به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / عصبانيت سفارت آمريکا در کابل از انتقادات مقامات افغان

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

عصبانيت سفارت آمريکا در کابل از انتقادات مقامات افغان

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 14,223
اعتبار: 248
سپاس کرده: 3,037
سپاس شده: 5,231 در 2,371 موضوع

امتياز: 32,256,142.85

ارسال: #1
عصبانيت سفارت آمريکا در کابل از انتقادات مقامات افغان
تهران / واحد مرکزی خبر/ سیاسی 1390/10/07 بدنبال انتقاد مقامات افغان از نظامیان خارجی مستقر در افغانستان برسر تلفات غیرنظامیان افغان، سفارت آمریکا در کابل علاوه بر قطع کمک های خود به مرکز اطلاع رسانی و رسانه ای دولت افغانستان، کارکنان آمریکایی خود را از این مرکز فراخواند. به گزارش خبرگزاری آلمان از کابل، عزت الله صافی معاون این مرکز روز چهارشنبه گفت هیئت حقیقت یاب دولت افغانستان روز شنبه در کنفرانسی در محل همین مرکز، نیروهای تحت امر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو را در افغانستان در قتل غیرضروری دهها غیر نظامی افغان مقصر دانست؛ بدنبال اعلان این مطلب، سفارت آمریکا خبر داد در کمک های خود به مرکز مذکور تجدید نظر می کند. یک مقام سفارت آمریکا در کابل نیز گفت این سفارتخانه به طور موقت کارکنان شاغل خود را از این مرکز خارج کرده است. وی افزود سفارت آمریکا در حال بازنگری کمک های خود به این مرکز است. به گفته این مقام آمریکایی، سفارت آمریکا از سال 2007 میلادی که این مرکز دایر شد، تاکنون حدود نه میلیون دلار به آن کمک کرده است. این مقام آمریکایی از ذکر علت خارج کردن کارکنان آمریکایی مرکز اطلاع رسانی و رسانه ای دولت افغانستان خودداری کرد. گری کولب Gary Kolb یکی از مسئولان ایساف، درباره علت فراخوانی کارکنان آمریکایی این مرکز گفت هدف از این کار کمک به خودکفا شدن این مرکز است. کولب افزود این اقدام در واکنش به کنفرانس خبری اخیر نبوده است.

زیرا قبلا نیز اتفاق افتاده بود که از آمریکا انتقاد شود. موضوع کشته شدن غیرنظامیان افغان به دست نظامیان خارجی از جمله نیروهای آمریکایی همچنان یکی از مسائل بسیار حساس در افغانستان و از علل تنش در روابط حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان با متحدان غربی وی به شمار می رود. در این حال یکی دیگر از مسئولان مرکز اطلاع رسانی و رسانه ای دولت افغانستان گفت روز دوشنبه سفارتخانه آمریکا در تماسی تلفنی با این مرکز، از این که اجازه داده شده است در این مرکز یک چنین کنفرانس خبری برگزار شود، انتقاد کرد. این مقام افغان که خواست نامش فاش نشود افزود مقامات آمریکایی گفتند علاوه بر کاهش کمک های نقدی خود به این مرکز، کارکنان آمریکایی آن را نیز کاهش خواهد داد. صافی نیز ادامه اظهاراتش گفت سه آمریکایی و پنج پرسنل دیگر ایساف از زمان برگزاری این کنفرانس خبری، دیگر به مرکز رسانه ای و اطلاع رسانی دولت افغانستان مراجعه نکرده اند. صافی ادامه داد :«ما مسئول برگزاری کنفرانس های خبری برای خودمان و مقامات افغان هستیم و از تصمیم خود نیز پشیمان نیستیم.

quotation mark به گفته این مقام افغان، آمریکا متعهد شده بود امسال سه میلیون دلار به این مرکز کمک کند ولی وی نمی تواند بگوید که تاکنون چه میزان از این مبلغ دریافت و خرج شده است. صافی در ادامه گفت :«مطمئنا قطع کمک های آمریکا بر فعالیت این مرکز تاثیر خواهد گذاشت ولی حتی در صورت قطع کمک های سفارت آمریکا، این مرکز تعطیل نخواهد شد.» این مرکز علاوه بر برگزاری کنفرانس های خبری مسئولان و مقامات دولتی، بر رسانه های افغانستان نیز نظارت دارد.
چهار شنبه ۷ دي ۱۳۹۰ ۲۲:۲۴ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.