به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / نکات قبل از ازدواج v / شادترین خانواده*ها صاحب دو دختر هستند!

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شادترین خانواده*ها صاحب دو دختر هستند!

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 564
سپاس کرده: 4,019
سپاس شده: 3,477 در 1,466 موضوع

امتياز: -19,971.50

ارسال: #1
new2 شادترین خانواده*ها صاحب دو دختر هستند!
بسیاری از خانواده*ها علاقه دارند یک پسر و یک دختر داشته باشند، اما تحقیقات نشان می*دهد بهترین حالت برای برقراری آرامش در خانواده داشتن دو دختر است.بسیاری از خانواده*ها علاقه دارند یک پسر و یک دختر داشته باشند، اما تحقیقات نشان می*دهد بهترین حالت برای برقراری آرامش در خانواده داشتن دو دختر است.
در این یافته که باعث تعجب بسیاری از والدین شده، محققان متوجه شدند دو فرزند دختر با احتمال کم*تری با یکدیگر به مشکل برمی*خورند ، با یکدیگر رفتار بهتری دارند و به ندرت والدین خود را آزار می*دهند.

دانشمندان ادعا کردند، فرزندان دختر راحت*تر با هم کنار می*آیند، توجه بیش*تری به یکدیگر دارند و اعتماد بیش*تری به والدین خود دارند.
اما بیش*تر شدن تعداد دختران می*تواند نه تنها شرایط را بهتر نمی*کند، بلکه ممکن است به فاجعه بینجامد. تحقیقات نشان می*دهد خانواده*هایی که دارای 4 فرزند دختر هستند مشکلات بیش*تری برای کنترل دعواها و مشکلات بین اعضای خانواده دارند.

محققان مطالعاتی را روی هزاران پدر و مادر که دارای فرزندان زیر 16 سال بودند انجام دادند تا به بهترین ترکیب فرزندان برای رسیدن به آرامش در خانواده پی ببرند.

میزان شادی و رضایت از زندگی در بین خانواده*هایی که دارای 2 دختر هستند بیش*ترین میزان است و توضیح دلیل آن چندان هم مشکل نیست. فرزندان دختر بیش تر در انجام کارهای خانه همکاری می*کنند و رفتار بهتری هم با خود و دیگر اعضای خانواده دارند.
اما بر عکس پدر و مادرهایی که دارای 4 فرزند دختر هستند به طور متوسط باید هر روز 4 دعوای خانگی را حل و فصل کنند.

در مجموع پدران و مادرانی که دارای 4 فرزند با هر جنسیتی باشد با احتمال بیش*تری نسبت به خانواده*های دیگر در زندگی خود با مشکل روبه رو هستند. با افزایش تعداد فرزندان، والدین فرصت کافی برای نگهداری از فرزندانشان ندارند و نمی*توانند زمان را به طور مساوی بین همه فرزندانشان تقسیم کنند.

در این خانه*ها معمولا یک یا تعداد بیش*تری از فرزندان ممکن است مورد بی*توجهی واقع شوند که همین موضوع می*تواند یکی از مهم*ترین عوامل بروز مشکل در خانواده شود.

بعد از دو دختر، ایده*آل*ترین ترکیب برای خانواده داشتن یک پسر و یک دختر است. تقریبا 86 درصد از والدین اعلام کردند یک خواهر و برادر رابطه خوبی با یکدیگر دارند و دوستان خوبی برای یکدیگر در دوران کودکی هستند.

خواهر و برادرها معمولا به ندرت با یکدیگر بر سر مسائلی مانند اسباب*بازی*ها و مانند آن با یکدیگر درگیری پیدا می*کنند. اما بعد از آن*که آن*ها بزرگ*تر شدند نکات مشترک کم*تری با یکدیگر پیدا می*کنند و ممکن است دیگر مانند گذشته با یکدیگر رابطه نداشته باشند.

سومین ترکیب محبوب در بین والدین، داشتن دو پسر است. والدین معتقدند پسرها به یکدیگر توجه زیادی نشان می*دهند و دوستان خوبی می*شوند، اما بعد از آن*که آن*ها بزرگ می*شوند اعتماد آن*ها به پدر یا مادر کم*تر می*شود.

محققان از تعدادی از پدرها و مادرها بر اساس رفتار کودکان و با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند راحت بودن نگهداری از آن*ها، سازگاری با یکدیگر و مواردی از این دست بهترین ترکیب فرزندان را در یک خانواده به ترتیب از بهتر به بدتر مشخص کردند. در این مطالعه از 2 هزار 116 پدر و مادر نظرخواهی شد.

1.دو دختر
2. یک پسر و یک دختر
3.دو پسر
4. سه دختر
5. سه پسر
6. چهار پسر
7. دو دختر و یک پسر
8. دو پسر و یک دختر
9. سه پسر و یک دختر
10. سه دختر و یک پسر
11. دو پسر و دو دختر
12. چهار دختر
پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۴:۴۰ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.