به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن پزشکی ,آرایشی . بهداشتی / تالار روانشناسی / روانشناسي عمومي v / با یوگا استرس را تعطیل کنید

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

با یوگا استرس را تعطیل کنید

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 201
اعتبار: 21
سپاس کرده: 2
سپاس شده: 121 در 74 موضوع

امتياز: 481.55

ارسال: #1
با یوگا استرس را تعطیل کنید
از فعالیت‌های روزانه خسته شده‌اید؟ نیاز دارید كمی به جسم و ذهن‌تان استراحت بدهید و از استرس‌ها و اضطراب‌ها دور شوید؟ می‌توانید برای این كار از تمرینات حركات كششی یا آسانا‌ها شروع كنید.

از فعالیت‌های روزانه خسته شده‌اید؟ نیاز دارید كمی به جسم و ذهن‌تان استراحت بدهید و از استرس‌ها و اضطراب‌ها دور شوید؟ می‌توانید برای این كار از تمرینات حركات كششی یا آسانا‌ها شروع كنید. حركات كششی ذهن و جسم(یوگا) به شما كمك خواهند كرد تا سلامت بیشتری داشته باشید و بر جسم و روح‌تان مسلط و متمركز شوید. كسانی كه تمرین‌های حركات كششی انجام می‌دهند، معتقدند كه ذهن و جسم یكی هستند و اگر وسایل مناسب در اختیار داشته باشند و در محیط درستی قرار بگیرند به یك توازن می‌رسند و درمان می‌شوند. بنابراین حركات كششی ذهن و جسم یك وسیله درمانی محسوب می‌شود. یوگا به معنای واقعی خودش یك ورزش است؛ ورزشی كامل برای جسم و ذهن. مهم‌ترین تفاوتی كه این ورزش با ورزش‌های دیگر دارد این است كه حركات كششی ذهن و جسم بر خلاف سایر ورزش‌ها بسیار آرام صورت می‌گیرند.


اكسیژن ذخیره كنید


تفاوت این ورزش با سایر ورزش‌ها در این است كه تمرینات حركات كششی ذهن و جسم، (یوگا) با نرمی و آهستگی انجام می‌شوند و درست و منظم نفس كشیدن هنگام تمرینات از نكات مهم این ورزش است. به این منظور باید هوا را آرام از بینی خود به داخل بكشید و از طریق بینی نیز خارج كنید. به یاد داشته باشید در این ورزش اكسیژن رسانی به بدن حرف اول را می‌زند.


نرمش مچ‌ها

راست بایستید و مانند تمرین قبل دست‌ها را به موازات شانه‌ها باز كنید. انگشتان دست‌ها را ببندید ولی آن‌ها را منقبض نكنید. با انگشتان جمع شده دایره‌ای در فضا از محور مچ‌ها رسم كنید. یادتان باشد كه هنگام رسم این دایره در فضا نیازی نیست كه عجله كنید بلكه باید به آرامی این حركت را انجام داده و دایره‌های كوچكی را در فضا ایجاد كنید. می‌توانید این تمرین را نیز مانند تمرین قبل 10تا12‌بار در جهت عقربه‌های ساعت و به همان تعداد در جهت عكس حركت عقربه‌های ساعت انجام دهید.این حركت روی مفاصل و تاندون‌های مچ‌ها و عضلات ساعد اثر مطلوبی دارد و انجام دادن با دقت و مكرر آن سبب از بین رفتن مراكز ضعف و بیماری مچ‌ها خواهد شد.


نرمش انگشتان دست ها

صاف بایستید و دست‌ها را به موازات شانه‌ها باز كنید. انگشتان دست‌ها را كاملا باز كنید و 2 تا 3 ثانیه آن‌ها را در این حالت نگه‌دارید. حواس خود را به كششی كه در آن قسمت به‌وجود آمده متمركز كنید. سپس انگشتان را جمع كرده، دست‌ها را مشت كنید و انگشتان را به هم بفشارید. این بار حواس خود را به انقباض دست‌ها یا مشت‌های گره شده خود معطوف كنید. بهتر است این تمرین را 10 تا 12 بار انجام دهید. سپس دست‌ها را به موازات شانه ولی در جلوی خود قرار داده، همان حركات را به همان دفعات تكرار كنید. پس از آن، همین تمرین را درحالی‌كه دست‌های‌تان عمود به سقف است انجام دهید.


گرم كردن بدن

برای گرم كردن بدن قبل از تمرین، ورزش‌ و نرمش‌‌های كششی و انعطافی، توصیه می‌شود. سعی كنید به گرم كردن عضلات و مفاصل بیشتر توجه كنید. برای مثال، گرم كردن مچ‌ها، انگشت‌‌ها و ماهیچه‌های اصلی.


ذهن‌تان را كنترل كنید


در آساناها ذهن به 3 حالت معطوف می‌شود، اول كشش، دوم انقباض و در نهایت انبساط درمدت زمانی كه ذهن را كنترل می‌كنید و به سمت كشش، انقباض و انبساط می‌برید، تمركز ذهنی صورت می‌گیرد و شما با همان تمركز فكری قادر خواهید بود هر كاری را انجام دهید. كنترل ذهن ابتدا كار سختی خواهد بود ولی با تمرینات زیاد آن را فرا خواهید گرفت.


امضا كاربر


میگمــ خداحافظ
کهـ تو چشمــ تـَر کنی و بگـــی:
کجــآ؟ مگه دستــِ خودتهـ این اومدن و رفتن؟
کهـ سفت بغلمــ کنی و بــگی:
هیچ رفتــنی تو کار نیستــ
همین جـآ " به دلتـــ اشاره کنی" جاتهـ تا همیشه
آخرِ سرش محکمــ بگی: شیر فهم شد؟؟
و مَن، دل ضعفهـ بگیرم از این همه عاشقانهـ های ِ محکمت!!!
پنج شنبه ۱۸ اسف ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.