به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / سرمایه‌گذاری چینی‌ هادر۲۰طرح پتروشیمی

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سرمایه‌گذاری چینی‌ هادر۲۰طرح پتروشیمی

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -7.00

ارسال: #1
سرمایه‌گذاری چینی‌ هادر۲۰طرح پتروشیمی
سرمایه‌گذاری چینی‌ هادر۲۰طرح پتروشیمی
وزیر نفت گفت: چینیها آماده سرمایه‌گذاری برای روی ۲۰ طرح پتروشیمی هستند که به زودی این سرمایه‌گذاری محقق می‌شود.به گزارش فارس، رستم قاسمی در دومین جشنواره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی گفت: تحریم‌ها اگرچه مشکلات سختی را به دنبال داشته امافرصت های زیادی را برای کشور به وجود آورده است.
وی ادامه داد: از این جهت باید تهدیدها را همواره به فرصت تبدیل کنیم.
وزیر نفت با اشاره به اینکه دو مقوله مهم در توسعه صنعت نفت و گاز وجود دارد خاطرنشان کرد: اولین مهم توسعه خود صنعت نفت و گاز و دیگری تبدیل و فروش فراورده است.
وی با اشاره به سابقه ۱۰۰ ساله تولید نفت در ایران تصریح کرد: در گذشته کشورهای غربی نفت را همواره استخراج و به خارج از کشور می‌بردند اما در سالهای اخیر روند خوبی در این زمینه از سوی مدیران عالی رتبه صنعت نفت پی گرفته شده است که می تواند مشکلات این صنعت را تا حد زیادی برطرف کند.
قاسمی تصریح کرد: هم اکنون صنعت نفت دارای توانمندیهای بسیار زیادی در داخل کشور است که می‌توان با اتکا بر این توانمندی ها توسعه صنعت را در پیش گرفت.
وی تصریح کرد: تا پایان برنامه پنجم باید حداقل یک میلیون بشکه نفت به تولیدات کنونی افزوده و ظرفیت تولید گاز نیز به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب برسد که این اقدام توسط سازندگان داخلی می‌تواند انجام شود.
قاسمی با اشاره به اینکه هم ‌اکنون سال اول برنامه پنجم را پشت سر می‌گذاریم تصریح کرد: باید زمینه توسعه و پیشرفت صنعت پتروشیمی که به عنوان یکی از صنایع پایین‌دستی نفت و گاز محسوب می‌شود هر چه زودتر گام‌های رشد و ترقی را در پی گیرد که این مهم می‌تواند با اتکا به صنعت گاز انجام شود.
وزیر نفت اظهار کرد: امروز بسیاری از طرح‌های پتروشیمی به ثمر نشسته و هم‌اکنون بیش از ۷۰ طرح نیز نیازمند کمک مالی است که می‌توان با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و یا اعتبارات خارجی به این صنعت کمک کرد.
وزیر نفت با اشاره به اینکه با مذاکراتی که با برخی از سرمایه‌گذاران چینی داشته‌اند خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران چینی بر اساس آخرین توافقات قصد دارند توسط این خط اعتباری بر روی ۲۰ طرح پتروشیمی سرمایه گذاری کنند که اگر این اتفاق رخ دهد می‌توان بسیار زودتر از موعد مقرر به نتیجه رسید.
وی با اشاره به منابع صندوق توسعه ملی نیز اشاره کرد: هم‌اکنون ۳۰ میلیارد دلار سرمایه در صندوق توسعه ملی نیز از پول نفت وجود دارد که امیدواریم هر چه زودتر روند برداشت از این صندوق برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی فراهم شود تا بخش خصوصی بتواند از این منبع مالی نیز استفاده کند.
چهار شنبه ۱۷ اسف ۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.