به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / افزایش 75 درصدی قیمت انرژی در فاز دوم

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

افزایش 75 درصدی قیمت انرژی در فاز دوم

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,194
اعتبار: 72
سپاس کرده: 6,187
سپاس شده: 3,031 در 1,426 موضوع

امتياز: 38,147.15

ارسال: #1
Icon13 افزایش 75 درصدی قیمت انرژی در فاز دوم
بسته جامع دولت برای مهار تورم هدفمندی
عضو کمیسیون تلفیق افزایش قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی را ۷۰ تا ۸۰ درصد عنوان کرد و گفت: دولت عنوان می‌کند با یک بسته جامع در حوزه ارزی، پولی و مالی، بهداشت و درمان و حمایت‌های اجتماعی تورم آن را به حداقل خواهد رساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در مورد رقم 63 هزار و 200 میلیارد تومان مصوب شده برای درآمد حاصل از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و اینکه برای تحقق رقم مذکور قیمت حامل‌های انرژی باید چقدر افزایش یابد، گفت: بخشی از رقم 63 هزار میلیارد تومان کمک دولت از بودجه عمومی به هدفمندی یارانه‌هاست.

وی افزود: در کمیسیون اقتصادی پیشنهاد دادیم برای رفع ابهام، این رقم از 63 هزار میلیارد تومان جدا شود تا این تصور پیش نیاید که این عدد به عنوان بخشی از درآمدهای حاصل از هدفمندی است.

عضو کمیسیون تلفیق تصریح کرد: اگر مبلغ 11 هزار میلیارد تومان را از 63 هزار میلیارد تومان جدا کنیم، میزان منابع هدفمندی به 52 هزار میلیارد تومان می‌رسد لذا این 52 هزار میلیارد تومان باید با میزان خالصی که در سنوات قبل دولت می‌گرفته مقایسه شود.

پورابراهیمی گفت: برآورد ما به صورت تقریبی از افزایش قیمت حامل‌ها برای اینکه بتواند تفاوت رقم را پوشش دهد 70 تا 80 درصد است.

وی افزود: یعنی اگر 28 تا 30 هزار میلیارد تومان منابعی که الان از تفاوت قیمت حامل‌های انرژی به دست دولت می‌رسد را از رقم 52 هزار میلیارد تومان کسر کنیم و آن را تقسیم بر عدد پایه‌اش کنیم، میانگین درصد افزایشی را که نشان می‌دهد بین 70 تا 80 درصد است.

عضو کمیسیون تلفیق در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آثار تورمی افزایش قیمت حامل‌های انرژی چگونه است و برای آن چه فکری شده است، اظهار داشت: دولت می‌گوید که با ارائه بسته جامع در حوزه ارزی، پولی و مالی، بهداشت و درمان و موضوعات مربوط به حمایت‌های اجتماعی هدفمندی را با همین درصد اجرا می‌کنیم و از آنجایی که با هم اجرا می‌کنیم آثار تورمی آن به کمترین حد می‌رسد، ولی باید منتظر بمانیم که دولت در اجرا چگونه عمل می‌کند.

پورابراهیمی گفت: قطعا افزایش قیمت حامل‌های انرژی اثرات تورمی دارد ولی تبعات آثار تورمی بستگی به نحوه برخورد دولت با این مقوله دارد.

وی افزود: اگر دولت یک برنامه جامع در حوزه سیاست ارزی، پولی، بهداشت و درمان تعریف کند و چارچوب را به خوبی مدیریت کند قطعا با کمترین تبعات ناشی از اجرای طرح هدفمندی مواجه می‌شویم.

عضو کمیسیون تلفیق گفت: تمام نگرانی مجلس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها این است که دولت به صورت یک بسته فراگیر و جامع در بخش‌های مختلف اقتصادی عمل نکند.

پورابراهیمی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه امروز مهمترین مصوبات کمیسیون تلفیق چه بود و به چه موضوعاتی پرداخت شد، بیان داشت: در کمیسیون تلفیق امروز روی مواد تبصره 21 هدفمندی بحث شد که انشاء الله در جلسه بعدازظهر امروز جمع‌بندی نهایی انجام شود و نتیجه مطلوبی از آن بگیریم.

وی افزود: مهمترین مسائلی که در کمیسیون تلفیق روی آن بحث شد سقف درآمدی مربوط به تبصره 21 هدفمندی بود که عدد 63 هزار و 200 میلیارد تومان علیرغم مخالفت برخی نمایندگان مصوب شد.

عضو کمیسیون تلفیق گفت: الان وارد بحث‌های هزینه‌ای هدفمندی شده‌ایم و بندهای اول آن که مربوط به کمک به واحدهای تولیدی، نقدی و غیر‌نقدی است در دستور بررسی است که اگر بررسی این بندها تمام شود بخش هزینه‌ای هدفمندی هم به اتمام می‌رسد.eghtesadonline.com

امضا كاربر

مرا دوست بدار اندکی ، ولی طولانی...

لطفا در استفاده از دکمه سپاس خساست به خرج ندهید!!!

CaiCaiCaiCaiCaiCaiCai
سه شنبه ۸ بهم ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.