به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / روسيااليوم:روسيه در برابر سپر موشکي آمريکا بي تفاوت نخواهد بود

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

روسيااليوم:روسيه در برابر سپر موشکي آمريکا بي تفاوت نخواهد بود

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 14,223
اعتبار: 248
سپاس کرده: 3,037
سپاس شده: 5,231 در 2,371 موضوع

امتياز: 32,256,142.85

ارسال: #1
روسيااليوم:روسيه در برابر سپر موشکي آمريکا بي تفاوت نخواهد بود
تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1390/09/23 00:38:51.18 شبکه تلویزیونی روسیاالیوم گزارش داد روسیه در برابر سپر موشکی آمریکا در اروپا بی تفاوت نخواهد بود. به گزارش این شبکه،آمریکا ده سال پیش در چنین روزی خارج شدن خود را از معاهده ممنوعیت دفاع ضد موشکی را اعلام کرد.

روسیه از آن زمان می خواهد این تضمین را از آمریکا بگیرد که سپر موشکی این کشور در اروپا علیه روسیه نیست. سلام العبیدی گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود به نظر نمی رسد آمریکا در شرایط کنونی آماده عقب نشینی از طرح سپر موشکی در بخش هایی از قاره اروپا باشد.

این موضع آمریکا همسو با راهبرد نظامی آمریکا در دوران ریاست جمهوری جرج بوش رئیس جمهور سابق امریکا است.

جرج بوش با اعلام جنگ علیه تروریسم خروج خود را از معاهده ممنوعیت دفاع ضد موشکی اعلام کرد.

این معاهده رکن اساسی محدود کردن تسلیحات راهبردی هجومی و کاهش دهنده تنش در روابط آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق بود.

آمریکا استقرار سپر موشکی را به دلیل خطرات موشکی کشورهایی که آنان را یاغی خواند نسبت داد. ویکتور کریمنوک معاون رئیس مرکز مطالعات آمریکا در مسکو گفت آمریکا در حال حاضر سامانه های دفاعی ضد موشک های بالستیکی تاکتیکی کوتاه و میان برد دارد.

ایران نیز چنین سامانه هایی دارد بنابراین آمریکایی ها می کوشند عناصری از سپر موشکی را برای مقابله با موشک های ایران مستقر کنند ولی آمریکایی ها در عین حال با توسعه سپر موشکی خود می خواهند با موشک های راهبردی روسیه مقابله کنند. گزارشگر این شبکه تصریح کرد پس از به قدرت رسیدن باراک اوبامای دموکرات در واشنگتن این امید می رفت دولت جدید آمریکا انعطاف بیشتری با مساله سپر موشکی داشته باشد.

به ویژه آنکه مسکو پیام های اطمینان بخشی از سوی آمریکا مبنی بر تقویت روابط مسکو واشنگتن دریافت کرده بود.

امضای معاهده استارت 3 در پراک به عنوان تایید کننده حسن نیت دولت جدید آمریکا در مساله خلع سلاح هسته ای تلقی شد به ویژه آنکه در این معاهده بندی درباره سپر موشکی گنجانده شده بود ولی اوباما که جایزه صلح نوبل را برد و نیت خود را برای جهانی عاری از سلاح هسته ای اعلام کرد با مطرح کردن بهانه های جرج بوش از سپر موشکی عقب نشینی نکرد. ویکتور کریمنوک تصریح کرد معاهده استارت 3 با درخواست طرف روسی بندی را قرار داد که به موجب آن در صورت نیازهای امنیت ملی هر یک از طرفین می توانند از این معاهده عقب نشینی کنند.

این بند مربوط به دفاع ضد موشکی است.

عقب نشینی از این معاهده به سود روسیه نیست چرا که آمریکا بر اساس این معاهده شمار زیادی از کلاهک های هسته ای خود را خواهد کاست. گزارشگر این شبکه در ادامه افزود سپر موشکی با ساختار کنونی خود خطری راهبردی برای روسیه شمرده نمی شود ولی جغرافیای استقرار و ماهیت آزمایش های آمریکا برای توسعه موشک های بالستیک نشان می دهد هدف این کشور در عرصه دفاع ضد موشکی ایجاد یک سپر واقعی از موشک های بالستیکی راهبردی و نه تاکتیکی است.

توانایی های دفاعی تاکتیکی کنونی روسیه برای مقابله با هر نوع سیستم ضد موشکی در ده سال آینده کافی خواهد بود ولی این وضع به معنای آن نیست که این کشور در برابر نظامی شدن فضا در استقرار سپر موشکی راهبردی که امنیت روسیه و متحدان این کشور را تهدید خواهد کرد بی تفاوت خواهد بود. 00:42:54.15
پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۹:۲۷ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.