به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / واگذاری 25 هزارهکتار زمینهای تهران با اولویت فارغالتحصیلان کشاورز

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

واگذاری 25 هزارهکتار زمینهای تهران با اولویت فارغالتحصیلان کشاورز

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -7.00

ارسال: #1
واگذاری 25 هزارهکتار زمینهای تهران با اولویت فارغالتحصیلان کشاورز
رئیس سازمان منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه 8 هزار هکتار زمین تهران در تصرف افراد حقوقی و حقیقی است،گفت: 25 هزار هکتار از زمینهای استان تهران با اولویت فارغالتحصیلان کشاورزی برای طرحهای کشاورزی واگذار میشود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباسعلی عبدینژاد در نشست خبری به مناسبت هفته منابع طبیعی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که زمینهای منابع طبیعی به رغم تاکید مسئولان به فارغالتحصیلان کشاورزی واگذار نمیشود، گفت: 25 هزار هکتار زمینهای منابع طبیعی استان تهران به جز تهران و شمیرانات شناسایی شده ، ظرفیتهای کشاورزی و توسعه گیاهان دارویی و صنعتی مطالعه شده و قرار است در قالب طرح به فارغالتحصیلان کشاورزی و جوامع محلی واگذار شود.
مدیر کل منابع طبیعی استان تهران یاد اور شد:البته کمیسیونی متشکل از وزارت نیرو در استانداری تهران شکل گرفته و قرار است آب این زمینها نیز تأمین شود.
*تشدید اقدامات پیشگیرانه تصرف منابع طبیعی
وی در پاسخ به سؤال دیگر فارس در خصوص اولویت اقدامات پیشگیرانه از تصرفات منابع طبیعی به بحث قضایی اظهار داشت: آمارهای تصرفات منابع طبیعی سالهای گذشته نشان میدهد اقدامات پیشگیرانه این سازمان مؤثر بوده است.
عبدینژاد افزود: اگرچه برخی عاملهانسبت به استانداردهای جهانی پایین است،مثلا در کشور ما برای 30 الی 40هزار هکتار یک نیروی محافظ وجود دارد، اما این رقم در کشورهای دیگر 10 الی 15 هزار هکتار است اما روشهای تشکیل یگان حفاظت، گشت مراقبت، تشکیل پاسگاه حفاظتی و به کارگیری فارغالتحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان امریه تا حدود زیادی از تخریب و تصرفات منابع طبیعی جلوگیری کرده است.
*کاهش 60 درصدی تصرفات منابع طبیعی در سال 90
وی از کاهش 60 درصدی تصرفات در سال 90 نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: اخذ سند مالکیت برای عرصه های ملی یکی از دلایل کاهش تصرفات بود.
وی افزود: متاسفانه در ایام تعطیل میزان تخلفات و تصرفات گسترش می یابد به همین دلیل از 25 اسفند ماه سه شیفت کاری برای گشت زنی در نظر گرفته شده تا متخلفان از خلاء های موجود سوء استفاده نکنند.
مدیر کل منابع طبیعی استان تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر 10 هزار پرونده در مراجع قضایی وجود دارد که 60 درصد آن مربوط به تصرفات است.
*8هزار هکتار از زمینهای تهران در تصرف افراد حقوقی و حقیقی
وی ادامه داد: 8 هزار هکتار از اراضی تهران تحت تصرف افراد حقیقی و حقوقی قرار دارد که نزدیک به 2 هزار هکتار از آن در تصرف دستگاه های نظامی و انتظامی است
دو شنبه ۱۵ اسف ۱۳۹۰ ۱۸:۵۴ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.