به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / سالمندان v / ۱۵ درصد سالمندان بالای ۶۰ سال همچنان کار می کنند

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

۱۵ درصد سالمندان بالای ۶۰ سال همچنان کار می کنند

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,581
اعتبار: 296
سپاس کرده: 35,012
سپاس شده: 13,690 در 6,573 موضوع

امتياز: 28,365,487.10

ارسال: #1
۱۵ درصد سالمندان بالای ۶۰ سال همچنان کار می کنند
رئیس سازمان بهزیستی کشوراعلام کرد: 86.1 درصد سالمندان با فرزندان و نزدیکان خود زندگی می کنند و 20 درصد سالمندان کشور تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند.[/font][font=tahoma]به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همایون هاشمی در نشست خبری هفته سالمندان گفت: پیش بینی می شود تا سال 1404 جمعیت سالمندان حدود 15.5 درصد شود. هم اکنون 285 هزار سالمند بی بضاعت و نیازمند به طور رایگان از خدمات سازمان بهره مند می شوند و یک میلیون 500 هزار نفر از سالمندان تحت پوشش کمیته امداد و یک ملیون و 700 هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستند .
به گفته رئیس سازمان بهزیستی بر اساس آمارهای موجود 15 درصد سالمندان بالای 60 سال شاغل و مابقی شاغل نیستند: مرز سالمندی در کشور ما سن بازنشستگی و سن 60 سالگی است و براساس آمارهای بدست آمده 8.2 درصد جامعه ما سالمند هستند.

تدوین پیش نویس سند ملی سالمندان

وی از تدوین پیش نویس سند ملی سالمندان خبر داد و گفت: در این سند وظایف دستگاه ها و نحوه مشارکت آنها در ارائه خدمات به سالمندان مشخص شده است که امیدواریم به تصویب دولت برسد تا بتوانیم بر اساس آن مطالبات خود را در زمینه سالمندان دستگاه ها عملیاتی کنیم.
وی از تدوین بیمه مراقبتی سالمندان و پیگیری آن در شورای عالی بیمه خبرداد و گفت: راه اندازی بنیاد فرزانگان در 10 استان کشور، تدوین شاخص های شهر سالمند از جمله اقداماتی است که انجام شده است.
رئیس سازمان بهزیستی گفت: قانون برنامه سوم توسعه تشکیل شورای ملی سالمندان تکلیف کرده است اما با توجه به تغییرات ساختاری در وزارت خانه ها و همچنین عدم همکاری های لازم وزارت بهداشت از سال 83 تاکنون این شورا تنها پنج جلسه را تشکیل شده است که دو جلسه آن مربوط به سال های 90 و 91 بوده است که با هماهنگی های انجام شده در آینده نزدیک ششمین جلسه را تشکیل خواهیم داد.
وی همچنین از آغاز به فعالیت سایت شورای ملی سالمندان خبرداد و گفت: این سایت اطلاع رسانی تا کنون فقط در چند کشور دنیا وجود داشت.

هفته سالمند
وی به نامگذاری هفته سالمند اشاره کرد و گفت: روز چهارم مهرماه روز سالمند و مدیریت دانش، پنجم مهرماه روز سالمندان و ارزش غنایی فرهنگ و دینی، ششم مهرماه روز سالمند و پیشگیری و سلامت، هفتم مهر روز سالمند و حمایتهای قانونی، هشتم مهر روز سالمند، سبک زندگی سالمند و توانمندسازی و همچنین نهم مهرماه که مصادف است با روز جهانی سالمند به عنوان روز سالمند و همبستگی اجتماعی نامگذاری شده است.
هاشمی گفت: تنها در صورتی می‌توان یک شبکه قدرتمند در حوزه رفاه اجتماعی داشته باشیم که در این بخش، دولت، مردم، ان‌جی‌او ها و سازمان‌های مردم نهاد همکاری کنند.

امضا كاربر


مـن یـکـــــ زنــ ـــ ــم ...

هـــر چـقــدر هـــم که ادای محـکــم بــودن را دربـیــاورم !

هـــر چـقــدر هـــم که ادای مسـتـقــل بـــودن .

ایـنــکه " مـمـنـ ــون " !

خـــودم از پـسـش بــرمی آیــــم .

بـاز هـــم تـه تهـــش ...

بـه آن سـیـنــه پـهــن مــردانـه اتـــــــ نـیــاز دارم !

بـه دسـتـــــ هــایــت حـتــی .

نـمــی دانـی چـه لــذتــی دارد ...

وقـتــی " تـ ــ ـو " از خـیــابــان ردم مـی کـنــی !!!
جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۶ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.