به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوئيچ KVM چیست؟

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 34
اعتبار: 25
سپاس کرده: 234
سپاس شده: 385 در 210 موضوع

امتياز: 1,908.00

ارسال: #1
سوئيچ KVM چیست؟
سوئيچ KVM کليدي است که يک کي بورد، مانيتور و موس را بين دو يا چند کامپيوتر به اشتراک مي گذارد. اين تجهيز وقتي که مي خواهيد يک يا چند کامپيوتر يا سرور را از يک محل کنترل کنيد بسيار مفيد واقع مي شود. با استفاده از يک سوئيچ KVM به راحتي مي توانيد يک کيبورد، مانيتور و موس را در آن واحد به چندين کامپيوتر يا سرور متصل کنيد. معمولا سوئيچ هاي KVM مي توانند تا 64 کامپيوتر را کنترل کنند حتي مي توانيد به کمک آن سرور ها را کنترل نماييد.
يک سوئيچ KVM براي تکنسيني که در يک ديتا سنتر کار مي کند وسيله دوست داشتني و ايده آل است همينطور براي کساني که بايد به صورت مستقل به تعداد زيادي کامپيوتر دسترسي داشته باشند بسيار ارزشمند است. خوب خودتان تصور کنيد چقدر اتلاف هزينه و زمان خواهيد داشت اگر در يک ديتا سنتر که کامپيوتر هاي زيادي وجود دارد براي هر کامپيوتر کي بورد، موس و مانيتور مجزا بخريد. سوئيچ هاي KVM بسيار کاربردي و کاملاً اقتصادي هستند.
معمولاً تکنسين هاي کامپيوتر از سوئيچ KVM براي سوئيچ کردن (جابجايي ) از يک کامپيوتر يا سرور به کامپيوتر يا سرور ديگر استفاده مي کنند. معمولاً اين کار با يک کليد ميانبر انجام مي شود به طوريکه تکنسين مربوطه به يک فرمان و به سرعت از کامپيوتري به کامپيوتر ديگر دسترسي پيدا مي کند.
سوئيچ چيست؟
همچنين يک سوئيچ KVM مي تواند تجهيزات جانبي مانند موس و کي بورد را شبيه سازي نمايد. براي اينکه يک کامپيوتر يا سرور به خوبي کار کند بايد سيگنالي از اين تجهيزات (از قبيل موس و کي برد) دريافت کند. اگر کامپيوتر يا سرور احساس کند از يکي دستگا هاي جانبي سيگنالي دريافت نمي شود در اين صورت برخي برنامه ها بيش از حد معمولا منابع کامپيوتر را اشغال مي کنند و احتمالاً کامپيوتر يا سرور شما کندتر از حد معمول کار خواهد کرد. سوئيچ هاي KVM داراي شبيه ساز هايي هستند که به گونه اي عمل مي کنند که سيگنال مانيتور، موس و کيبورد را براي کامپيوتر يا سرور توليد مي کنند به اين ترتيب کامپيوتر يا سرور متوجه نمي شود که اکنون اين تجهيزات جانبي متصل نيستند و از سرعت آن کاسته نخواهد شد.
در کنار سوئيچ هاي KVM نرم افزار هاي مختلفي وجود دارند که از آن جمله مي توان به Kavoon, Virtual Networking Computer و MaxiVista اشاره کرد. اين نرم افزار ها به تکنسين کامپيوتر اين امکان را مي دهند که در آن واحد با استفاده از يک شبکه معمولي و يک نرم افزار چندين کامپيوتر را کنترل نمايند. وقتي که نمي خواهد تعداد زيادي سيم براي هر کامپيوتر بکشيد اين روش جايگزين خوبي است.
اگر از سوئيچ KVM و نرم افزار به صورت هم زمان استفاده کنيد مي توانيد تعداد بيشتري کامپيوتر را تحت کنترل خود داشته باشيد همين طور نرم افزار هايي هستند که به کمک آنها مي توانيد از طريق خط تلفن يا اينترنت به کامپيوتر هاي ديگر دسترسي پيدا کنيد.
سوئيچ هاي KVM معمولاً نصب ساده اي دارند و بدون کمک از افراد خاصي مي توانيد آنرا بدون مشکل نصب کنيد و بد نيست بدانيد قيمت اين سوئيچ ها براي مصارف حرفه اي بين 150 تا 500 دلار است.

امضا كاربر
گهگاهی
زن قصه ات را
بانویِ من
صدا کن !
گاهی با عجله
اسمت را که میگوید
آرام بگو
جانم ؟
بعد می بینی چه با شرم می گوید
جانت بی بلا باد
گاهی بی هیچ دلیلی برایش
شکلات بخر
کنارش بنشین و تماشا کن
بانویی را که ذوق می کند
از همان شکلاتی که باور کن
شیرینش بیشتر بخاطرِ
دستانِ توست
آقای جناب ... !
بیا یک رازِ زنانه را برایت فاش کنم :
دخترها بیشتر از هرچیز
سادگی را دوست دارند
یک سادگی پر از
شوق هایِ کوچک و رنگی
همین ... !
جمعه ۲۰ دي ۱۳۹۲ ۲۳:۴۸ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از باهوش سپاسگزاری کرده است. amirshayan
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.