به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار حوادث v / سرقت 70 هزار دلار پول نقد

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سرقت 70 هزار دلار پول نقد

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,581
اعتبار: 296
سپاس کرده: 35,012
سپاس شده: 13,690 در 6,573 موضوع

امتياز: 28,365,487.10

ارسال: #1
سرقت 70 هزار دلار پول نقد
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس،‌ در تاريخ 23 خرداد سال 86 مردي با مراجعه به كلانتري 104 عباس‌آباد و تنظيم شكوائيه‌اي مدعي شد: مسئول امور مالي يكي فدراسيون‌هاي ورزشي هستم كه به منظور تهيه ارز مورد نياز جهت اعزام ورزشكاران به خارج از كشور به يك صرافي مراجعه و پس از تهيه مبلغ مورد نظر، 2 نفر سارق كيف‌قاپ در نزديكي محل كارم در عباس‌آباد كيف دستيم كه حاوي 70 هزار دلار، 4 فقره دسته چك، يك عدد پاسپورت، 53 ميليون ريال تراول چك، 4 فقره دفترچه حساب پس‌انداز ارزي ريالي، كارت خودرو و تعدادي اوراق و اسناد و غيره بود را سرقت و متواري شده‌اند.
به دستور هاشميان، داديار شعبه اول دادسراي ناحيه 27 تهران پرونده متشكله جهت رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان اداره هجدهم مبارزه با كيف‌قاپي پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
كاراگاهان در نخستين اقدام و به كمك شاكي به چهره‌نگاري از سارقان پرداختند اما از آنجائي‌ كه سارقان بسيار سريع عمل كرده و مالباخته نتواسته بود چهره آنان را به خوبي مشاهده كند، نتيجه‌اي حاصل نشد.
چند روز پس از سرقت، مالباخته به اداره هجدهم مراجعه و اعلام داشت كيف و مدارك موجود در آن توسط يكي از رهگذران در حوالي محل سرقت كشف شده اما اثري از وجوه نقد داخل آن نيست.
كارآگاهان در مرحله بعدي تحقيقات خود به رديابي تراول‌هاي مسروقه پرداخته اما اكثر اين تراول‌ها با مدارك هويتي جعلي و آدرس‌هاي واهي وصول شده بود كه اين امر كار شناسائي و دستگيري متهمان را با مشكل مواجه كرد، اما افسران آگاهي با تحقيقات وسيع و دامنه‌دار چندين ماهه و استفاده از تصاوير دوربين‌هاي مداربسته شعبات بانك‌هايي كه تراول‌ها در آنجا وصول شده بود تعداد 12 نفر كه اقدام به وصول تراول‌هاي مسروقه كرده بودند را دستگير كردند.
در جريان تحقيق از اين افراد، فردي به نام مجيد 18 ساله به عنوان سارق اصلي كه داراي 3 فقره سابقه كيف‌قاپي و سرقت لوازم داخل خودرو در سال‌هاي 84، 86 و 87 بود و به واسطه جرايم ارتكابي مدتي را در زندان سپري كرده بود، شناسائي شد.
كاراگاهان اداره هجدهم تحقيقات وسيعي را جهت شناسائي مخفيگاه مجيد آغاز كرده كه متهم نيز با اطلاع از اين موضوع مخفيگاه‌هاي خود را تغيير مي‌دادند.
نهايتاً در تاريخ 7 بهمن سال گذشته كارآگاهان مجيد را در ايستگاه مترو شهدا شناسائي و دستگير كردند. پس از انتقال متهم به اداره هجدهم به سرقت از مالباخته اعتراف كرد و فردي به نام مهدي 24 ساله را به عنوان همدست خود معرفي كرد. به اين ترتيب مهدي نيز در تاريخ 18 خرداد امسال در خيابان اتابك شناسائي و دستگير شد.
اين 2 متهم در اعترافات خود مدعي شدند در سطح شهر تهران و به روش‌هاي كيف‌قاپي، لوازم داخل خودرو، زاغ زني در جلوي بانك‌ها، صرافي‌ها و غيره اقدام به سرقت از شهروندان كرده، وجوه نقد مسروقه را با هم تقسيم كرده و مدارك و اسناد مسروقه را در كنار خيابان رها مي‌كرديم.
در بررسي‌هاي بيشتر مشخص شد اين 2 سارق ارزهاي مسروقه به مبلغ 68 هزار دلار را به قيمت 12 ميليون تومان به 3 خريدار فروخته كه اين افراد نيز شناسائي و دستگير شدند و ارزهاي مسروقه به مالباخته عودت داده شد. همچنين 2 لپ‌تاپ و مقداري طلاي مسروقه را به فردي در جنوب تهران فروخته كه وي نيز شناسائي و دستگير شد.
اين 2 متهم به تعداد زيادي سرقت به شيوه‌هاي فوق اعتراف كرد كه با تلاش كاراگاهان تمام مالباختگان شناسائي شدند. طبق اظهارات شكات ارزش اموال مسروقه بيش از 300 ميليون تومان است.
همچنين چندين دستگاه خودرو كه طبق اعترافات متهمان با وجوه نقد مسروقه خريداري شده بود كشف و توقيف شد و اموال و وجوه نقد مكشوفه نيز به مالباختگان عودت داده شد.

امضا كاربر


مـن یـکـــــ زنــ ـــ ــم ...

هـــر چـقــدر هـــم که ادای محـکــم بــودن را دربـیــاورم !

هـــر چـقــدر هـــم که ادای مسـتـقــل بـــودن .

ایـنــکه " مـمـنـ ــون " !

خـــودم از پـسـش بــرمی آیــــم .

بـاز هـــم تـه تهـــش ...

بـه آن سـیـنــه پـهــن مــردانـه اتـــــــ نـیــاز دارم !

بـه دسـتـــــ هــایــت حـتــی .

نـمــی دانـی چـه لــذتــی دارد ...

وقـتــی " تـ ــ ـو " از خـیــابــان ردم مـی کـنــی !!!
يك شنبه ۱۳ فرو ۱۳۹۱ ۲۱:۳۰ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.