به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار حوادث v / اولين زن قاتل سريالي ايران!

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اولين زن قاتل سريالي ايران!

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,581
اعتبار: 296
سپاس کرده: 35,012
سپاس شده: 13,690 در 6,573 موضوع

امتياز: 28,365,487.10

ارسال: #1
اولين زن قاتل سريالي ايران!

مدت‌ها است كه شنيدن اخباري درباره وقوع قتل‌هايي با عنوان زنجيره‌اي و يا سريالي براي ما تكراري شده و البته تاكنون فقط مردان بودند كه نام اينگونه جانيان را به خود مي‌گرفتند اما به تازگي در قزوين يك زن در اقدامي بي‌سابقه عامل وقوع قتل‌هاي زنجيره‌اي در اين استان شده و اين اولين‌بار است كه در تاريخ جرم‌شناسي كشور، يك زن قاتل سريالي شده است.
مهين كيست؟

او را به عنوان مادري مهربان مي‌شناسند كه با مشكلات زيادي دست به گريبان بوده و البته به اعتقاد تمام اعضاي خانواده به‌خوبي توانسته بود با اين مشكلات كنار بيايد.پدر مهين او را به‌خاطر ازدواجش طرد كرده بود اما بعد از چند سال آنها را بخشيد و رابطه با خانواده را نيز از سر گرفت. همه اعضاي خانواده از اين بازگشت راضي و خوشحال بودند.

پدر كه مرد، دوباره همه چيز به هم ريخت. مهين دو دختر دارد، دختر كوچكترش يكساله بود كه بعد از يك تب شديد معلول شد. اما مهين عاشق دخترها و زندگي‌اش است و براي درمان دختر كوچك‌اش هر‌كاري انجام مي‌داد. پدر كه مرد با همه اندوهي كه داشت فكر كرد شايد با سهم‌الارثش بتواند قسمتي از هزينه‌هاي درماني فرزند معلولش را جبران كند .

نمي داند چرا مادرش ارثيه‌اش را به او نداد او كه بيشتر از بقيه به اين پول احتياج داشت و زندگي دخترش به آن وابسته بود.مهين از كار كردن هم ابايي نداشت اما نگهداري از يك دختر معلول وقت و امكان كار كردن را از او گرفته بود. به‌هر‌حال در جايي كه دخترش را براي درمان مي‌برد كارگري هم مي‌كرد.

كم‌كم تمام محبت‌ها جايش را به كينه داد‌، كينه از تمام زن‌هايي به سن مادرش . پليس در مورد اولين زن قاتل سريالي ايران چه مي‌گويد« شما شبيه مادرم هستيد». اين جمله‌اي بود كه قاتل سريالي قزوين براي آنكه طعمه‌هايش را فريب دهد به زبان مي‌راند. اين زن بعد از فريب زناني كه شبيه مادرش بودند، آنها را سوار خودروي رنوي خود مي‌كرد و بعد از خوراندن آبميوه مسموم، آنها را به قتل مي‌رساند.

سردار هدايتي فرمانده انتظامي استان قزوين در اين خصوص مي‌گويد: كارآگاهان بعد از اولين قتل در 15 بهمن‌ماه سال گذشته، با بررسي مكان كشف جسد با جاي پاي زني مواجه شدند كه بعد از بررسي اين جاي پا و بررسي آن در كفش‌دوزي‌هاي قزوين، تبريز و تهران توانستند كفي كفش و نوع آن را كه متعلق به يك زن بود را شناسايي كنند.
پس از وقوع دومين قتل و اطمينان پليس از اينكه قتل‌ها توسط يك زن صورت گرفته است، جست‌وجو براي دستگيري اين زن آغاز شد.
شما شبيه مادرم هستيد

هدايتي گفت: تحقيقات پليس پيرامون وقوع قتل‌ها ادامه داشت تا اينكه در ارديبهشت‌ماه امسال زن 60 ساله‌اي نزد ماموران پليس رفت و مدعي شد در محوطه مقبره چهارانبيا قزوين زني حدودا 30 ساله به او مراجعه كرده و با بيان اين كه وي شبيه مادرش است كه سال‌ها پيش از دنيا رفته، با او طرح دوستي ريخته است.

سپس وي را سوار خودروي رنوي خود كرده و قصد داشته در بين راه به او يك آبميوه مسموم بخوراند كه زن ميانسال متوجه ماجرا شده و از خوردن آبميوه امتناع كرده است. راننده رنو نيز وقتي در اجراي نقشه‌اش ناكام مي‌ماند، با بيان اين كه مي‌خواهد به‌دنبال پسرش برود، قصد تغيير مسير داشته كه زن ميانسال شروع به داد و فرياد كرده و از ماشين پياده
مي‌شود.

وي افزود: بررسي‌هاي پليس مشخص كرد كه قاتل پس از نااميدي از اجراي اين قتل، بعد از ظهر همان روز دوباره به مقبره چهار‌انبيا قزوين برگشته و با اغفال زني ديگر مرتكب پنجمين قتل شد.

با به‌دست آمدن اين سرنخ 27 هزار خودروي رنو در كشور مورد بررسي قرار گرفت تا اينكه مشخص شد يك خودروي رنو در نزديكي محل پيدا شدن جسد آخرين قرباني، تصادف كرده و يكي از ماموران پليس راهنمايي و رانندگي راننده رنو را جريمه كرده است.

‌با ردگيري برگه جريمه و شماره پلاك خودروي رنو، ماموران موفق شدند مخفيگاه قاتل سريالي را در منطقه شنبه بازار مينودر شناسايي و وي را در يك عمليات ضربتي دستگير
كنند. «مهين» پس از دستگيري ‌كاملا خونسرد و بدون هيچ دلهره‌اي به سئوالات كارآگاهان جواب داد و به قتل‌هاي صورت گرفته اعتراف كرد.

قاتل ‌هنوز صراحتا انگيزه خود از اين قتل‌ها را عنوان نكرده است اما يكي از احتمالات اين است كه او به‌خاطر تنفر شديدي كه از مادر خود داشته، زنان هم‌سن و سال و شبيه مادرش را شناسايي و آنها را به قتل مي‌رساند.
كارشناسان از مهين اينگونه مي‌گويند؟

مجيد بيگي جرم‌شناس و مدرس دانشگاه در اين‌باره گفت: بايد به‌ياد داشت كه اين زن يك شبه قاتل نشده و دلايل بسياري او را به اين سمت برده است.وي افزود: با بررسي زندگي وي مي‌‌توان دريافت كه او از اختلال‌هاي شخصيتي رنج مي‌برده و احتمالا در دوره كودكي مورد سوء استفاده قرار گرفته، پدر اجازه بسياري از كارها را به او نمي‌داده و مادر نيز مدام به او تحكم مي‌كرده است.

بيگي تصريح كرد: قاتل زنجيره‌اي زن نه تنها در ايران بلكه در ساير كشورهاي اروپايي و امريكايي نيز پديده نادر و كميابي است‌.اين جرم‌شناس و مدرس دانشگاه قتل‌هايي از نوع قتل‌هايي را كه مهين مرتكب شده است را قتل‌هاي سازمان يافته دانسته و ادامه مي‌دهد: در قتل‌هاي سازمان يافته‌، قاتل طعمه‌هاي خود را از يك مورد خاص انتخاب كرده، ابتدا با آنها طرح دوستي مي‌ريزد و سپس آنها را مي‌كشد‌، اين مورد درباره ميهن كاملا اجرا شده
است.

وي درباره احتمال داشتن هم دست در اين قتل هاي سريالي گفت: احتمال داشتن دست در اين قتل‌ها بعيد است‌. قاتلان زن به‌دليل ساختار فيزيولوژيكي خود اقدام به قتل‌هاي ظريف مي‌كنند در صورتي كه يك زن بخواهد مرتكب قتلي خشن و مردانه بشود از همدست مرد كمك مي‌گيرد. قتل‌هاي مهين تماماً زنانه بوده است.

وي وقوع اين حادثه در كشور را زنگ خطري جدي دانست و اظهار داشت: اگر يكسري نهادهايي وجود داشتند كه از اين زن حمايت مي‌كردند و نيازهاي ابتدايي زندگي او رفع مي‌شد‌، احتمالا هيچگاه به اقدامي از اين دست مبادرت نمي‌كرد.وي از رسانه‌ها خواست با اطلاع‌رساني درست به ترس به‌وجود آمده در اين استان دامن نزنند.

دكتر امان قرايي‌مقدم‌، جامعه شناس و عضو هيات علمي دانشگاه تربيت معلم نيز درباره قتل‌هاي زنجيره اي گفت: براي بررسي دلايل اين قتل‌ها بايد ابتدا سوابق خانوادگي مرتكبان قتلهاي سريالي را موردنظر قرار داد.

وي افزود: بسياري از اين افراد دوران كودكيشان را در محروميت گذرانده‌اند، با ازدواج‌هاي ناموجه درگيرند و از بد‌سرپرستي و يا بي‌سرپرستي رنج مي‌برند.قرايي‌مقدم ادامه داد: از نظر روانشناسي حق انتقام در اين افراد ريشه دوانده و گاه به بيماري ديگر آزاري يا ساديسم نيز مبتلا هستند.وي اظهار داشت: بر موارد ياد شده بايد كم‌رنگ شدن ارزش‌هاي ديني و معنوي را نيز افزود كه اين عامل به علت جبر اجتماعي در جامعه ايجاد شده است.

عضو هيات علمي دانشگاه تربيت معلم در مورد مهين گفت: با توجه به اينكه وي زني محبوب و خانواده دوست بوده و همسايه‌ها از او راضي بوده‌اند جبر اقتصادي و فشارهاي زندگي را مي‌توان عامل اصلي روي آوردنش به اين قتل‌ها عنوان كرد.

به اعتقاد وي ميهن به هيچ عنوان از سوي عزيزترين فرد خانواده‌اش (مادرش) مورد مهر و محبت قرار نگرفته و به‌همين علت تصميم گرفته انتقامش را از ساير زنان هم سن و سال مادر خود بگيرد.قرايي‌مقدم گفت: احتمالا مهين از ناهنجاري‌هاو پريشاني‌هاي ارزشي كه در اثر فشارهاي زندگي در او ايجاد شده است نيز رنج مي‌برد.

وي با اشاره به اينكه نوع قتل‌هايي كه زنان مرتكب مي‌شوند به مراتب ظريفتر از نوع مردانه آن است تصريح كرد: اين نظريه در قتل‌هايي كه مهين انجام داده است كاملا مشهود است‌. زيرا او ابتدا قربانيان خود را بي هوش كرده و سپس آنها را خفه مي‌كرده است.اين جامعه‌شناس اضافه كرد: قتل‌هاي سريالي يك مكانيسم واكنشي به ظلمي است كه فرد جامعه را مقصر اصلي آن مي‌داند.

شايد اگر كمي با مهين مهرباني مي‌شد او اكنون اولين قاتل سريالي زن ايران نبود و كودكان و اطرافيانش از محبت او محروم نمي‌ماندند.محمدباقر الفت دادستان قزوين كه تحقيقات درباره قاتل سريالي زير‌نظر او انجام مي‌شود گفت: «مهين 5 فقره قتل را به گردن گرفته كه 4نفر از مقتولان زن و يك نفر مرد است.»به گفته دادستان قزوين متهم اكنون در بازداشت به‌سر مي‌برد و تحقيقات از او همچنين تمام ابعاد پرونده ابهامات موجود ادامه دارد

امضا كاربر


مـن یـکـــــ زنــ ـــ ــم ...

هـــر چـقــدر هـــم که ادای محـکــم بــودن را دربـیــاورم !

هـــر چـقــدر هـــم که ادای مسـتـقــل بـــودن .

ایـنــکه " مـمـنـ ــون " !

خـــودم از پـسـش بــرمی آیــــم .

بـاز هـــم تـه تهـــش ...

بـه آن سـیـنــه پـهــن مــردانـه اتـــــــ نـیــاز دارم !

بـه دسـتـــــ هــایــت حـتــی .

نـمــی دانـی چـه لــذتــی دارد ...

وقـتــی " تـ ــ ـو " از خـیــابــان ردم مـی کـنــی !!!
يك شنبه ۱۳ فرو ۱۳۹۱ ۲۱:۵۲ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.