به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن دانشگاه / تالار دانشگاه / تالار رشته های پزشکی / پزشکی v / پژوهشگران موفق به درمان زخم حمله قلبی و رشد مجدد ماهیچه آسیب دیده

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پژوهشگران موفق به درمان زخم حمله قلبی و رشد مجدد ماهیچه آسیب دیده

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 864
اعتبار: 116
سپاس کرده: 2,643
سپاس شده: 1,862 در 806 موضوع

امتياز: 14,629.34

ارسال: #1
پژوهشگران موفق به درمان زخم حمله قلبی و رشد مجدد ماهیچه آسیب دیده
طی یک آزمایش، تزریق سلول های مشتق قلبی به بیماران دچار حمله قلبی ، به رشد مجدد ماهیچه سالم در قلب آسیب منجر شد . بیمارانی که تحت این عمل سلول بنیادی قرار گرفته بودند، با کاهش قابل توجهی در اندازه زخم باقی مانده بر روی ماهیچه قلب که در اثر حمله قلبی ایجاد شده، روبه رو شده اند.
نتایج کار آزمایی بالینی موسسه قلب سیدرز ـ سینای لس آنجلس نشان داده که درمان بیماران حمله قلبی با تزریق سلول های مشتق قلبی به رشد مجدد ماهیچه سالم در قلب آسیب دیده کمک می کند.
این بیماران همچنین در پی درمان های تجربی سلول های بنیادی شاهد یک افزایش قابل ملاحظه در ماهیچه سالم قلب بودند.
یک سال پس از دریافت درمان سلول بنیادی، اندازه زخم از ۲۴ درصد تا ۱۲ درصد قلب در این بیماران کاهش یافت.

به گفته ادواردو ماربان، رئیس موسسه قلب سیدرز – سینای و مبتکر این فرایند و فناوری موجود در پژوهش، اگرچه هدف اولیه این پژوهش، تائید امنیت این شیوه بوده، اما تحقیقات بیشتر منجر به کشف شواهدی از درمان زخم حمله قلبی در این اندام و رشد مجدد ماهیچه قلب آسیب دیده شد.

به گفته محققان با وجود یک دهه آزمایش سلول درمانی برای بیماران حملات قلبی، برای اولین بار چنین دستاوردی کسب شده است. تا پیش از این محققان تنها با باز کردن و بستن شریان مسدود قادر به کوچک کردن آسیب قلبی بودند. اکنون این تحقیقات نشان داده که با یک درمان احیاکننده می توان این آسیب را به صورت معکوس درمان کرد.

این کارآزمایی بالینی با نام CADUCEUS، بخشی از یک پژوهش تائیدشده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا بوده که توسط موسسه ملی قلب، ریه و خون حمایت می شود.

در بخش اولیه این فرایند در سال ۲۰۰۹ این محققان به تکمیل شیوه ای پرداختند که در آن از بافت قلبی خود بیمار برای پرورش سلولهای بنیادی مخصوص قلب استفاده می شد. این سلولهای خاص سپس در تلاش برای ترمیم و رشد مجدد ماهیچه سالم به قلب بیمار که در پی حمله قلبی آسیب دیده بود، تزریق شد.

امضا كاربر
پنج شنبه ۱۸ اسف ۱۳۹۰ ۱۷:۴۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.