به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار حوادث v / باند مخوف جعل از زندان هدايت مي‌شد

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

باند مخوف جعل از زندان هدايت مي‌شد

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,581
اعتبار: 296
سپاس کرده: 35,012
سپاس شده: 13,690 در 6,573 موضوع

امتياز: 28,365,487.10

ارسال: #1
باند مخوف جعل از زندان هدايت مي‌شد

با دستگيري 40 عضو باند مخوف جعل اسناد، راز تبهكار حرفه‌اي كه از داخل زندان، اين باند بزرگ را هدايت مي‌كرد، فاش شد.
اعضاي اين باند با جعل سند و وثيقه، اقدام به آزاد كردن زندانيان كرده و در ازاي آن مبلغ هنگفتي از خانواده آنها دريافت مي‌كردند.
نخستين سرنخ پليس براي دستگيري اين باند بزرگ دستگيري مرد جواني بود كه قصد داشت با مدارك جعلي يك زنداني را از حبس آزاد كند.

اواسط آبان‌ماه گذشته، وقتي مسئولان يكي از دادسراهاي پايتخت متوجه شدند مداركي كه اين مرد براي آزاد كردن زنداني مورد نظر همراه خود آورده به طرز ماهرانه‌اي جعل شده است، ماجرا را به پليس اطلاع دادند و مرد جوان دستگير شد.

با ارجاع اين پرونده به شعبه 10 بازپرسي در دادسراي ناحيه 6 تهران، رسيدگي به موضوع در دستور كار بازپرس دواتگري قرار گرفت و وقتي مشخص شد مرد متهم از اعضاي يك باند بزرگ جعل است، تحقيقات قضايي - پليسي براي شناسايي اعضاي ديگر اين باند آغاز شد.
سركرده‌اي در زندان

بازجويي‌هاي انجام شده از نخستين عضو دستگير شده حاكي از آن بود كه سردسته اين باند مخوف مرد تبهكاري است كه به اتهام جعل و كلاهبرداري در زندان به سر مي‌برد. اين مرد كه داراي مدرك فوق‌ليسانس است، مدتي نيز استاد دانشگاه بوده، اما به اتهام كلاهبرداري دستگير و راهي زندان شده بود.

بازپرس دواتگري روز گذشته بعد از نخستين جلسه تحقيق از اعضاي اين باند بزرگ جعل به ايسنا گفت: بررسي‌ها نشان مي‌داد سردسته باند با راه‌اندازي 7 دفتر در نقاط مختلف پايتخت و استخدام يك جاعل كهنه‌كار، فعاليت‌هاي مجرمانه باند خود را از داخل زندان هدايت مي‌كند.

وي ادامه داد: اين مرد در دفاتر خود فعاليت‌هاي مجرمانه مختلفي انجام مي‌داد كه مهم‌ترين آن فريب خانواده زندانيان و كلاهبرداري از آنها بود.

دواتگري تصريح كرد: وي و تعدادي از همدستانش كه در زندان به سر مي‌بردند، وظيفه داشتند زندانياني را كه به خاطر نداشتن وثيقه راهي زندان شده بودند، شناسايي كنند.

آنها سپس با طعمه‌هاي خود وارد معامله مي‌شدند و با اين ادعا كه مي‌توانند در ازاي دريافت مبلغي براي آنها وثيقه تهيه و آزادشان كنند، دومين مرحله از نقشه خود را اجرا مي‌كردند. وقتي فرد زنداني با پيشنهاد سردسته باند موافقت مي‌كرد، خانواده خود را به يكي از دفاتري مي‌فرستاد كه سردسته باند جعل از داخل زندان آن را هدايت مي‌كرد.

بعد از اينكه خانواده فرد زنداني به اين دفاتر مي‌رفتند، ديگر اعضاي باند كه در آنجا مستقر بودند از آنها مبلغي معادل 10 درصد وثيقه صادر شده براي زنداني را دريافت مي‌كردند تا وي را از زندان آزاد كنند.
جعل مدرك در 2 ساعت

بازپرس دواتگري با اشاره به شگرد اين باند براي آزاد كردن زندانيان افزود: اعضاي باند بعد از دريافت مبلغ موردنظر از خانواده زندانيان، يك سند واقعي ملكي را به دادسرا مي‌بردند تا با سپردن آن به‌عنوان وثيقه، زنداني مورد نظر را آزاد كنند.

مسئولان دادسرا نيز با معرفي كارشناس از آنها مي‌خواستند سند را براي بررسي نزد او ببرند و در اين هنگام بود كه جاعل كهنه‌كار باند وارد عمل مي‌شد. در اين مرحله اعضاي باند كه نام و مشخصات كارشناس را به دست آورده بودند، ماجرا را به جاعل حرفه‌اي اطلاع مي‌دادند و اين مرد ظرف 2 ساعت مدركي جعل مي‌كرد كه نشان مي‌داد كارشناس مربوطه، سند مورد نظر را تاييد كرده و اين سند در اختيار دادسرا قرار گرفته است.
سپس اعضاي باند مدارك جعلي تهيه شده را به دادسرا منتقل كرده و به اين ترتيب زنداني مورد نظرشان را آزاد مي‌كردند.
3 سال فعاليت

بازپرس شعبه 10 دادسراي ناحيه 6 با بيان اينكه اعضاي اين باند در طول 3 سال فعاليت، زندانيان زيادي را با اين شگرد آزاد كرده‌اند، يادآور شد: سردسته باند براي آنكه احتمال لو رفتن خود را به حداقل برساند، دفاتر خود را طوري هدايت مي‌كرد كه اعضاي هر كدام از اين دفترها از وجود دفتر ديگر خبر نداشتند و بيشتر آنها جاعل اصلي باند را نمي‌شناختند و فقط وظيفه داشتند براي خانواده زندانياني كه به آنها معرفي مي‌شوند، سند تهيه كنند.

وي تاكيد كرد: در بعضي از مواقع، دفاتري كه سردسته باند آنها را هدايت مي‌كرد با چاپ آگهي تهيه وثيقه براي آزادي زندانيان در روزنامه‌ها، طعمه‌هاي خود را شناسايي و بعد از دريافت مبالغ هنگفتي، زنداني مورد نظر را با مدارك جعلي آزاد مي‌كردند.

قاضي دواتگري با اشاره به اينكه برخي از اعضاي باند كه در زندان به سر مي‌بردند از پول‌هاي به دست آمده از اين راه براي جلب رضايت شاكيان خود استفاده مي‌كردند، اظهار داشت: بعد از به دست آمدن اين اطلاعات، دستور بازداشت اعضاي باند كه در خارج از زندان به سر مي‌بردند صادر شد و از آن زمان به بعد بود كه فعاليت‌ متهمان متوقف شد.
چك پول در تعطيلات سند

بعد از دستگيري بيشتر اعضاي اين باند مخوف، تحقيقات روي شناسايي مخفيگاه جاعل كهنه‌كار متمركز شد. بررسي‌ها نشان مي‌داد اين مرد بعد از قطع ارتباطش با ديگر اعضاي باند به جعل چك‌پول روي آورده و قصد دارد مقدار زيادي چك‌پول جعلي را در بازار به فروش برساند. به اين ترتيب، تحقيقات ميداني براي دستگيري وي ادامه يافت و كارآگاهان پليس موفق شدند اين مرد را قبل از توزيع چك‌پول‌هاي جعلي دستگير كنند.

بازپرس پرونده با اشاره به اينكه اين جاعل حرفه‌اي براي فرار از دست پليس هر 24 ساعت يك سيم‌كارت تلفن همراه عوض مي‌كرد، خاطرنشان كرد: بعد از كشف مقدار زيادي اسناد و مدارك جعلي و تجهيزات مخصوص جعل در مخفيگاه اين مرد، كارآگاهان با لپ‌تاپي روبه‌روشدند كه فقط با شناسايي مردمك چشم مرد جاعل روشن مي‌شود. در حال حاضر اين لپ‌تاپ براي بررسي بيشتر در اختيار پليس قرار دارد.

وي با بيان اينكه بعد از دستگيري 40 عضو اين باند بزرگ، بسياري از زندانياني كه توسط اين باند آزاد شده بودند، شناسايي و دستگير شده‌اند، خاطرنشان ساخت: به ديگر متهماني كه با سند جعلي آزاد شد‌ه‌اند نيز اخطار مي‌دهيم كه اگر شخصا به مراجع قضايي مراجعه كنند، مشمول رأفت اسلامي مي‌شوند.

امضا كاربر


مـن یـکـــــ زنــ ـــ ــم ...

هـــر چـقــدر هـــم که ادای محـکــم بــودن را دربـیــاورم !

هـــر چـقــدر هـــم که ادای مسـتـقــل بـــودن .

ایـنــکه " مـمـنـ ــون " !

خـــودم از پـسـش بــرمی آیــــم .

بـاز هـــم تـه تهـــش ...

بـه آن سـیـنــه پـهــن مــردانـه اتـــــــ نـیــاز دارم !

بـه دسـتـــــ هــایــت حـتــی .

نـمــی دانـی چـه لــذتــی دارد ...

وقـتــی " تـ ــ ـو " از خـیــابــان ردم مـی کـنــی !!!
يك شنبه ۱۳ فرو ۱۳۹۱ ۲۱:۵۲ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.