به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / نکات قبل از ازدواج v / همسرتان را از خانواده اش ندزديد!!

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

همسرتان را از خانواده اش ندزديد!!

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 564
سپاس کرده: 4,019
سپاس شده: 3,477 در 1,466 موضوع

امتياز: -19,971.50

ارسال: #1
همسرتان را از خانواده اش ندزديد!!
هرگز در صدد قطع رابطه ميان همسرتان با خانواده اش نباشد زيار با قطع شدن اين ارتباط، خلايي در او ايجاد مي شود که تأثير مستقيمي در زندگي اش خواهد گذاشت. بنابريان اگر به همسرتان علاقمنديد بايد براي خانواده او نيز حرمت و احترام قائل باشيد حتي اگر خانواده او را نمي پسنديد.

اکنون که ازدواج کرده ايد و خانواده تان گسترش پيدا کرده است، بايستي والدين و اقوام همسرتان را مورد توجه قرار داده و حقوق شان را رعايت کنيد. شما نمي توانيد خود را در چهار ديواري خانه محصور کنيد. اگر از همين ابتداي زندگي مشترک، بستگان همسرتان را با وسعت روح بپذيريد و همان علاقه اي که به بستگان خود داريد به آنها نيز داشته باشيد، مطمئن باشيد در ادامه آن نيز، خوشحال و شاد زندگي خواهيد کرد و معمولاً در اين زمينه مشکلي پيش نخواهد آمد.


ممکن است مادر همسرتان بگويد پسرم را بعد از ازدواجش از دست داده ام! اما شما کاري کنيد که او به اين اعتقاد برسد که نه تنها پسرش را ازدست نداده بلکه دختري مهربان و با وفاو با محبت نيز به خانواده شان اضافه شده است. اگر اين ذهنيت را داشته باشيد که مادر و پدر همسرتان، مادر و پدر شما نيز هستند، نکته سنجي هاي بي مورد درباره ايشان اصلاً ديده نمي شود .

اگر اين ذهنيت را داشته باشيد که مادر و پدر همسرتان، مادر و پدر شما نيز هستند، نکته سنجي هاي بي مورد درباره ايشان اصلاً ديده نمي شود .


به نکات عملي زير دقت بفرماييد:

- هرگز از ياد نبريد که خانواده شما و خانواده همسرتان براي ازدواج شما زحمات زيادي را متحمل شده اند و همه اين سختي ها را با طيب خاطر و خوشحالي به اميد ازدواجي موفق براي شما، پيرفته اند. اگر کمک آنها نبود چه بسا شما و همسر دلبندتان هرگز در کنار يکديگر نبوديد و آشيانه گرم شما ساخته نشده بود.

- از همسرتان بخواهيد به خانواده اش توجه نمايد و خواسته هاي معقول آنان را عملي کند.


- در ارتباطات با خانواده همسر احترام آنها را حفظ کنيد.

- اگر بي مهري از آنها ديديد مي توانيد با صبر و تحمل و نديده گرفتن آن، بر محبت خود بيفزاييد و بدانيد اين گذشت شما نفع بزرگي برايتان خواهد داشت چرا که سفارش بزرگان دين ما عفو و گذشت است. در اين قبيل موارد شوهر با صبر و حوصله مي تواند به حرف ها و درد دل هاي همسر خود گوش دهد و از هر نوع نصيحت پرهيز کند. هر گونه نصيحت در اين حالت باعث عصباني شدن همسر مي شود و به مشکلات مي افزايد. در عوض، صبر کردن و گوش دادن به حرف هاي او باعث تخليه رواني زن مي شود و دامنه تحمل او را افزايش مي دهد. در اين حالت است که مرد و زن به کمک يکديگر مي توانند بر مشکلات پيروز شوند.

رابطه اي که در آن احترام حاکم باشد هرگز به تنش و دعوا و درگيري متمايل نمي شود. طرفين بايد سعي کنند از رفتارهايي که حساسيت طرف مقابل را برمي انگيزد، خودداري کنند.
- اگر والدين همسرتان از او انتظاراتي داشته باشند که انجام آنها موجب ضايع شدن حقوق شما و گاهي ظلم به شما مي شود، همسر بايد با حفظ احترام والدين و بدون کمترين اهانت، به انتظارات بي مورد آنها توجهي نکرده و حقوق شما را پايمال نکند. از سوي ديگر، اگر شما نيز توقعاتي داشته باشيد که مستلزم تعدّي به حقوق والدين همسرتان باشد، او بايد بدون توجه به اين توقعات، احترام شما و آنها را به طور کامل حفظ کند.

- اگر اختلاف فرهنگي و يا حتي طبقاتي با خانواده همسرتان داريد، مي توانيد با صبر، گذشت و پيدا کردن وجوه مشترک، در صدد نزديکي بيشتر باشيد. هرگز فراموش نکنيد اگر خانواده همسرتان نبودند چنين همراهي در زندگي نمي داشتيد، پس به شکرانه بودن با همسر خوبتان، با خانواده او مهربان باشيد.

- مراقب باشيد حساسيت هاي بيش از حد شما سبب طرد شدن شما و همسرتان در خانواده نشود.

هرگز در صدد قطع رابطه ميان همسرتان با خانواده اش نباشد زيار با قطع شدن اين ارتباط، خلايي در او ايجاد مي شود که تأثير مستقيمي در زندگي اش خواهد گذاشت. بنابريان اگر به همسرتان علاقمنديد بايد براي خانواده او نيز حرمت و احترام قائل باشيد حتي اگر خانواده او را نمي پسنديد.


- در صورت مشاهده وابستگي افراطي همسر به خانواده، علت اين وابستگي را جستجو کنيد. اگر رفتار شما باعث وابستگي زياد همسر به خانواده خود است، خودتان را تغيير دهيد. ممکن است به دليل کمبود عاطفه بين شما و همسرتان او به طور افراطي به پدر و مادر خود گرايش پيدا کند.

- هرگز در صدد قطع رابطه ميان همسرتان با خانواده اش نباشد زيار با قطع شدن اين ارتباط، خلايي در او ايجاد مي شود که تأثير مستقيمي در زندگي اش خواهد گذاشت. بنابريان اگر به همسرتان علاقمنديد بايد براي خانواده او نيز حرمت و احترام قائل باشيد حتي اگر خانواده او را نمي پسنديد.

- در صورتي که خانواده همسرتان در شهر ديگري زندگي مي کنند، سعي کنيد با آنها از طريق تلفن مرتبط بوده و هر از چند گاه يک بار به ديدن آنها برويد. (البته سوغات فراموش نشود!)

- فرصت هاي مناسب را مغتنم شمرده و به مناسبت هاي شاد مختلف، به بستگان همسرتان هديه بدهيد.
منبع:فردانيوز
پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۴:۱۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.