به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Family man باشيد

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 564
سپاس کرده: 4,019
سپاس شده: 3,477 در 1,466 موضوع

امتياز: -19,971.50

ارسال: #1
Family man باشيد
چطور مي*توانيدكانون خانواده*تان را گرم كنيد
Family man باشيد
تلفن همراه خاموش، حالا صحبت كنيد

زماني را براي صحبت با خانواده در نظر بگيريد، امروزه مردم با مشغله*هاي كاري زياد و برنامه*هاي از پيش تعيين شده خود درگير هستند. والدين با عجله* از محل كار به خانه مي*روند تا فرزندان*شان را به كلاس*هاي تمرين فوتبال، درس موسيقي و كلاس*هاي فوق برنامه و تفريحي كه اين روزها مرسوم شده برسانند و قبل از همه اين*ها به دليل كمبود وقت از رستوراني كه سرراه*شان به منزل وجود دارد براي ناهار، غذاي آماده بخرند. بنابراين طبيعي است كه فرصت زيادي براي صحبت با فرزندان*شان پيدا نمي*كنند و در عوض بچه*ها انجام تكاليف خود به همراه دوستان*شان را به صحبت با پدر و مادرها ترجيح مي*دهند درنتيجه اين خانواده*ها دچار بحران روابط خانوادگي مي*شوند. پس اين وسط چه كاري از دست*تان برمي*آيد؟ شما مي*توانيد با كم كردن تعداد فعاليت*هايي كه خانواده درگير آن هستند، فرصتي را براي صحبت ايجاد كنيد. چنين موقعيت*هايي مي*تواند در بهتر شدن روابط موثر باشد. اگر معمولا زمان زيادي را پشت فرمان براي رفتن به جايي مي*گذرانيد راديو، ضبط و تلفن همراه را خاموش كنيد و از اين زمان براي انجام فعاليت*هاي روزانه خود استفاده كنيد كه بهترين آن مي*تواند صحبت با ساير اعضاي خانواده باشد.

براي همه وقت بگذاريد

با هركدام از فرزندان*تان زمان خاصي را سپري كنيد و به آن*ها بفهمانيد براي*شان ارزش قائليد و به آن*ها فكر مي*كنيد. به آن*ها نشان دهيد كه مشغله و گرفتاري*هاي روزانه باعث نمي*شود آن*ها را از ياد ببريد. نوجوانان معمولا از خوردن همبرگر در رستوران يا رفتن به جاهاي موردعلاقه*شان لذت مي*برند اما اغلب فرزندان كوچك*تر از خريد در فروشگاه خوشحال مي*شوند به*خصوص وقتي به آن*ها اجازه مي*دهيد، خوراكي و دسرهاي موردعلاقه خود را انتخاب كنند. همسر يا اعضاي بزرگ*تر خانواده كه در نزديكي شما هستند را هم فراموش نكنيد. با همسرتان در بيرون از منزل قرار بگذاريد، به ديدن پدرو مادرتان برويد و اوقاتي را نيز با آن*ها سپري كنيد. چنين كارهاي ساده*اي مي*تواند روابط خانوادگي شما را پايدارتر سازند.


شنونده خوبي باشيد

فراموش نكنيد كه گوش دادن به صحبت*هاي ديگران مهم*تر از حرف زدن است. بنابراين سعي كنيد، شنونده صبوري باشيد تا اين*كه بخواهيد بيشتر صحبت كنيد. نكته مهم ديگر اين است كه قبل از اين*كه چيزي بگوييد خوب به آن فكر كنيد. گاهي اوقات اولين واكنشي كه والدين به*خصوص در شنيدن حرف*هاي فرزندشان نشان مي*دهند، سرزنش و دعواي فرزندان است. بهتر است از اين كار پرهيز كنيد. چنين واكنشي نتيجه خوبي نخواهد داشت و اگر قبل از اين*كه فرزندتان حرفش را تمام كند ناخودآگاه از او عصباني شديد و سرش داد كشيديد، به سرعت عذرخواهي كرده و ناراحتي او را برطرف كنيد و به او اطمينان دهيد كه براي شنيدن بقيه حرفش آماده هستيد و با آرامش رفتار خواهيد كرد.


سايت خانوادگي داشته باشيد

براي تقويت روابط خانوادگي حتي مي*توان از فناوري*هاي كامپيوتري هم استفاده كرد. شما اگر كامپيوتري در منزل داريد كه كارتان را با آن انجام مي*دهيد، مي*توانيد هرماه شرح حالي از خانواده خود را نيز تهيه كنيد. از آن*ها بخواهيد، در نوشتن مطالب شخصي و شرح حال خود با شما همكاري كنند و بعد نسخه*اي از آن را براي هر كدام چاپ كنيد. حتي مي*توانيد يك سايت يا وبلاگ خانوادگي ترتيب دهيد. اين روش در مورد خانواده*هايي كه فرزندان*شان مستقل داشته و كمتر در دسترس قرار دارند كاملا موثر است. علاوه بر اين از فرصت نوشتن استفاده كنيد و به كساني كه دوست*شان داريد يادآوري كنيد كه به يادشان هستيد. مثلا اگر يك روز بعدازظهر پسرتان امتحان دارد با فرستادن ايميل در وقت ناهار به او بگوييد كه در كنارش هستيد و مي*دانيد او به خوبي از عهده اين كار برمي*آيد.


فرزندان هميشه دوست دارند غذا را دركنار همه اعضاي خانواده بخورند. بنابراين سعي كنيد در پايان فعاليت*هاي روز همگي سرسفره دورهم جمع شويد. از اين فرصت استفاده كنيد تا راجع به آنچه كه در طول روز براي ديگران اتفاق افتاده صحبت كنيد

خانواده*تان را مثل يك تيم شكل دهيد

سعي كنيد كودك*تان را تا رختخوابش همراهي كنيد. فيلم*هاي خانوادگي تهيه كنيد. به مناسبت ايام تعطيل و برخي مراسم مذهبي مهماني*هاي كوچك برگزار كنيد و خانواده را مثل يك تيم دورهم جمع كنيد. با گذشت زمان چنين مهماني*هايي به سنت خانوادگي تبديل مي*شود. معمولا خانواده*ها از برگزاري مهماني به گرمي استقبال مي*كنند. اگر خانواده شما تا به*حال چنين مراسمي برگزار نكرده چرا از همين الان شروع نمي*كنيد؟! سعي كنيد ماهي يك*بار به پارك و براي گردش به فضاي باز برويد. هرسال تابستان مكان مشخصي را براي تفريح درنظر بگيريد. پايداري روابط خانوادگي روي اعضاي خانواده تاثير مثبتي مي*گذارد. فرزندان احساس صميميت بيشتري مي*كنند و مشكلات*شان را راحت*تر با پدرومادر در ميان مي*گذارند و از هم*سالان*شان تاثير منفي كمتري مي*گيرند. بنابراين پيوند قلبي عميقي بين اعضاي خانواده به وجود مي*آيد. هيچ*وقت دير نيست، از همين الان دست به كار شويد.
پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۳:۴۲ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.