به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / اطلاع رسانی / مناسبت های سالانه / تقویم تاریخ v / تقویم تاریخ 8 فروردین 28 مارس

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تقویم تاریخ 8 فروردین 28 مارس

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 16,155
اعتبار: 226
سپاس کرده: 3,004
سپاس شده: 9,457 در 5,513 موضوع

امتياز: 6,430.12

ارسال: #1
تقویم تاریخ 8 فروردین 28 مارس
ايرانتفسيري که «انتظام» وزير امور خارجه وقت در سال 1954 از قانون ملي شدن نفت کرده بود!


در اين روز در سال 1333 انتظام وزير امور خارجه وقت در گزارشي كه براي طرح در پارلمان ايران تهيه شده بود استدلال كرد كه بستن قرارداد فروش نفت و هرگونه معاملات مربوط در خارج از مرزهاي ايران با قانون ملي شدن نفت مغايرت ندارد و اين قانون مربوط به كنترل بهره برداري در داخل كشور است!. به اين ترتيب هرگونه راه بر كنسرسيوم نفت هموار شد. كنسرسيوم شركتهاي هشت گانه خارجي مربوط به نفت ايران از 22 فروردين 1333 رسما كار خود را آغاز كرد و نمايندگان آن به تهران وارد شدند و مذاكرات آنان با مقامات ايران از 25 فروردين همين سال در كاخ سعدآباد آغاز شد و سه روز ادامه داشت.
(نوشيروان کيهاني زاده)


زماني که درآمد ده سال ايران از نفت جمعا 2 و نيم ميليارد دلار [سالي 250 ميليون] بود و اينک ... ـ نگاهي به مهاجرت ايرانيان، نرخ ارز و خروج آن


هشتم فروردين 1342، دولت وقت كل درآمد ده ساله پس از 28 مرداد سال 1332 ايران از نفت خودرا دو ميليارد و پانصد ميليون دلار (هر سال به طور متوسط 250 ميليون دلار) اعلام كرد.
جزئيات اين درآمد در گزارش مربوط نيامده بود. اين درآمد شامل سهم ايران از صادرات نفت (توسط كنسرسيوم) و مصرف داخله بود. درآمد سالانه ايران از نفت خود در سال 1386 بيش از 300 برابر آن زمان بود. جمعيت ايران در اين فاصله (45 ساله) سه برابر شده است. در آن سالها، رقم مهاجران ايراني در كشورهاي ديگر (به استثناي عراق، لبنان و ارمنستان) به چهار هزار تن نمي رسيد حال آنكه اينك طبق برخي گزارش ها حدود چهار تا شش ميليون نفر است؟!. طبق گزارش يک سازمان جهاني جمعيت شناسي، دولت ايران برغم اصل 41 قانون اساسي جمهوري اسلامي هنوز ايرانيان برون مرز و ازجمله آنان را که به تابعيت کشورهاي ديگر درآمده و سوگند وفاداري و حتي حمل اسلحه و جنگيدن به تصميم و حمايت وطن تازه ياد کرده اند اتباع و درنتيجه؛ بخشي از نفوس خود مي داند و بشمار مي آورد. طبق اين گزارش در ميان اين مهاجران، برخي از مديران مياني دولت جمهوري اسلامي که بازنشسته شده اند ديده مي شوند و عموما درآمدهاي خود در ايران را به دولت وطن تازه گزارش نمي کنند که نوعي تخلّف است. اين جماعت با استفاده از افزايش نرخ تورّم و بالارفتن بهاي مستغلات، املاک خود در ايران را فروخته و پول حاصل را به ارز (که نرخ افزايش آن در تهران بمراتب پايين تر از درصد بالارفتن بهاي مستغلات نگهداشته شده است!) تبديل و به خارج منتقل کرده اند و به اين ترتيب قسمتي از درآمد نفت (متعلق به همه ملت و نسلها) که بايد سرمايه گذاري توليدي شود [ و نيز طلاي سياه صادر شود و به جاي آن طلاي زرد وارد و از ذخاير کشور گردد] عملا ازدسترس بيرون رفته است. هنوز معلوم نيست که چرا ارزش برابري ريال در معاملات ارزي (تسعير) مطابق نرخ تورّم نوسان نداشته و چرا دوباره در ايران صرّافي تاسيس شده است!. در قريب به اتفاق کشورها، عمل خريد و فروش ارز در بانکها انجام و سند تنظيم مي شود و دولت، با بررسي اين اسناد هر آن از ميران معاملات ارزي و اسامي خريداران و فروشندگان آن اطلاع دارد و .... [در جريان انقلاب سال 1357 هجري با بررسي همين اسناد ـ دريافت شده از بانکهاـ در بانک مرکزي ايران بود که فهرست صادرکنندگان ارز بيش از صد هزار دلار تهيه و انتشار يافت و خشم عمومي را در ماههاي مرداد، شهريور و مهر آن سال چندين برابر کرد بگونه اي که فرمانداري نظامي اعلام شده در شهريور ماه عاجز از سوکوبي شد و اعتصاب طولاني آغاز گرديد و ... و بعد از انقلاب هم تا مدتي محصلان ايراني مقيم خارج به جان اين خارج کنندگان ارز که فهرست اسامي شان انتشار يافته بود افتاده بودند. در اين رابطه در ژانويه 2011 نامه اي رسيده است که بعدا در زير همين مطلب خواهد آمد].نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.
زماني که توليد نفت ايران به 4 ميليون و دويست هزار بشکه در روز رسيده بودوزارت نفت جمهوري اسلامي ايران اعلام کرد که استخراج روزانه نفت در ايران در آخرين روز سال 1386 هجري خورشيدي (19 مارس 2007) از چهار ميليون و دويست هزار بشکه تجاوز کرد. بالاترين رقم استخراج در آن سال؛ چهار ميليون و دويست و ده هزار بشکه در روز بوده است. 19 مارس (29 اسفند) سالروز ملي شدن نفت ايران است.
طبق يک گزارش رسمي، دو ميليون و پانصد هزار بشکه از نفت استخراجي روزانه ايران صادر شده و بقيه به مصارف داخلي رسيده بود. اعلاميه وزارت نفت در روزي منتشر شده بود که بهاي نفت خام در بازار نيويورک به هر بشکه 110 دلار رسيده بود که رکورد تازه اي بود. وزير نفت جمهوري اسلامي قبلا اظهار اطمينان کرده بود که توليد نفت ايران بازهم افزايش يابد.
از آنجا که ذخاير نفت، بر اثر استخراج پايان مي يابد هرچه که حجم استخراج بيشتر شود تخليه ذخاير سريعتر خواهد بود و نسلهاي بعدي فاقد نفت خواهند شد. ايران در عين حال داراي ذخائر عظيم گاز طبيعي است.


نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.
آدنائر در تهران - بانو مرکل تنها صدر اعظم آلمان در طول تاريخ اين کشور است که برضد ايران عمل مي کند- هدف از تجربه فروشگاه فردوسي
آدنائر

كنراد آدنائر صدر اعظم آلمان غربي هشتم فروردين 1336 براي مذاكره با مقامات ايران به ويژه در زمينه هاي اقتصادي وارد تهران شد و اقامت او پنج روز طول كشيد.
وي نخستين صدراعظم آلمان پس از جنگ جهاني دوم بود كه از ايران ديدن كرد. در آن زمان، بر خاك آلمان كه نيروهاي دولتهاي فاتح جنگ در آنجا مستقر بودند دو دولت حكومت مي كرد و اين سرزمين به دو قسمت شرقي و غربي تقسيم شده بود.
آدنائر در طول اقامت در تهران سعي كرد كه ايرانيان را از گسترش داد و ستد تجاري با آلمان شرقي (آلمان كمونيست) دلسرد كند و از نزديك شدن به آن برحذر دارد.
هنگام سفر آدنائر به تهران، آلماني ها سرگرم اجراي چند پروژه در ايران بودند از جمله ايجاد فروشگاه فردوسي (واقع در خيابان فردوسي تهران که بعدا برايش شعب متعدد به نام فروشگاههاي شهر و روستا تاسيس شد) كه وابسته به دولت بود و انواع كالا را عرضه مي داشت تا موازنه برقرار و فروشگاههاي ديگر نتوانند گرانفروشي کنند. [همين کاري که در آمريکا مي شود و فروشگهاي زنجيره اي بزرگ قيمتها را کنترل و عملا مانع گرانفروشي فروشگاههاي کوچکتر مي شوند.].
در کتاب «راههاي کنترل قيمتها» آمده است: "هدف از تاسيس فروشگاه فردوسي که قرار بود پس از يک دوره تجربه (آزمايش)، به صورت شعب افزايش يابد رها شدن ايران از دست دکان و دکانداري بود که کنترل آنها از لحاط مرغوبيت اجناس، بهداشتي بودن محيط و کالا، قيمت ها، دريافت ماليات دولت و اجراي ضوابط «خريد و فروش و پس گرفتن» امکان پذير نبود.".
در تاريخ اقتصاد ايران، از فروشگاه فردوسي به عنوان مادر فروشگاههاي دولتي «شهر و روستا» نام برده شده است ـ برنامه خوبي که دنبال نشد و دکانداري در ايران باقي مانده است که روشي کهنه و قديمي است.
ايرانيان به لحاظ همنژادي همواره با ژرمن ها (آلمان بزرگتر و اتريش بزرگتر) روابط حسنه داشته اند و ايران به خاطر همين احساس دوستي، در دوران دو جنگ جهاني قرن بيستم آسيب فراوان ديد. خوب است که به بانو مرکل توصيه شود تا تاريخ روابط دو ملت را مرور کند و برضد ملت ايران وارد دسته بندي ها نشود و بيانيه ندهد. وي تنها صدر اعظم در تاريخ آلمان است که رفتار غيردوستانه نسبت به ايران از خود نشان داده است ـ ايراني که دو بار به خاطر داشتن احساس دوستي نسبت به آلماني ها اشغال نظامي شد و آسيب ديد. پس از جنگ جهاني دوم، باز اين ايران بود که به عنوان نخستين کشور داد و ستد گسترده با هر دو بخش آلمان ـ غربي و شرقي ـ برقرار کرد.
بانو مرکل بايد بداند که در دوران برتري روميان، ژرمن ها هيچگاه حاضر نشدند به صورت مِرسنِر آنان (با دريافت مزد نقدي) با ايرانيان وارد جنگ شوند و مورخان، اين را يک بازتاب عاطفي و رواني بزرگ خوانده اند که در طول تاريخ کمتر نظير داشته است.


نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.
موافقتنامه ايران و آمريكا در مورد راه سازي


هشتم فروردين 1339 موافقتنامه تازه ايران و آمريكا كه تنظيم و امضاء شده بود مبادله شد. طبق اين موافقنامه دولت ايران قبول كرده بود كه از آن پس شركتهاي راه سازي آمريكا هم بتوانند در مناقصه هاي مربوط به تکميل شبکه راههاي ايران شرکت كنند. تا آن زمان شرکتهاي انگليسي به اين مناقصه ها راه مي يافتند. انتقاد روزنامه ها از وضعيت نامساعد راه اسفالته تهران - قزوين به امضاي موافقنامه ايران و آمريکا کمک کرده بود. اين راه توسط يک کمپاني انگليسي دوباره سازي شده بود.
مقام دولتي كه مبادله موافقنامه ايران و آمريکا را اعلام داشت گفت كه سعي خواهد شد که توسعه راههاي فرعي کشور به آمريكاييان واگذار شود!.


نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.
سه شنبه ۱۵ فرو ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*
ارسال ها: 16,155
اعتبار: 226
سپاس کرده: 3,004
سپاس شده: 9,457 در 5,513 موضوع

امتياز: 6,430.12

ارسال: #2
RE: تقویم تاریخ 8 فروردین 28 مارس
در قلمرو دموکراسيتظاهرات نيم ميليون نفري اعتراض به انتخابات سال 2004 تايوان [جمهوري چين ملي] و ... ـ اخطار پکن که آمريکارا به خود آورد
گروهي از معترضين تايواني (مليّون چيني)
در پي يك هفته تظاهرات و اعتراض به انتخابات سال 2004 تايوان (جمهوري چين ملي)، شنبه 27 مارس اين سال شمار معترضين كه در ميدان مقابل ساختمان مقرّ حكومت و خيابانهاي اطراف آن جمع شده و شعار مي دادند از 500 هزار تن تجاوز كرده بود. اين جمعيت خواستار شمارش مجدد آراء بودند، زيرا كه «چن شوي ـ بيان» تنها با 30 هزار راي اضافي خود را برنده اعلام كرده بود، حال آن كه عدم دقت در شمارش آراء مشاهده شده بود.
در انتخابات تعيين رئيس جمهوري تايوان (جمهوري چين ملي) و معاونش بيش از 13 ميليون تن راي داده بودند. معترضين همچنين مدعي بودند كه روز پيش از انتخابات، چون «چن» مي دانست كه آراء لازم را به دست نخواهد آورد با طرح نقشه، و به منظور جلب عطوفت مردم، يك صحنه سوء قصد به جان خودرا ترتيب داده بود كه به اجرا درآمد، ولي از تيرانداز اثري به دست نيامد!. معترضين در اين زمينه هم درخواست رسيدگي داشتند. [چن و حزب او در انتخابات مارس 2008 شکست خوردند و حکومت تايوان 23 ميليوني دوباره به دست حزب کومينتانگ ـ حزب چين ناسيوناليست افتاده است].تظاهر كنندگان تايوان در مارس آن سال عمدتا از اعضاي حزب «كومين تانگ» بودند. تظاهرات پانصد هزار نفري در تايوان تا 27 مارس 2004 سابقه نداشت.
سرانجام «چن» كه خودرا با پانصد هزار معترض رو به رو ديد، (با هدف بازگردانيدن آرامش)، بامداد يكشنبه قبول كرد كه اگر معترضين به دادگاه دادخواست دهند و قاضي به دوباره شماري آراء حكم دهد، وي اين حكم را به اجرا خواهد گذارد. در پي اين موافقت، پليس از معترضين خواست كه پراكنده شوند.
در جريان تظاهرات يك هفته اي تايوان در مارس 2004، دولت پکن اخطار كرده بود كه اگر نظم تايوان برهم خورد ساكت نخواهد نشست و دست به اقدام لازم خواهد زد. پکن در عين حال به دولت آمريكا كه پيروزي «چن» را در انتخابات تايوان تبريك گفته بود رسما اعتراض كرد و اين عمل، که دولت آمريکا به خود آورده است به زيان پکن تمام شده است. دولت آمريکا با دريافت آن اخطار متوجه شد که پکني ها از سياست ها و خواستهاي ديرين دست بر نمي دارند و بايد بر مراقبت خود در تنگه تايوان و آبهاي مشترک قلمرو پکن با فيليپين و ويتنام بيفزايد و هر حرکت آن دولت مخصوصا به سوي آسياي جنوبي و غربي، آفريقا و اقيانوسيه (استراليا و ...) و ساخت تسليحات تازه ازجمله نوسازي ناوهواپيمابري که اسکلت آن را که از روسيه خريداري کرده است زير نظر داشته باشد [که دارد] و در ادامه خوشبيني 30 ساله نسبت به پکني ها احتياط کند.
مسئله تايوان از سال 1949 كه مليّون چيني از خاك اصلي به آن جزيره عقب نشيني كردند به وجود آمده و بزرگترين مسئله براي رژيم پکن شده است. اين مسئله چندين دهه قبل نزديک بود به جنگ آمريکا و دولت پکن در تنگه تايوان (فُرمُز) بينجامد.

منظره تظاهرات 500 هزار نفري 27 مارس 2004 تايوان که چند سال بعد به نتيجه رسيد
نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.
سه شنبه ۱۵ فرو ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*
ارسال ها: 16,155
اعتبار: 226
سپاس کرده: 3,004
سپاس شده: 9,457 در 5,513 موضوع

امتياز: 6,430.12

ارسال: #3
RE: تقویم تاریخ 8 فروردین 28 مارس
ساير مللامپراتور روم چون دست افسران گارد خود را از سوء استفاده كوتاه كرده بود ترور شد
پرتيناکس

پابليوس هلويوس پرتيناكس Pulius Helvius Pertinax امپراتور 67 ساله روم 28 مارس 193 در كاخ خود به دست سربازان رومي ترور شد.
وي كه زماني ژنرال بود و در سوريه با ارتش ايران جنگيده بود، پس از برگزيده شدن به سمت امپراتور، مبارزه سختي را با فساد اداري و اعمال نفوذ قدرتمداران در دستگاههاي دولتي و معاملات آغاز كرده بود و از جمله دست افسران گارد امپراتوري را از هرگونه سوء استفاده كوتاه كرده بود. به همين سبب در فاصله 87 روز دو بار بر ضد او كودتا شد و سرانجام 28 مارس، يک واحد نظامي مرکب از سيصد تن كه بر ضد او تحريك شده بودند، بدون اين كه گارد محافظ كاخ امپراتوري مقاومت كند به داخل كاخ هجوم بردند و پرتيناكس را كشتند.نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.
با پرچم مسکو، نه - ولي با پرچم ناتو، بله!!رئيس جمهور گرجستان كه فارغ التحصيل دانشگاه از آمريكاست و با انقلاب مخملي روي كارآمده است و مي كوشيد كه كشورش را وارد «ناتو» كند در نيمه مارس 2007 اعلام كرد كه آماده است شماري نظامي به افغانستان بفرستد تا در زير پرچم ناتو! در آن كشور مستقر شوند. دولت شوروي در دهه 1980 چند واحد گرجي را با همين هدف به افغانستان فرستاده بود كه صداي اعتراض غرب بلند شده بود كه چرا بايد شوروي در افغانستان استقرار نظامي داشته باشد و متعاقب آن، رئيس جمهور وقت آمريکا (جيمي کارتر) بازيهاي المپيک مسکو را تحريم و در خاك پاكستان و با كمك هاي مالي دولت سعودي، براي مبارزه با روس ها گروههاي مسلح به وجود آورد و به افغانستان فرستاد كه 13 تا 15 هزار نظامي شوروي به دست آنان كشته شدند و القاعده و طالبان دنباله آنان بوده اند (طرح برزينسکي مشاور ويژه جيمي کارتر).اين فشارها بود كه در دوران گورباچف سبب تخليه نيروهاي شوروي شد.
برخي از مفسران با توجه به اظهارات (نيمه مارس 2007) رئيس جمهور گرجستان نوشته بودند: استقرار گرجي ها در افغانستان زير پرچم ناتو، بله! و زير پرچم مسكو، نه.
اين مفسران افزوده بودند كه پافشاري فعلي غرب در استقرار نيرو در قفقاز بالاخره صداي روس ها بلند خواهد کرد و دست به واکنش جدّي خواهند زد. مرور زمان نشان داد که اين پيش بيني درست بود و در سال 2008 ميان روسيه و گرجستان برخورد نظامي روي داد و غرب حساب کار خودرا کرد.
رئيس جمهور گرجستان در آن سال (با هدف نزديك شدن هرچه بيشتر به دولت واشنگتن) همچنين قول داده بود كه درصورت درخواست آمريکا شمار نيروهاي آن كشور در عراق را هم افزايش دهد.
گرجستان در پايان دور اول جنگهاي روسيه با ايران (اوايل قرن نوزدهم)، طبق قرارداد گلستان از وطن ما جدا شد.
عكس، چند نظامي گرجي را كه آماده اعزام به افغانستان هستند نشان مي دهد:نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.پوزش خواهي مدير اف. بي. آي (پليس امنيت داخلي آمريكا)، ولي ...رابرت مولر مدير وقت پليس امنيت داخلي آمريكا (اف. بي. آي.) در مارس 2007 از مردم اين كشور به خاطر كار غيرقانوني كه برخي از مامورانش كرده بودند پوزش طلبيد. عكس، او را پس از قرائت پوزش خواهي و ترك ميز خطابه نشان مي دهد. ماموران اف بي آي متهم شده بودند كه بدون ارائه دليل و كسب مجوز قاضي، اطلاعات خصوصي شماري از آمريكاييان را جمع آوري كرده بودند از جمله فهرست شماره تلفن هايي كه به آنان شده بود و يا آنان به آن شماره ها تلفن كرده بودند و نيز حسابهاي بانكي و معاملاتشان و حتي مكاتبات با «اي ميل». پليس تنها در موارد اضطراري مي تواند بدون حكم قاضي دست به چنين اقدامي بزند و در اولين فرصت دادگاه را درجريان كار خود بگذارد كه چنين نشده بود و ماموران در مراجعه به شركت هاي تلفني، همه موارد را اضطراري وانمود كرده بودند. در پي اعتراض كنگره (مجلسين مقننه) و تاييد ضمني آن از سوي مقامات دادستاني كل، مدير اف بي آي عذرخواهي كرد.
برغم اين عذرخواهي، بعدا نيز گزارش هاي متعدد در زمينه ادامه اين استراق سمع ها انتشار يافته است.


نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.
سه شنبه ۱۵ فرو ۱۳۹۱ ۰۲:۲۹ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*
ارسال ها: 16,155
اعتبار: 226
سپاس کرده: 3,004
سپاس شده: 9,457 در 5,513 موضوع

امتياز: 6,430.12

ارسال: #4
RE: تقویم تاریخ 8 فروردین 28 مارس
تاريخ از نگاهي به تصويرکم حوصله شدن نسل تازه و افزايش ميزان مشاجرات در هواپيماهابا اين كه انجام هر اقدامي در هواپيما، كه امنيت پرواز و سرنشينان را به مخاطره افكند جرم شناخته شده و داراي كيفر است، گزارش هاي آماري منتشره در مارس 2007 حكايت از رو به افزايش بودن مشاجرات هوايي ميان مسافران با يكديگر و با خدمه پرواز دارد. اين افزايش مربوط به كشور معيني نيست و در سراسر جهان مشاهده مي شود. شبكه تلويزيوني ABC آمريکا در مارس 2007 ضمن پخش گزارشي در اين زمينه، اين عكس را به عنوان نمونه صحنه مشاجره در يك هواپيماي مسافربر منتشر كرده بود.
به گزارش رسانه ها، تاخير پروازها، كم شدن فاصله صندلي ها، گريه و شيون كودكان، «هند بگ» هاي متعدد و بزرگ در دست مسافران و نبودن جاي كافي در مخازن بالاي سر براي قرار دادن آنها از عوامل اين مشاجرات است. اين مشاجرات از زماني كه بار مسافران هوايي براي هر جامه دان محدود به 50 پاوند (23 كيلوگرم) شده است افزايش يافته است زيرا كه مسافران مي كوشند كه مقداري از بار اضافي را با خود به كابين هواپيما منتقل كنند. محدود شدن ميزان بار هر مسافر براي جلوگيري از سنگين شدن هواپيما و افزايش مصرف سوخت است، ولي اين قاعده در كشورهايي هم كه دولت سوخت هواپيماها را سوبسيد مي كند مشاهده مي شود. مشاجره اي كه صحنه آن در عكس ديده مي شود و يك مسافر ديگر با سلفون خود آن برداشته است ظاهرا به اين سبب رخ داده بود كه مسافر جلويي پشتي صندلي خود را به حالت خواب به عقب برگردانده بود و به علت كمي فاصله صندلي ها به زانوي مسافر پشت سر فشار وارد شده بود.
دكتر «جفري گاردر» پژوهشگر روانشناسي گفته است كه طبق تحقيقات او، انسان قرن 21 به علت فشارهاي بيشتر كه در جامعه به او وارد مي شود، كم حوصله تر از نسل هاي قبلي است و زودتر خشمگين و ازكوره در مي رود و لازم است كه افراد، اين موضوع را درنظر بگيرند و يك طرف قضيه، كوتاه بيايد.


نقل اين مطلب بدون ذکر نشاني پايگاه و نام مولف (نوشيروان کيهاني زاده) ممنوع است زيرا که نتيجه تحقيقات شخص وي و نظر اوست.
سه شنبه ۱۵ فرو ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*
ارسال ها: 16,155
اعتبار: 226
سپاس کرده: 3,004
سپاس شده: 9,457 در 5,513 موضوع

امتياز: 6,430.12

ارسال: #5
RE: تقویم تاریخ 8 فروردین 28 مارس
برخي ديگر از رويدادهاي 28 مارس


1738: پارلمان انگلستان به دولت اسپانيا اعلان جنگ داد.
1794: موزه لوور louvre فرانسه که از اوت 1794 به روي مردم باز شد در 28 مارس عمومي اعلام گرديد. اين موزه در رديف موزه واتيکان در نوع خود از مهمترين موزه هاي جهان بشمار مي رود.
1797: ناتانيل بريگز nathaniel briggs در نيو همشاير آمريکا نخستين ماشين لباسشويي را که ساخته بود به معرض تماشا گذارد.
1866: نخستين آمبولانس جهان که با اسب کشيده مي شد آغاز بکار کرد.
1854: در جريان جنگهاي کريمه، انگلستان و فرانسه به دولت روسيه اعلان جنگ دادند و در اين جبهه عليه اين کشور وارد جنگ شدند. اين جنگه بر سر قدرت و رقابت هاي استعماري اروپاييان بود.
1868:

ماکسيم گورکي (الکسي پشيکوف) نويسنده تواناي روس و حامي ستمديدگان و استثمار شدگان به دنيا آمد.
1910: نخستين هواپيما از روي آب به پرواز در آمد. اين کار در فرانسه انجام گرفت و از آن پس ساخت هواپيماهايي که به جاي فرودگاه زميني از دريا براي فرود آمدن و بلند شدن استفاده مي کردند رايج شد.
1917: دولت عثماني که بر فلسطين حکومت مي کرد دستور داد که يهوديان از تل اويو و جافا تبعيد شوند.
1033: استفاده از مايکرو فيلم در کتابخانه ها آغاز شد.
1930: جمهوري ترکيه نام اسلامبول را به استانبول و نام آنقوره را به آنکارا تغيير داد.
1939: جنگ داخلي 3 ساله و خونين اسپانيا با پيروزي راستگرايان به رياست ژنرال فرانکو پايان يافت. در جريان اين جنگ، چپگرايان کشورهاي مختلف و دولت شوروي از چپ ها (جمهوريخواهان) و دولتهاي ايتاليا و آلمان از راستگرايان حمايت مي کردند و به آنان اسلحه و پول مي رسانيدند.

1941:

بانو "ويرجينيا وولف" داستان نگار بلند آوازه و مقاله نويس انگليسي در 59 سالگي با غرق کردن خود در رودخانه، خودکشي کرد.
1962: با يک کودتاي نظامي،دولت سوريه تغيير يافت.
1969: ژنرال دوايت آيزنهاور سي و چهارمين رئيس جمهوري آمريکا در 78 سالگي در واشنگتن در گذشت.
سه شنبه ۱۵ فرو ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.