به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / بی اعتمادی مردم آلمان نسبت به دستگاه قانونگذاری این كشور

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بی اعتمادی مردم آلمان نسبت به دستگاه قانونگذاری این كشور

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 198
اعتبار: 21
سپاس کرده: 208
سپاس شده: 218 در 142 موضوع

امتياز: 9,419.23

ارسال: #1
بی اعتمادی مردم آلمان نسبت به دستگاه قانونگذاری این كشور
به گزارش ایرنا، نشریه آلمانی اشترن با استفاده از فرصت تعطیلات تابستانی در این كشور و درحالی كه نمایندگان مجلس همچون دیگر دولتمردان،سیاستمداران و اقشار مردم سرگرم استفاده از تعطیلات چند هفته ای هستند،با انجام یك نظرسنجی نظر مردم این كشورش را درخصوص عملكرد نهاد قانونگذاری و نمایندگان مردم در مجلس جویا شده كه نتایج ناامید كننده ای برای پارلمان بدنبال داشته است.
براساس این نظرسنجی كه روز چهارشنبه در پایگاه اینترنتی اشترن منتشر شده،تنها 24 درصد از مردم آلمان گفته اند كه به عملكرد نمایندگان خود در مجلس این كشور اعتماد دارند و نزدیك به 70 درصد نسبت به آن بی اعتماد هستند.
برپایه این نظر سنجی،81 درصد از پاسخ دهندگان بر این عقیده بوده اند كه نمایندگان مجلس كشورشان قادر نیستند با رسیدگی درست و اتخاذ تصمیمات مناسب بر مشكلات اصلی و بزرگ كشور فائق آمده و قوانین كارآمد درمورد آن تصویب كنند.
این نظرسنجی حاكیست،تنها 15درصد از آلمانها اعتقاد دارند كه نمایندگان مجلس توانایی غلبه بر مشكلات و اتخاذ تدابیر لازم در مواجهه با مسائل مهم و بحران ها را دارا هستند.
شركت كنندكان در این نظرسنجی همچنین از غیبت های مكرر تعداد زیادی از نمایندگان در صحن مجلس به هنگام جلسات رسمی و تصمیم گیری های مهم ابراز ناخرسندی كرده اند.
نفوذ بیش از حد و فشار قوی لابی های مختلف سیاسی و اقتصادی بر نمایندگان از بیرون مجلس در تصویب قوانین موضوعه نیز یكی دیگر از مواردی است كه با نارضایتی 75 درصدی نظرسنجی شوندگان روبه رو بوده است.
بطور كلی آلمانها به پیگیری بحث های پارلمان علاقمند هستند و 40 درصد از مردم گفته اند كه اغلب جلسات مجلس را از تلویزیون تماشا كرده و یا از طریق دیگر رسانه ها جلسات و تصمیمات نمایندگان را دنبال می كنند.
دمكرات مسیحی ها، سوسیال مسیحی ،لیبرال دمكراتها، سوسیال دمكراتها، چپ ها و سبزها از مهمترین احزاب تشكیل دهنده مجلس ملی 620 نفری آلمان هستند.

امضا كاربر
Abu
تشکر یادتون نره AbiAbi
پنج شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۱ ۰۰:۵۸ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.