به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اجتماعی v / مسئولیت تریاک‌کشی نانوا با کجاست؟

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مسئولیت تریاک‌کشی نانوا با کجاست؟

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,022
اعتبار: 109
سپاس کرده: 2,461
سپاس شده: 3,564 در 1,880 موضوع

امتياز: 15,634.00

ارسال: #1
مسئولیت تریاک‌کشی نانوا با کجاست؟در ادامه یادداشت خوانندگان الف آمده است: هفته قبل برادرم صبح زود ساعت شش برای خرید نان به آنجا مراجعه کرد و بدون نان برگشت. وقتی علت را پرسیدیم گفت که خمیرگیر در حال کشیدن تریاک بود و به من گفت که نانوایی حداقل چهل و پنج دقیقه دیگر شروع به پخت می کند.

این مساله ذهنم را به خود مشغول کرد و تصمیم گرفتم که به مراجع بازرسی مراجعه کنم و از آنها بخواهم که به این مورد رسیدگی کنند. نخست به بازرسی اداره بازرگانی مراجعه کردم و آنها در پاسخ گفتند که این مورد به اداره بهداشت مربوط می شود و مواردی از قبیل گرانفروشی، کم فروشی یا کیفیت پایین نان در حیطه اختیارات ما قرار می گیرد.

بنابراین به اداره بهداشت بخش بهداشت محیط مراجعه کردم و در آنجا خوشبختانه به یکی از شاگردانم که در آنجا کار می‌کرد برخوردم و مساله را با او در میان گذاشتم. پاسخ او نیز از پاسخ اداره بهداشت جالب‌تر بود که در اینجا برای شما ذکر می کنم:

متاسفانه تعداد قابل توجهی از کارگران نانوایی‌ها مشکل اعتیاد دارند اما این مساله به اداره بهداشت مربوط نمی‌شود. اداره بهداشت در حدود ۸ یا ده سال پیش تستی جهت عدم اعتیاد برای صدور کارت بهداشت می‌گرفت و به همین علت بسیاری از کارگران نانوایی‌ها بدون این کارت کار می‌کردند که در نهایت این تست حذف شد. این مورد به پلیس مربوط می‌شود. البته اگر مشکلی بهداشتی وجود دارد بنده در خدمت هستم. البته امروزه دیگر اعتیاد جرم محسوب نمی‌شود و یک بیماری است! من هم از راهنمایی او تشکر کردم و از اداره خارج شدم. الان در حدود دو سه روزی است که این دو سوال در ذهنم می‌آیند و می‌روند:

۱- آیا واقعا کار کردن افراد معتاد در بخش غذایی مشکلی بهداشتی نیست؟

۲- آیا نیاز است که به این مساله حتما پلیس رسیدگی کند و دوباره بخشی از نیرو توان خود را صرف مساله‌ای کند که ادارت دیگر می‌توانند از عهده رسیدگی به آن برآیند؟

منبع:isna.ir

امضا كاربر


به " تـــــــــــــو " کـــــه میرســـــم ...!
مکـــث میکنـــــم ...!
انگـــــار در " زیباییــ ــت " چیـــــزی را ,
جـــــا گذاشتـــــه ام !
مثلــــــــــا"...
در صـــ ــدایت ... آرامـــــ ـــش ♥
در چشـ ــــم هایـــــت ... زندگـــــ ـــی ♥
سه شنبه ۱ بهم ۱۳۹۲ ۲۰:۴۶ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.