به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

همدردی

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,085
اعتبار: 129
سپاس کرده: 672
سپاس شده: 1,054 در 554 موضوع

امتياز: 36,265,340.14

ارسال: #1
balch-white همدردی
همدردی
زوج جوانی پس از ۱۱ سال صاحب فرزند پسر شدند. پسر بلافاصله به نور چشم آنها تبدیل شد. فرزند آنها اندک اندک بزرگ می شد تا اینکه به دو سالگی رسید. روزی پدر در حالی که بسیار عجله داشت یک قاشق از دارویی که دکتر برایش تجویز کرده بود را خورد و به همسرش گفت: در این شربت را ببند، من دیرم شده و باید بروم. او رفت و زن در حالی که در آشپزخانه مشغول کار بود فراموش کرد تا در شربت را ببندد.
کودک که مجذوب رنگ شربت شده بود داروی داخل شیشه را تا انتها سر کشید. مادر که تازه متوجه شده بود، بلافاصله اطلاعات دارو را خواند و متوجه شد که این شربت در دُز بالا برای کودکان سمی است. دوان دوان کودک را به بیمارستان رساند، اما متأسفانه دیگر دیر شده بود و بچه جان خود را از دست داد. زن نمی دانست چطور باید جواب شوهرش را بدهد و از ترس و استرس شوکه شده بود. مرد سراسیمه با شنیدن خبر خود را به بیمارستان رساند و نزد همسرش رفت. زن دیگر از ترس نفس هایش به شماره افتاده بود. مرد گفت: عزیزم نگران نباش من در کنارت هستم.
زن پس از شنیدن این عبارت موفق شد از اعماق وجود گریه کند. کودک مرده بود و مرد کاری نمی توانست انجام دهد. مقصر دانستن مادر هم چاره کار نبود. زن هم یگانه فرزندش را از دست داده بود و او فقط در این لحظه نیاز به همدردی داشت.
اگر هر فردی زندگی را از این دریچه ببیند، مشکلات کمتری در جهان باقی خواهد ماند. خودخواهی، ترس، حسد و خشم را از خود دور کنیم. آنگاه جهان برای زندگی محیط بهتری خواهد بود.

امضا كاربرپنج شنبه ۸ دي ۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.