به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پخش مستقيم يا CD فروشي؟

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 263
اعتبار: 12
سپاس کرده: 0
سپاس شده: 74 در 54 موضوع

امتياز: 883.05

ارسال: #1
پخش مستقيم يا CD فروشي؟
دراسيون فوتبال پول ندارد. علي كفاشيان در آغاز چهار سال دوم رياست بر فدراسيون هنوز نتوانسته اسپانسري براي تشكيلات تحت نظرش پيدا كند و فشار وزارتخانه هم باعث شده از لحاظ مالي به مشكل بخورد. بحث مالي فدراسيون آنقدر بحراني شده كه زمزمه مي‌شود كاركنان فدراسيون سه ماه حقوق سال جاري را طلبكار و آخرين بار مطالبات خود را اسفندماه دريافت كرده‌اند.

به نوشته روزنامه گل : در كنار تمام اين موارد بلوكه شدن يك ميليون دلار اهدايي فيفا و AFC هم در بانك‌هاي بين‌المللي قوز بالا قوز شده تا كفاشيان براي رفع تمام اين چالش‌ها به آخرين تير تركش فدراسيون يعني حق پخش متوسل شود. قراردادي سه ساله با ارقامي بين 14 تا 17 ميليارد تومان كه رييس آنها را كنار زده و صحبت از مبلغ 150 تا 180 ميليارد تومان براي هر سال مي‌كند و خواهان عقد قراردادي جديد در اين باره است.

قراردادي كه فسخ شد
دكتر غفاري، عضو كميته اقتصادي فدراسيون روز گذشته در گفت‌وگويي با رسانه‌ها خبر داد: «فدراسيون به خاطر تاخير تلويزيوني‌ها در پرداخت مبالغ اقساطي قراردادي كه في‌مابين آنها حاكم بود و عدم همكاري در ماجراي پرداخت حق پخش بازي‌هاي ملي، قرارداد حق پخش ليگ برتر را لغو و دست به عقد قراردادي جديد زده است. جالب اينكه دكتر غفاري فقط به اين نكته اشاره و مثل ديگر مديران فدراسيون و سازمان ليگ اشاره‌اي به رقم درخواستي جديد فدراسيون نكرده است. مسوولان فدراسيون در روزهاي اخير با پيش كشيدن اين موضوع و اعلام حمايت از سياست كفاشيان براي لغو قرارداد حق پخش، هر كدام قيمتي متفاوت را براي قرارداد جديد درخواستي براي حق پخش اعلام كرده‌اند. ارقامي كه نشان مي‌دهد خود فدراسيوني‌ها هم ظاهرا هنوز به يك جمع‌بندي نهايي در اين باره نرسيده و البته اميدوارند كه ماجرا يك جوري با افزايش چشمگير قرارداد ختم به خير شود. البته نكته مشترك اينجاست كه همه مديران متبوع كفاشيان رقمي پايين‌تر از 90 ميليارد تومان مطرح نمي‌كنند و شايد اين رقم، كف خواست آنها باشد. كفاشيان 150 ميليارد گفته، آيت‌اللهي نايب رييس اول او صحبت از افزايش 20 درصدي در قبال ارقام قبلي دارد، غلامرضا بهروان هم مبلغ 150 ميليارد را پيش كشيده و در كنار آن در نقش سرپرست سازمان ليگ از رقم كفاشيان دفاع مي‌كند و عزيزمحمدي رييس اتحاديه باشگاه‌ها كه سال گذشته موفق شده بود رقم حق پخش را سه برابر كند، به عنوان آخرين نفر پيشنهاد كرده 90 ميليارد تومان پرداخت شود. سررشته تمام امور در دست خود رييس است و علي كفاشيان در كنار رياست بر تشكيلات فوتبال به عنوان رييس كميته بازاريابي هم ظاهر شده و شخصا بر اين ماجرا نظارت دارد تا به نتيجه برسد. در كنار اين آمار متفاوت، بايد به راه‌حل مشترك همه مديران فوتبالي پيش‌پاي تلويزيون اشاره كرد كه به اتفاق، خواستار دريافت آگهي‌هاي قبل و بعد از پخش زنده بازي‌هاي ليگ شده‌اند.

سي‌دي فوتبال در كنار CD سريال‌ها
در حال حاضر فدراسيون از صدا و سيما درخواست كرده در صورت قبول نكردن پيشنهاد 150 ميلياردي، باكس ويژه آگهي‌هاي قبل و بعد از بازي‌ها را به فدراسيون بدهد! پيشنهادي كه بنا به اعلام اكثر آگاهان برنامه‌هاي تجاري و تبليغاتي از سوي تلويزيوني‌ها رد مي‌شود چراكه برخلاف ادعاي صدا و سيما، سود هنگفتي براي رسانه ملي دارد و كفاشيان هم دست روي نقطه حساس صدا و سيما گذاشته است. در اين باره زمزمه مي‌شود كه فدراسيوني‌ها پيش‌بيني جواب منفي تلويزيوني‌ها را كرده و راهكارهايي را براي درآمدزايي در نظر گرفته‌اند. راهكاري كه از آن با عنوان ارايه فايل تصويري بازي‌ها به صورت CD ياد كرده‌اند. آنها براي رسيدن به اين هدف ياركشي هم كرده و شنيده مي‌شود كه كفاشيان روي حمايت دو باشگاه استقلال و پرسپوليس براي رسيدن به اين هدف بزرگ حساب ويژه‌اي باز كرده است. دو تيمي كه از آنها با عنوان گل سرسبد فوتبال ياد مي‌شود و اكثر درآمدهاي تبليغاتي صدا و سيما و حتي تبليغات فرامحيطي بازاريابي فدراسيون در ورزشگاه‌ها از بازي‌هاي دو تيم بزرگ پايتخت حاصل مي‌شود.
مماشات با سرخابي‌ها
شايعه است كه فدراسيوني‌ها به خصوص علي كفاشيان براي رسيدن به هدف اقتصادي خود و جلب حمايت اين دو باشگاه، مماشات زيادي با آنها داشته و در اين چند وقت اخير كه صحبت از عدم‌رعايت سقف قراردادها از سوي سرخابي‌ها شنيده مي‌شود، نسبت به آن بي‌تفاوت بوده و بارها اعلام كرده‌اند كه تخلفي در اين باره از سوي اين باشگاه‌ها مشاهده نشده است. البته كفاشيان در فصول گذشته هم در واكنش به خريدهاي سپاهان تنها خنديده است، با اين حال ارايه بازي‌ها به‌خصوص بازي‌هاي استقلال و پرسپوليس با ستاره‌هايي كه در فصل نقل و انتقالات جذب كرده‌اند روي CD مي‌تواند ايده جالبي باشد. ايده‌اي كه شايعه است فوتبالي‌ها با كپي‌برداري از شگرد سريال‌ساز بزرگي مثل مديري و گروهش در قهوه تلخ و قلب‌يخي‌ها پيش‌بيني كرده‌اند تا بازي‌هاي ليگ در قالب لوح فشرده هر هفته روي قفسه‌هاي محصولات فرهنگي فروشگاه‌ها ارايه شود.
اين موضوع اگر جدي شود، بايد منتظر قرعه‌كشي‌هاي بزرگ بخت‌آزمايي با جوايزي مثل آپارتمان و اتومبيل‌هاي شيك هم در كنار آنها باشيم.
دكتر غفاري در پايان گفت‌وگوي روز گذشته خود با رسانه‌ها يادآوري كرد:‌ «راهكارهاي عرضه بازي‌ها به صورت CD پيش‌بيني شده و شايد اولش به دليل استقبال وسيع مردم با مشكلاتي در توزيع روبه‌رو شود، اما تجربه ارايه كارهاي سينمايي به اين صورت نشان داده كه در درازمدت با نظم و سوددهي قابل توجهي روبه‌رو خواهد بود.»
زودتر حرفه‌اي شويد!
پيش آمدن بحث ارايه بازي‌ها روي لوح فشرده و راه ندادن مجوز تصويربرداري دوربين‌هاي صدا و سيما اين سوال را هم ايجاد كرده كه آيا فدراسيون قدرت راه ندادن دوربين‌ها و گزارشگران سيما به ورزشگاه‌هايي كه در اختيارش نيست را دارد؟ تمام ورزشگاه‌هاي كشور، تحت مالكيت شركت تجهيز و توسعه و نگهداري اماكن ورزشي هستند و كفاشيان براي رسيدن به هدف خود بايد مديران اين شركت را هم با خود همراه كند. پيش آمدن اين بحث نشان مي‌دهد اگر فدراسيون و سازمان ليگ زودتر به برنامه حرفه‌اي‌سازي باشگاه‌ها و فوتبال كشور مي‌پرداختند، حالا با اين سوال روبه‌رو نمي‌شدند كه واكنش مالك ورزشگاه‌ها برابر اين برنامه چه خواهد بود. يكي از آيتم‌هاي حرفه‌اي‌سازي باشگاه‌ها در كنار خصوصي‌سازي، ارايه اسناد مالكيت يا اجاره ورزشگاه‌هاي اختصاصي براي اجراي تمرينات و بازي‌ها از سوي باشگاه‌هاست. برنامه‌اي كه اگر در سال‌هاي اخير به خصوص در يكي، دو فصل گذشته اجرا مي‌شد، ديگر نيازي به همراه‌سازي شركت تجهيز و ديدن واكنش آنها نبود و باشگاه‌ها در كنار فدراسيون از ورود هر نوع دوربيني براي پوشش بازي‌ها به ورزشگاه‌هاي اختصاصي خود جلوگيري مي‌كردند.
در اين باره بد نيست بدانيد تنها زمين فوتبال كشور كه در مالكيت فدراسيون است، زمين چمن كمپ تيم‌هاي ملي است.
چهار شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۱ ۱۷:۲۳ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درباره حامد لک؛ چرا اينقدر خروج مي‌کني؟ پاندانه 0 180 چهار شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ صبح
آخرین ارسال: پاندانه
  سيدورف جانشين آلگري در روسونري؟ فقطhabib 0 233 سه شنبه ۱۰ ارد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۶ عصر
آخرین ارسال: فقطhabib

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.