به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / نکته های همسر داری v / چطور شبیه همسرتان می‌شوید؟

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چطور شبیه همسرتان می‌شوید؟

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 201
اعتبار: 21
سپاس کرده: 2
سپاس شده: 121 در 74 موضوع

امتياز: 481.55

ارسال: #1
چطور شبیه همسرتان می‌شوید؟
یک ضرب المثل قدیمی می گوید: پنج تا انگشتِ یک دست یکی نیستند. یعنی نمی توان توقع داشت که همه مردم با هم یکسان باشند و هیچ تفاوتی میان آنها نباشد. نمونه ساده و قابل دسترس این امر خواهر و برادرها هستند. همیشه با اینکه خواهر و برادرها در یک خانواده، با پدر و مادری یکسان و تربیت و فرهنگی مشترک بزرگ می شوند اما در اخلاق، روحیات، رفتار و... تفاوت های بسیاری دارند.

با توجه به این حرف می توان تصور کرد که تفاوت میان دو نفر، از دو خانواده متفاوت و با دو جنس مختلف که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند، چه میزان است؟

پرورش یافتن در دو خانواده متفاوت با دو محیط فرهنگی متفاوت، باعث ایجاد ویژگی های فکری، روحی، اخلاقی، طرز فکر، علایق و... متفاوتی در افراد می شود. وجود این تفاوتها در افراد اختلاف و درگیری میان زن و مرد را افزایش داده و به دوری آنها از یکدیگر می انجامد.

به همین دلایل است که همه کارشناسان بر اصل تشابه و تفاهم طرفین در ازدواج تاکید بسیار دارند. بر این اساس هر چه افراد در جنبه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، شخصیتی، تربیتی، مالی و... بیشتر تفاهم داشته باشند، شباهتشان بیشتر و تفاوتشان کمتر خواهد بود. البته در این حالت تفاوت های میان زن و مرد کمتر می شود ولی هرگز به طور کامل از بین نمی روند؛ زیرا همه انسان ها هر چقدر هم که به هم شبیه باشند با هم متفاوتند.
وجود پاره ای تفاوت ها در زندگی زناشویی و در میان زوجین به خصوص در دوران اولیه نامزدی که افراد تازه از «منیت» خارج شده و در حال شنایی بیشتر با روحیات و اخلاقیات یکدیگر هستند اجتناب ناپذیر است

افراد برای موفقیت در ازدواج باید با فردی ازدواج کنند که در مسائل اساسی با او تفاهم دارند. این تفاهم ها باعث می شود که آنها در زندگی مشترک با اختلاف های کمتری مواجه شوند. البته یقیناً در مسائل فرعی چون سلایق، حساسیت ها، استعدادها و... به تفاوت هایی بر می خورند که سطحی بوده و نمی توانند تنش و درگیری شدیدی میان زوجین ایجاد نمایند.

به هر صورت وجود پاره ای تفاوت ها در زندگی زناشویی و در میان زوجین به خصوص در دوران اولیه نامزدی که افراد تازه از «منیت» خارج شده و در حال آشنایی بیشتر با روحیات و اخلاقیات یکدیگر هستند اجتناب ناپذیر است. اما آنچه زوجین را در برخورد با این تفاوت ها از درگیری و تنش دور ساخته و باعث نزدیک شدنشان به یکدیگر می شود «سازگاری» آنها در این موارد است.

سازگاری به معنای تسلیم شدن یا کوتاه آمدن در مقابل خواسته های فرد مقابل نیست بلکه به برخورد انعطاف آمیز به منظور جلوگیری از اختلاف و درگیری گفته می شود

سازگاری چیست؟

سازگاری یعنی هریک از زن و مرد بتوانند در مقابله با برخی از زمینه هایی که قهراً با یکدیگر تفاوت دارند، از برخی از خواسته های خود برای تامین خواسته های فرد مقابل صرف نظر کرده و یا در برخی امور خود را تغییر دهند.

البته سازگاری کردن فرد با نامزدش به این معنا نیست که فرد تسلیم بی قید و شرط او شود و از اصول اساسی خود دست بردارد. در واقع ترک برخی ویژگی های اخلاقی و تغییر دادن خود تا جایی رواست که به اصول اساسی و مهم فرد لطمه ای وارد نشود.

پس سازگاری به معنای تسلیم شدن یا کوتاه آمدن در مقابل خواسته های فرد مقابل نیست بلکه به برخورد انعطاف آمیز به منظور جلوگیری از اختلاف و درگیری گفته می شود.

سازگاری دو طرفه زن و مرد در دوران نامزدی نه تنها آنها را در نزدیک شدن به یکدیگر و شناخت ویژگی هایشان توانمند می سازد بلکه آنها را در محکم سازی سنگ بناهای اولیه زندگی مشترک و در نهایت داشتن زندگی زناشویی موفقیت آمیز در آینده یاری می رساند.

امضا كاربر


میگمــ خداحافظ
کهـ تو چشمــ تـَر کنی و بگـــی:
کجــآ؟ مگه دستــِ خودتهـ این اومدن و رفتن؟
کهـ سفت بغلمــ کنی و بــگی:
هیچ رفتــنی تو کار نیستــ
همین جـآ " به دلتـــ اشاره کنی" جاتهـ تا همیشه
آخرِ سرش محکمــ بگی: شیر فهم شد؟؟
و مَن، دل ضعفهـ بگیرم از این همه عاشقانهـ های ِ محکمت!!!
پنج شنبه ۱۸ اسف ۱۳۹۰ ۱۲:۰۳ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.