به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / اینار معاون اول: در ایران فقیر وجود ندارد

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اینار معاون اول: در ایران فقیر وجود ندارد

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -7.00

ارسال: #1
اینار معاون اول: در ایران فقیر وجود ندارد
معاون اول رييسجمهور گفت: امروز در جمهوري اسلامي هيچ فردي سر بر بالين گرسنگي نميگذارد.

محمدرضا رحيمي صبح امروز سهشنبه با حضور در افتتاحيه هجدهمين نشست شوراي حكام سيرداپ (مركز توسعه يكپارچه روستايي آسيا و اقيانوسيه) اظهار كرد: امروز بيش از يك ميليارد نفر از مردم جهان با فقر مطلق گرسنگي و سوء تغذيه مزمن زندگي ميكنند و افزايش قيمت مواد غذايي و كمبود آن در جهان به ويژه در كشورهاي در حال توسعه و كمتر توسعه يافته موجب ايجاد ناامني سياسي و اجتماعي در اين كشورها شده است.

وي افزود: هماكنون جهان ثروتمندتر از قبل است و فضاي بيشتري براي تغذيه گرسنگان وجود دارد، ولي مهمترين عامل براي تحقق اهداف كاهش فقر و توسعه هزاره فقدان اراده لازم در كشورهاي ثروتمند و توسعه يافته در جهت تامين منابع براي از ميان بردن فقر است.

معاون اول رييسجمهور با بيان اينكه «سياستهاي استعماري و جنگافروزانه قدرتهاي سلطهطلب باعث ايجاد فشار بر معيشت كشاورزان و افراد فقير و در نهايت ظهور وضعيت اسفباري شده است كه برون رفت از آن بسيار دشوار است» خاطرنشان كرد: با گذشت بيش از 13 سال از تدوين اهداف توسعه هزاره در جهت كاهش فقر و گرسنگي پيشرفت عمدهاي حاصل نشده است و در اين راستا براساس برآوردهاي فائو در سال 2009 حدود يك ميليارد و 2 دهم ميليارد نفر در جهان با سوء تغذيه مواجه هستند و در سال 2001 و 2002 تعداد افرادي كه به سوء تغذيه دچار بودهاند 854 ميليون نفر بوده است.

وي در ادامه با بيان اينكه «همكاري كشورهاي عضو سيرداپ از تشكيل آن تاكنون دستاوردهاي مهمي در رابطه با انتقال تجارب كشورهاي براي توسعه روستايي و كاهش فقر داشته است» افزود: ضرورت دارد اين همكاري هرچه بيشتر افزايش يابد و كشورهاي عضو براي رفع چالشهاي موجود در اين راستا قدم بردارند.

رحيمي در ادامه خاطرنشان كرد: طي سه دهه گذشته جمهوري اسلامي ايران با اجراي برنامههاي ميان مدت در جهت توسعه روستايي و كاهش فقر در جوامع روستايي گامهاي بلندي برداشته است.

وي در اين راستا ايجاد شوراهاي روستايي، دهياريها، تعاونيهاي روستايي، صندوقهاي اعتباري روستايي و سازمانهاي مردم نهاد را از جمله اقدامات كشورمان برشمرد و اظهار كرد: همچنين تمركززدايي و كاهش تصديگري دولت از جمله اين اقدامات به شمار ميرود و اقدامات دولت در روستاها و خدمات رساني به ويژه در مناطق محروم باعث ايجاد تحولات چشمگير در روستاها شده است.

معاون اول رييسجمهور در ادامه گفت: هماكنون تعداد خانههاي بهداشت روستايي در كشورمان با ظرفيت 18 هزار نفر، مراكز بهداشت و درمان با ظرفيت 4 هزار نفر، تعداد بهورز 30 هزار نفر و پزشك 6 هزار نفر است و 22 ميليون نفر از روستاييان تحت پوشش هستند و همين تعداد روستاييان تحت پوشش بيمه روستايي نيز هستند.

وي در ادامه با بيان اينكه «وضيعت موجود در آسيا به خاطر حضور قدرتهاي متجاوز غربي در عراق، پاكستان و افغانستان وضعيت اسفباري است» اظهار كرد: كشتار مردم در اين كشورها هزينههاي سنگيني داشته است. اگر كشورهاي قدرتمند به ويژه غربيها و آنهايي كه در منطقه ما از متجاوزين به نام و آشكار هستند تمام هزينههايي كه در كشتار مردم در مراسم عروسيها و عزاداريها صرف ميكنند، صرف عمران و آباداني روستاها كنند تمام روستاهاي جهان آباد خواهد شد.

وي افزود: با اين هزينههاي قدرتهاي ظالم و متجاوز ميتوان وضعيت بهداشت، درمان، تغذيه و تمامي مسائل مربوط روستاها را تامين كرد.

رحيمي با بيان اينكه «حق گرسنگان و روستاييان محروم در كشورهاي غربي ضايع شده است» خاطرنشان كرد: استعمار بيش از 500 سال با غارت منابع و منافع مردم و اندوختن آن در كشورهاي غربي موجب گرسنگي حدود يك ميليارد و 2 دهم ميليارد انسان در جهان شده است.

معاون اول رييسجمهور در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به مهمانان حاضر در اين نشست گفت: من ميخواهم تجربهاي كه امروز در جمهوري اسلامي ايران وجود دارد را به شما هديه كنم و آن اين است كه امروز در جمهوري اسلامي هيچ فردي سر بر بالين گرسنگي نميگذارد با توجه به خسارتهايي كه در جنگ تحميلي و از تحريمهاي ظالمانه براي ما ايجاد شده است، امروز در جمهوري اسلامي يك گرسنه وجود ندارد.

وي با اشاره به قانون هدفمند كردن يارانهها اظهار كرد: هر روستايي با اجراي اين قانون حدود 50 هزار تومان پول ميگيرد. يك خانوادهاي كه 5 ميليون تومان از دولت وام گرفته امروز توانسته يك گله گوسفند راه بياندازد.

رحيمي گفت: ما الان فقير نداريم و با امكاناتي كه در اختيار روستاييان ميگذاريم ميخواهيم كمك كنيم اين روستايي با كمكي كه از دولت درياف ميكند زندگي خود را تامين كند و خودكفا شود.

رحيمي اظهار كرد: ما از خدا ميخواهيم كه كشورهايي آسيايي در مقابل زيادهخواهي غارتگرانه كشورهاي غربي بايستند و آنها به كشورهاي خود بروند، ما را رها كنند تا ما از مواهب خود استفاده كنيم.

معاون اول رييسجمهور همچنين اظهار كرد: كساني كه ميخواستند ريشه تروريسم را از افغانستان بكنند امروز در افغانستان به علاوه انجام ترور اين كشور را به تلي از خاك تبديل كردهاند، ما بايد هشيار باشيم و انشاءالله با اتحاد و انسجام ما قدرتهاي متجاوز به سمت سرزمينهاي خود بازگردند.

مركز توسعه يكپارچه روستايي آسيا و اقيانوسيه كه به اختصار سيرداپ ناميده ميشود يك سازمان منطقهاي بينالدولتي و مستقل است و مأموريت آن تسهيل و ارائه خدمات در زمينه توسعه يكپارچه روستايي است.
پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۴ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.