به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / الجزيره انگليسي: انتظار مي رود احزاب اسلامخواه، پيروز دور دوم انت

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

الجزيره انگليسي: انتظار مي رود احزاب اسلامخواه، پيروز دور دوم انت

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 14,223
اعتبار: 248
سپاس کرده: 3,037
سپاس شده: 5,231 در 2,371 موضوع

امتياز: 32,256,142.85

ارسال: #1
الجزيره انگليسي: انتظار مي رود احزاب اسلامخواه، پيروز دور دوم انت
تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1390/09/23 00:11:49.04 انتظار می رود احزاب اسلامخواه در دور دوم انتخابات مصر، حتی در شهر زادگاه حسنی مبارک، عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، مجری این شبکه ابتدا گفت، مراکز اخذ رأی در مصر برای برگزاری مرحله دوم انتخابات پارلمانی این کشور در روز چهارشنبه آغاز به کار می کند.

این اولین انتخابات آزاد در این کشور در بیش از شش دهه گذشته محسوب می شود.

انتظار می رود احزاب اسلامخواه مصر به همان روند پیروزی هایی که باعث جلب دو سوم آراء مردمی به سوی نمایندگان این احزاب در مرحله اول این انتخابات شده بود، در مرحله دوم آن نیز ادامه دهند.

رؤیا راجح، خبرنگار این شبکه طی گزارشی از منوفیه، شهر زادگاه حسنی مبارک، گفت احزاب اسلامی که با استقبال خوب مردمی مواجه شده اند اکنون تبلیغات خود را در این شهر و سایر شهرهایی که مرحله دوم انتخابات در آن برگزار خواهد شد، متمرکز کرده اند.

وی افزود، ما پوسترهای تبلیغاتی حزب آزادی و عدالت، شاخه سیاسی اخوان المسلمین، و حتی حزب اصولگرای اسلامی النور را در بیرون دبیرستان نظامی که حسنی مبارک به آن می رفته می بینیم.

حسنی مبارک در سال 2005 میلادی، تبلیغات انتخاباتی خود را برای پنجمین دوره ریاست جمهوری خود، از همین دبیرستان آغاز کرده بود.

در آن زمان گروه اخوان المسلمین در مصر غیرقانونی بود و احزاب اصولگرا مانند حزب النور، حتی جرئت اعلام موجودیت علنی نداشتند.

این در حالی است که اکنون می بینیم مردم مصر در اولین انتخابات آزاد این کشور، بیش از هر حزب و گروه دیگر به احزاب اسلامخواه رأی می دهند.

در گذشته، قدرتمندترین متحدان سیاسی حسنی مبارک از همین استان در دلتای نیل برمی خاستند و به عنوان نمایده این استان، به پارلمان مصر راه می یافتند، زیرا در آن زمان انتخابات آزاد در مصر وجود نداشت.

این در حالی است که اکنون احزاب اسلامگرا انتظار عملکرد بسیار قوی و خوب در انتخابات این استان دارند.

گزارشگر این شبکه در خاتمه افزود، حتی در روستای کفر مصلحه که حسنی مبارک در آن به دنیا آمده، مردم در یکی از خیابان ها دست نوشته ای را نصب کرده اند که روی آن آمده، ما از این که نام خیابانی که در آن زندگی می کنیم، دیگر quotation mark حسنی مبارک quotation mark نیست، بسیار خوشحالیم.

حتی دفاتر حزب ملی دمکراتیکِ وابسته به حسنی مبارک که اکنون منحل اعلام شده به دولت مصر تحویل داده شده و برخی از این اماکن به مراکز جوانان تبدیل شده است.

از سوی دیگر، برخی از افراد سالخورده در این روستا از غالبیت بسیار قدرتمند اخوان المسلمین و سایر احزاب اسلامخواه ابراز نگرانی کردند و گفتند، ما در مورد آینده کشور و برنامه های این احزاب برای مصر نگرانیم و نمی خواهیم پس از استیلای چند دهه ای حزب حاکم وابسته به حسنی مبارک بر تمامی ارکان و شؤن کشورمان، شاهد جایگزین شدن آن با حزب دیگری که تمامی امور را به دست خود بگیرد باشیم.
پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۰۲ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.