به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نیتروژن

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 349
اعتبار: 326
سپاس کرده: 8,550
سپاس شده: 3,486 در 1,470 موضوع

امتياز: 747,244.15

ارسال: #1
oh نیتروژن


شاید مخترع این سیستم آقای پورشه باشد که آن را در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار داد. در آن زمان هواپیماهای آلمانی به علت کندی حرکت نمیتوانستند از پس هواپیمای دشمن بر آیند. در این موقع بود که آقای پورشه به داد ارتش آلمان رسید و با این سیستم توانست هواپیماهای آلمانی را نجات دهد. در آن زمان موتور اکثر هواپیماها موتورهای شعاعی بوده که مکانیزم کاری درست شبیه موتورهای اتومبیل دارند.
برای دیدن مطلب به ادامه مطلب بروید
مونو اکسید نیتروژن نام گازی است که در این سیستم به کار میرود. برخلاف تصور عده ای این گاز در موتور نمیسوزد بلکه تجزیه میشود. عده ای این گاز را نیز به نام NOS میشناسند که کاملاً اشتباه است.NOS مخففOxide System Nitrous بوده که نامی ثبت شده برای این سیستم است. فرمول این گاز N2O و وجود دو مولکول نیتروژن و یک مولکول اکسیژن میتواند کارهای زیادی انجام دهد.

برای توضیح نحوه کار این سیستم ابتدا باید به نحوه کار موتور بپردازیم تا بتوان این سیستم را کامل توضیح داد.

می دانیم که احتراق به وسیله مخلوط شدن سوخت و هوا در محفظه احتراق صورت میگیرد، یک موتور با احتراق سوخت و در نتیجه فشار دادن پیستون به سمت پایین به گردش در می آید. آیا می خواهید به اسب بخار بیشتری دست پیدا کنید؟ پس از سوخت بیشتری استفاده کنید تا پیستون با قدرت بیشتری به سمت پایین بیاید. این راه حل تولید قدرت بیشتر توسط موتور است، اما تولید چنین قدرتی بدون اکسیژن خیلی زیاد غیرممکن خواهد بود. وقتی نیترو وارد موتور می شود تجزیه شده و اکسیژن آن آزاد می شود. در نتیجه موتور به اکسیژن بیشتری دست پیدا کرده و احتراق قوی*تری رخ می دهد.

کمی به گاز اکسید نیتروژن بپردازیم. این گاز بیشتر از هوایی که ما تنفس می کنیم اکسیژن دارد و بی رنگ است و به هیچ وجه اشتعال زا نیست و ترکیب شده از دو اتم نیتروژن و یک اتم اکسیژن است که فرمول آن همان طور که گفته شد N2O است. اکسید نیتروژن کمی طعم شیرین دارد، ماده ای غیر سمی، بی آزار و خنده آور است.

nos

قبل از اینکه وارد جزئیات شویم به طور ساده باید بگویم در حین عمل احتراق در یک موتور در حدود 300 درجه سلسیوس اکسید نیتروژن و نیتروژن و اکسیژن تداخل میکند. اکسیژن بسیار زیاد با اجازه دادن به مقدار بیشتری سوخت برای احتراق باعث تولید قدرت زیادی میشود قدرت همیشه از منبعی به نام سوخت به وجود میآید. اگر شما فقط اکسید نیتروژن را داشته باشید و بنزین را اضافه نکنید قدرت زیادی تولید نمیشود و شما قدرت را در حدی که با سوخت معمولی حرکت میکنید دریافت خواهید کرد. به طور کلی اکسید نیتروژن به شما امکان میدهد تا مقدار بهتری از سوخت را در همان زمان معمولی مصرف کنید.

در اینجا این سوال پیش میآید که چرا فقط از اکسیژن استفاده نمیشود؟در جواب این سوال باید گفت در یک فورد ماستنگ از اکسیژن خالص استفاده شد نتیجه امر آب شدن کامل موتور بود. وقتی اکسیژن خالص استفاده میشود حرارت بسیار زیادی تولید شده که باعث آب شدن موتور میشود.

امضا كاربر

خداحافظ emtehan
سه شنبه ۲۲ فرو ۱۳۹۱ ۰۸:۰۸ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*
ارسال ها: 349
اعتبار: 326
سپاس کرده: 8,550
سپاس شده: 3,486 در 1,470 موضوع

امتياز: 747,244.15

ارسال: #2
RE: نیتروژن


اکسید نیتروژن همان طور که گفته شد یک گاز معمولی است و برای استفاده از آن در اتومبیل، گاز مورد نظر در مقدار بسیار زیادی داخل کپسول بسیار فشرده شده و توسط یک شیلنگ فشار قوی به ورودی موتور متصل می شود.
وقتی شما درخواست نیترو می کنید یک سیم پیچ الکترونیکی وظیفه انتقال نیتروس به داخل موتور را دارد. در سیستم های مرطوب یک شیلنگ سوخت مخصوص (جدا از شیلنگ نیترو) کنترل شده توسط یک سیم پیچ دیگر، سوخت را به داخل موتور همزمان با ورود نیترو منتقل می کند. در حقیقت سولنوئید سیستم مرطوب دو ورودی و یک خروجی دارد.

انواع سیستم نیتروژن:

در مجموع سیستم های نیترو به دو دسته کلی تقسیم می شوند.

1- سیستم خشک که کمتر کاربرد دارد.

2- سیستم مرطوب که بیشتر رایج است. البته سیستم دیگری هم هست که ورودی مستقیم بوده و بعضی آن را نوع سوم هم می نامند.سیستم خشک:

یک سیستم خشک نیترو به طور کلی یعنی تزریق تنها اکسید نیتروژن توسط یک شیلنگ خروجی به داخل منیفولد ورودی هوا. در این سیستم سوخت دیگری به منیفولد هوا تزریق نمی شود فقط از یک نازل یا سوپاپ برقی برای نیترو استفاده می شود. در یک سیستم خشک نیترو، سوخت اضافی مورد نیاز با افزایش مقدار سوخت در سیستم انژکتور OEM زمانی که سیستم نیترو فعال است تامین می شود.OEM یکی از کمپانی های تولید لوازم تیونینگ خودرو بوده که سیستم نیترو و متعلقات آن را نیز تولید می کند. چون این سیستم نیاز به سیستم انژکتوری مخصوصی داشته تا سوخت مورد نظر را تامین کند انژکتور و متعلقات آن نیز توسط این کمپانی تولید می شود. در مجموع باید گفت سیستم خشک بسیار ارزان بوده و نصب بسیار ساده ای دارد. در مقابل افزایش قدرت آن نیز همچون قیمتش کم است.

امضا كاربر

خداحافظ emtehan
سه شنبه ۲۲ فرو ۱۳۹۱ ۰۸:۱۱ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*
ارسال ها: 349
اعتبار: 326
سپاس کرده: 8,550
سپاس شده: 3,486 در 1,470 موضوع

امتياز: 747,244.15

ارسال: #3
RE: نیتروژن
سیستم مرطوب:

در سیستم های مرطوب اکسید نیتروژن و سوخت از یک شیلنگ تزریق می شود. در این سیستم دو مسیر وجود دارد: یکی برای نیتروس و دیگری برای سوخت. دو ورودی به سوپاپ برقی متصل می شود. یک ورودی برای گاز نیترو و یکی برای بنزین و سوخت مورد نیاز در زمان فرایند تزریق.سیستم های مرطوب هوای منیفولد را با سوخت مرطوب می کنند. در حقیقت این سیستم با اسپری کردن سوخت در داخل منیفولد هوا را با سوخت سنگین کرده و آن را مرطوب می کند. در این حالت در زمان تزریق گاز نیترو سوخت مورد نیاز به راحتی تامین شده و قدرتی بسیار زیاد تولید می شود.سیستم های مرطوب نیتروس بهترین استفاده را با سیستم های سوختگیری طراحی شده برای توربو و سوپرچارجر دارند. در تمامی سیستم های پرخورانی به دلیل ورود هوای بیشتر به موتور سوخت بیشتری مورد نیاز است همچنین گاز نیترو نیز در این سیستم ها بسیار بهتر جواب می دهد. نکته ای که شایان ذکر است شرایط موتور در زمان استفاده از نیترو است. بسیاری از قطعات باید تعویض و تقویت شوند تا در زمان افزایش قدرت ناگهانی موتور آسیب ندیده و دچار مشکل نشود. کپسول های حاوی نیترو پس از خالی شدن دوباره شارژ شده و نصب می شوند. این سیستم اگر به صورت صحیح نصب شود ضرری برای موتور نداشته و می تواند قدرت موتور را در مواقع لزوم چند برابر کند.

امضا كاربر

خداحافظ emtehan
سه شنبه ۲۲ فرو ۱۳۹۱ ۰۸:۱۵ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.