به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / چاره​اندیشی مجلس برای بودجه ۹۱

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چاره​اندیشی مجلس برای بودجه ۹۱

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -7.00

ارسال: #1
چاره​اندیشی مجلس برای بودجه ۹۱
چاره​اندیشی مجلس برای بودجه ۹۱

کد خبر: ۲۳۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۱


«علی​رغم تخلفات دولت باید مجوزی به او بدهیم!» این جمله کنایه آمیز نایب رئیس مجلس برای حل مشکل بودجه 91 بود.

به گزارش خبرآنلاين، طرحي دو فوريتي با عنوان «اجازه دريافت و پرداخت​هاي دولت در دو ماه اول سال 91» در جلسه علني امروز ارائه شد. طرحي که چاره​انديشي مجلس براي بودجه سال بعد بود. آن هم در شرايطي که دولت لايحه بودجه 91 را با دو ماه تاخير ارائه داده و فرصت تدوين لايحه بودجه چند دوازدهم هم گذشته است.

هادي قوامي نماينده اسفراين يکي از طراحان اين طرح بود که با اشاره به تکليف دولت براي ارائه لايحه بودجه سنواتي تا نيمه آذرماه، از تاخير دو ماهه دولت براي ارائه اين لايحه انتقاد کرد و افزود: اگر چنين لايحه​اي در مجلس تصويب نشود، دولت و هيچ​يک از دستگاه​هاي اجرايي نمي​توانند ريالي از بودجه را هزينه کرده و بايد هر هزينه​اي را از جيب مبارک بپردازد!

او که مي​گفت در اين شرايط ارائه لايحه دو يا چند دوازدهم، پيش بيني مي​شود؛متذکر شد: با توجه به وقت محدود تا پايان سال، امکان ارائه لايحه چند دوازدهم هموجود ندارد. بنابراين بهتر است احکام بودجه 90 را در دوماه اول سال بعد تمديد کنيم و اجازه پرداخت و دريافت را شبيه سال جاري مقرر کنيم.

علي​اصغر يوسف​نژاد نماينده ساري از مخالفين اين پيشنهاد بود و با تاکيد بر اينکه دولت بايد لايحه چند دوازدهم به مجلس بياورد و مجلس نمي​تواند طرح جايگزيني ارائه دهد، ادامه داد: بودجه يک امر تکليفي است و بر عهده دولت است. نورالله حيدري نماينده اردل و فارسان هم با انتقاد از اينکه دولت کنوني به بي​قانوني عادت کرده و همه ساله لايحه بودجه را با تاخير به مجلس مي​فرستد، افزود: بايد در کنار اين طرح به فکر تنبيه دولت باشيم تا هر سال تعمدا اين کار را نکند.

محمدرضا باهنر نايب رئيس مجلس هم که در غياب رئيس مجلس رياست جلسه امروز را بر عهده داشت، با بيان اينکه مجلس ناگزير از اين کار است وچ با توجه به تاخير دولت، چاره​اي جز اين نيست که احکام بودجه 90 دو ماه ديگر هم تمديد شود، از نمايندگان خواست تا در اين راي​گيري مشارکت کنند. اما ميزان مشارکت آنچنان نبود که دو فوريت اين طرح تصويب شود ولي يک فوريتش مصوب شد.

باهنر هم در واکنش به اين راي نمايندگان گفت: «علي​رغم تخلفات دولت بايد مجوزي به او بدهيم!». او همچنين از اعضاي کميسيون برنامه و بودجه بويژه عبدالهي رئيس اين کميسيون خواست تا هرچه زودتر اين طرح را يکي دو روزه بررسي کنند تا در صحن علني ارائه شود
چهار شنبه ۱۷ اسف ۱۳۹۰ ۰۱:۲۷ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.