به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / نکته های همسر داری v / انتظارات خانمها از همسرانشان

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انتظارات خانمها از همسرانشان

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 1,116
اعتبار: 138
سپاس کرده: 5,274
سپاس شده: 6,596 در 3,283 موضوع

امتياز: 4,379.56

ارسال: #1
انتظارات خانمها از همسرانشان
خانم‌ها از همسرشان چه انتظاراتی دارند؟
سلامت نیوز: حتی اگر این موضوع چندان هم واقعی نباشد زن‌ها دوست دارند تصور کنند که همسرشان یک سوپرمن است. آن‌ها به‌دنبال مردی هستند که در هر شرایطی حمایت‌شان می‌کند. از لحظه رد شدن از خیابان گرفته تا به‌وجود آمدن یک دردسر بزرگ، آن‌ها به این حمایت احتیاج دارند.

با یک شنل سیاه و سوار اسب سفید، لحظه‌لحظه به او نزدیک‌تر می‌شود. هر قدم که جلو می‌آید یک تکه از شنلش از دست می‌رود و اسبش هم پیرتر و پیرتر می‌شود. در فاصله یک قدمی‌اش از این مرد رویایی چیزی جز آدم عبوس و بدتیپ باقی نمی‌ماند. آدمی که حتی حوصله نجات دادن شاهزاده رویاهایش را هم ندارد. خیلی از مردهایی که به این تصویر تبدیل می‌شوند، هرگز نمی‌دانند که گره کارشان کجاست. شاید اگر می‌دانستند که مرد ایده‌آل در نظر خانم‌ها چه معنایی دارد، هیچ وقت حاضر نمی‌شدند که از آن اسب پایین بیایند و از شاهزاده بودن استعفا دهند. اگر شما هم یکی از این مردها هستید بهتر است بیشتر با دنیای همسرتان آشنا شوید و بدانید که مرد ایده‌آل درنظر خانم‌ها چه نشانه‌هایی دارد.

خانه داری هم بلد است

هیچ‌چیز برای یک زن سخت‌تر از این نیست که چند روز همسرش را با یک خانه تمیز تنها بگذارد و بعد از برگشتن، یک خانه بمب خورده را تحویل بگیرد. برای زن‌های امروزی ناتوانی در اداره خانه و سردرنیاورن از امور خانه داری، نشانه بی‌دست و پایی است. آن‌ها دوست دارند همسرشان گاهی آشپزی کند، برخی کارهای خانه را به‌عهده بگیرد و مثل یک شاه تمام مسئولیت‌ها و خستگی‌ها را به دوش همسرش نیندازد.

زن‌ها از این‌که کنترل شوند و کسی با حسادت مدام دنبال‌شان باشد بیزارند اما تماس‌های محبت آمیز بین روز و پیامک‌هایی که در مورد حال‌شان می‌پرسد می‌تواند در نظر آن‌ها نشان‌دهنده عشق همسرشان باشد. آن‌ها داز این‌که همسرشان به موضوعی بیشتر از آن‌ها مشغول باشد یا این‌که حتی برای چند ساعت فراموش‌شان کند بیزارند.

به من نیاز دارد

زن‌ها احتیاج دارند که به آن‌ها اثبات کنی تو عزیزترین و تنها شخص بااهمیت در زندگی من هستی. دوست دارند در سخت‌ترین لحظات زندگی مردشان نقش یک ناجی را بازی کنند و از این‌که همسرشان نخستین خبرها را به آن‌ها می‌دهد و مهم‌ترین تصمیم‌ها را در کنار آن‌ها می‌گیرد، احساس غرور می‌کنند. آن‌ها دوست ندارند بزرگ‌ترین مسئولیت‌شان انجام کارهای خانه باشد بلکه می‌خواهند در مورد تصمیمات مهم زندگی‌شان نظر بدهند و تصمیم بگیرند و در کنار همسرشان برای حل مشکلات او قدم بردارند.

گاهی مرا لوس می‌کند

میان این همه دلیلی که برای خستگی وجود دارد، زن‌ها دوست دارند، کمی خستگی در کنند. آن‌ها از این‌که گاهی مردشان لوس‌شان کند، مسئولیت‌شان را به‌عهده بگیرد و اجازه دهد که مانند یک بچه، ذهنی آرام و آزاد داشته باشند لذت می‌برند. زن‌ها از این‌که همسرشان همیشه متوقع باشد و هراز‌چند‌ گاهی اجازه آرام بودن را به آن‌ها ندهد بیزارند.

آزادی‌ام را ندیده نمی‌گیرد

زن‌ها هم مثل مردها از این‌که بعد از ازدواج در یک غار زندگی کنند بیزارند. آن‌ها مردی را دوست دارند که برای دیدن دوستان‌شان تشویق‌شان کنند و رابطه آن‌ها را با دوستان‌شان محدود نکنند. مردی که امکان یک شب شام خوردن همسرش با دوستانش را فراهم نمی‌کند و با روی باز از این موضوع استقبال نمی‌کند، هیچ شباهتی به یک مرد رویایی ندارد.

خود رای نیست

نظر نخواستن در مورد اتفاقات زندگی یکی از آزاردهنده‌ترین رفتارهای مردانه است. زن‌ها دوست دارند در جریان تمام اتفاقاتی که در خانه‌شان یا در مورد زندگی شان می‌گذرد قرار گیرند و نظرشان را در مورد آن‌ها اعلام کنند. حتی دعوت کردن مهمان بدون اطلاع یک زن می‌تواند موضوعی غیرقابل بخشش تلقی شود و یک قهر یا دلخوری چند ساعته یا چند روزه را باعث شود. یک واژه کلیدی دیگر در زندگی زناشویی «ما» است. تحقیقات نشان داده، استفاده از این کلمه بیش از هر واژه دیگری می‌تواند همسران را تحت‌تاثیر قرار دهد، رفتارها و احساسات منفی از قبیل خشم را کم کند و استرس‌های زندگی مشترک را کاهش دهد. در مقابل، استفاده از کلماتی که از جدایی و من محوری حکایت می‌کنند در بحث‌های روزانه می‌توانند نارضایتی از زندگی مشترک را بالا ببرند و جدایی عاطفی را موجب شوند.

مرا حمایت می‌کند

حتی اگر این موضوع چندان هم واقعی نباشد زن‌ها دوست دارند تصور کنند که همسرشان یک سوپرمن است. آن‌ها به‌دنبال مردی هستند که در هر شرایطی حمایت‌شان می‌کند. از لحظه رد شدن از خیابان گرفته تا به‌وجود آمدن یک دردسر بزرگ، آن‌ها به این حمایت احتیاج دارند. شاید این موقعیت‌ها در جهان واقعی چندان اتفاق نیفتند اما خانم‌ها به این حاشیه امن احتیاج دارند و از این‌که فکر کنند همیشه کسی برای نجات‌شان حضور دارد لذت می‌برند.

به ظاهرم توجه می‌کند

مردی که با ورود به خانه هیچ تغییری را متوجه نمی‌شود یک مرد وحشتناک است. زن‌ها دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند و برای آن‌ها توجه به ظاهرشان مهم‌ترین مصداق این اتفاق است. از خرید یک روسری جدید یا پوشیدن یک بلوز تازه گرفته تا تغییر رنگ مو و آرایش همگی اتفاقاتی هستند که یک زن دوست دارد شوهرش در نخستین نگاه از آن‌ها با خبر شود. از طرف دیگر زن‌ها دوست دارد‌ ظاهرشان مورد ستایش قرار بگیرد و فکر کنند که در نگاه همسرشان زیباترین و آراسته‌ترین زن جهان جلوه می‌کنند.

برای تفریح برنامه‌ریزی می‌کند

یک بلیت هواپیما یا رزرو‌کردن هتل بدون اطلاع او می‌تواند بهترین هدیه برای یک زن باشد به‌خصوص برای زنی که شاغل است. یک استراحت چند روزه اتفاقی حذف نشدنی است و اگر همسرش بتواند بدون آن‌که مستقیما با او در این مورد صحبت کند، از برنامه کاری‌‌اش آگاه شود و برنامه یک سفر کوتاه و تفریحی را بچیند، رویایی‌ترین اتفاقی است که می‌تواند بیفتد.

هوایم را دارد

زن‌ها از این‌که کنترل شوند و کسی با حسادت مدام دنبال‌شان باشد بیزارند اما تماس‌های محبت آمیز بین روز و پیامک‌هایی که در مورد حال‌شان می‌پرسد می‌تواند در نظر آن‌ها نشان‌دهنده عشق همسرشان باشد. آن‌ها دوست دارند در طول روز و حتی از راه دور هم مورد توجه قرار گیرند و از این‌که همسرشان به موضوعی بیشتر از آن‌ها مشغول باشد یا این‌که حتی برای چند ساعت فراموش‌شان کند بیزارند.

رفتارش با من فرق می‌کند

زن‌ها خاص بودن را دوست دارند. آن‌ها می‌خواهند که رفتار مردشان با همسرش کاملا متفاوت از رفتار او با زنان دیگر باشد. شیوه نگاه کردن، میزان صمیمیت و جنس خنده‌ها و شادی‌هایی که شوهرشان در حضور زنان دیگر دارد از نظر آن‌ها باید کاملا متفاوت از رفتارهایی باشد که با او دارد. زن‌ها هیچ بدشان نمی‌آید که این موضوع را به رخ اطرافیان‌شان بگیرند و در مهمانی‌ای که همین زنان دیگر حضور دارند، دست همسرشان در دست آن‌ها قرار گیرد.

غافلگیرم می‌کند

فراموش کردن مناسبت‌های مهم و هدیه نخریدن برای‌شان یک افتضاح واقعی است. زن‌ها از یک هفته قبل از این مناسبت‌ها به این فکر می‌کنند که چطور قرار است غافلگیر شوند و چقدر همسرشان برای این هدیه خریدن وقت گذاشته است. دست خالی بودن در چنین روزی یا پرداختن وجه نقد به جای هدیه‌ای که با ذوق، وسواس و عشق خریده شده است هر زنی را ناامید می‌کند. گذشته از مناسب‌ها، زن‌ها عاشق دریافت هدیه‌های بی‌مناسبت هستند. آن‌ها دوست دارند هرازگاهی مردشان عشقش را با چنین بسته‌ای ابراز کند و به او بگوید که هنوز هم برایش ارزشمند است.

قدرم را می‌داند

در زندگی زناشویی یک واژه کلیدی وجود دارد. «متشکرم». گرچه امروزه اغلب زن و شوهرها از معجزه این کلمه باخبر شده‌اند اما خیلی‌ها هم بدون ابراز تشکر نسبت به همسرشان، تنها به این‌که او این واقعیت را می‌داند اکتفا می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد، زن و شوهرهایی که از طرف همسرشان مورد قدردانی قرار می‌گیرند، هم رابطه زناشویی لذت بخش تری دارند و هم از زندگی مشترک‌شان احساس رضایت بیشتری می‌کنند

امضا كاربر
چهار شنبه ۱۶ فرو ۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.