به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / درخواست ايران از گزارشگر ويژه شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درخواست ايران از گزارشگر ويژه شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 16,155
اعتبار: 226
سپاس کرده: 3,004
سپاس شده: 9,457 در 5,513 موضوع

امتياز: 6,429.12

ارسال: #1
درخواست ايران از گزارشگر ويژه شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد
جمهوري اسلامي ايران در نوزدهمين اجلاس بين المللي شوراي حقوق بشر سازمان ملل خواستار ارائه گزارشي از سوي گزارشگر ويژه دين و عقيده درباره ممنوعيت حجاب در برخي از کشورهاي غربي شد.

به گزارش ايسنا،‌ ايران با صدور بيانيه‌اي در بخش مربوط به آزادي دين و عقيده از برخي کشورهاي غربي انتقاد کرده و خواستار برطرف شدن ممنوعيت‌هاي به عمل آمده براي زنان و دختران مسلمان در در اين کشورها شد.

در گزارش «هاينر بيلفلد»، گزارشگر ويژه شوراي حقوق بشر در زمينه آزادي دين و عقيده توجه کمي به موضوع ممنوعيت حجاب براي زنان و دختران مسلمان در برخي از کشورهاي اروپايي شده بود که اين موضوع مورد توجه ايران و برخي ديگر از کشورهاي مسلمان قرار گرفت.

در بخشي از بيانيه ايران آمده است: «حجاب يکي از تعليمات عاليه اسلامي است که عمده زنان مسلمان به عنوان يک وظيفه ديني آن را رعايت مي کنند. از اين رو براساس استانداردهاي بين المللي حقوق بشر ممنوعيت حجاب که متاسفانه در برخي از کشورهاي اروپايي به صورت قانون در آمده نقض آشکار حقوق بشر و آزادي مذهب محسوب مي شود و هيچ منطقي ندارد».

در سال‌هاي اخير برخي از کشورهاي اروپايي ازجمله فرانسه برغم مخالفت‌ها و اعتراض‌هاي به عمل آمده از سوي جوامع و کشورها مسلمان، محدوديت هايي را براي پوشش زنان مسلمانان اعمال کرده و برخي از اين کشورها اين ممنوعيت ها را به صورت قوانين وضع کرده‌اند که در نتيجه آزادي و حقوق زنان و دختران مسلمان نقض شده است.

جمهوري اسلامي ايران با مشارکت جدي در بحث هاي مربوط به آزادي دين و عقيده که از روز دوشنبه در شوراي حقوق بشر سازمان ملل در ژنو آغاز شده و همچنان ادامه دارد با تاکيد براينکه دين و عقيده مختلف در جمهوري اسلامي ايران با آزادي کامل به مناسک مذهبي خود عمل مي‌کنند خواستار اعاده اين حق به اقليت مسلمان در کشورهاي اروپايي شد.

ايران در بيانيه اي که در بخش آيتم 3 و پس از ارائه گزارش گزارشگر ويژه آزادي دين و عقيده قرائت شد اين سوال را مطرح کرد که آيا هيچ وقت هيچ گزارشگر ويژه اي درباره وضعيت آزادي اقليت مسلمان در کشورهاي غربي گزارشي تهيه کرده است تا ببيند آنها آزادي لازم براي انجام تعاليم و وظايف ديني خود را دارند يا خير؟

در ادامه اين بيانيه تاکيد شده است که گزاشگر ويژه شوراي حقوق بشر سازمان ملل گزارشي ازفعاليت هاي خود در زمينه برداشتن موانع اجتماعي و قانوني در راه بهرمندي زنان و دختران مسلمان از آزادي هاي مذهبي خود ارائه دهد و توضيح دهد که پيشنهاد مشخص او براي کشورهاي اروپايي که حجاب را ممنوع کرده‌اند چيست؟
سه شنبه ۱۶ اسف ۱۳۹۰ ۲۰:۴۵ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.