به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / لاریجانی خواستار پیگیری برداشت‌های شبانه دولت از حساب بانک ها شد/

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

لاریجانی خواستار پیگیری برداشت‌های شبانه دولت از حساب بانک ها شد/

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 16,155
اعتبار: 226
سپاس کرده: 3,004
سپاس شده: 9,457 در 5,513 موضوع

امتياز: 6,430.12

ارسال: #1
لاریجانی خواستار پیگیری برداشت‌های شبانه دولت از حساب بانک ها شد/
علی لاریجانی رئیس مجلس پیگیری برداشت شبانه و بدون اطلاع بانک مرکزی از حساب بانکها را از کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار شد. در همین حال، برخی از مدیران بانکها در تماس‌هایی با نمایندگان مجلس خواستار رسیدگی این موضوع شدند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر با انتقاد شدید از اقدام دولت و بانک مرکزی در برداشت غیر قانونی از حساب بانکها گفت: متاسفانه این اقدام برای اولین بار نیست که توسط دولت صورت می گیرد، این اقدام به منزله قانون گریزی، فرار از قانون و استفاده از راه‌های غیر قانونی است.

مصطفی رضا حسینی با تاکید بر اینکه اینگونه اقدامات اعتماد مردم را به دولت از بین می برد و مجلس با آن به شدت مخالف است، عنوان کرد: پیش از این دولت یکبار از حساب بانکها برداشت کرده بود که با پیگیریهای مجلس 90 درصد پول بازگشت داده شد، اما در واپسین ساعات سال گذشته این برداشت توسط دولت و بانک مرکزی انجام شده است.

وی ادامه داد: وقتی این برداشت بدون اجازه و اطلاع صاحب مال صورت گرفته باشد، دستبرد محسوب می شود، این در حالی است که بانکها نسبت به این اقدام بانک مرکزی اعتراض دارند.

حسینی با اشاره به اینکه بیشتر بانکهایی که از حساب آنها برداشت شده است، خصوصی هستند، اظهارداشت: برداشت شبانه و بدون اجازه از حساب بانکها سرمایه گذاری در کشور را به خطر می اندازد و سرمایه گذاران خارجی که خواستار همکاری برای ایجاد و تاسیس بانک در کشورمان هستند را با خطر مواجه کرده و وادار به عقب نشینی خواهد کرد.

این نماینده مجلس هشتم اقدام اخیر بانک مرکزی را باعث فرار سرمایه و وارد کردن ضرر و زیان به اقتصاد کشور دانست و تصریح کرد: دولت باید این پول را به حساب بانکها بازگرداند.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس این موضوع را پیگیری خواهد کرد، گفت: اینگونه اقدامات در پی تصمیم گیری های کمیته 5 نفره ارزی است که در دولت تشکیل شده است که باعث ضرر رساندن به مردم و تضعیف بخش خصوصی می‌شود، این در حالی است که امسال سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.

به گفته حسینی، برخی از بانکهایی که از حساب آنها پول برداشت شده است، در حوزه های صنعت و معدن پروژه های عظیمی را اجرا می کنند اما اینگونه اقدامات باعث تضعیف تولید و فرار سرمایه ها و سرمایه گذاران می شود. در عین حال، این اقدام مغایر با برنامه پنجم و چشم انداز است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به نگرانی رئیس مجلس و نمایندگان اشاره کرد و گفت: رئیس مجلس از کمیسیون اقتصادی پیگیری این موضوع را خواستار شده است و کمیسیون اقتصادی به شدت موضوع را بررسی و پیگیری می کند.

وی عنوان کرد: برخی از مدیران بانکها طی تماسهایی با نمایندگان مجلس خواستار همکاری و کمک آنها و رسیدگی این موضوع بودند، بنابراین مجلس برای حل و فصل و کمک وارد عمل خواهد شد.
سه شنبه ۱۵ فرو ۱۳۹۱ ۱۴:۱۰ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از صحرا سپاسگزاری کرده است. مریم بارونی
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.