به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ابهامات پروژه تلویزیون اینترنتی

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,194
اعتبار: 72
سپاس کرده: 6,187
سپاس شده: 3,031 در 1,426 موضوع

امتياز: 38,147.15

ارسال: #1
Icon13 ابهامات پروژه تلویزیون اینترنتی
عباس پورخصالیان - در خصوص راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی باید توجه داشت که سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اولاً: قانوناً حق دریافت هیچ تعرفه و عوارضی بابت انتشار محتوای رادیوتلویزیونی از شهروندان را ندارد، زیرا دستگاهی بودجه بگیر است؛ و ثانیاً: شبکه سیم مسی و خطوط دسترسی ثابت در کشور در انحصار مطلق شرکت مخابرات ایران است و آن محدودیت قانونی به علاوه این انحصار بستر دسترسی، باعث شده اند که دو غول با هم یکی شوند.
از طرف دیگر، اگر در نظر بگیریم که بازار و "بخش اقتصادی خدمات رادیو تلویزیونی" به مفهوم تعدد بازیگران رقیب و کنشگران فراهم آور خدمات رادیو تلویزیونی است، انحصار عرضه این خدمات در فقط یک سازمان فراقوه ای، به معنی آن است که کشور ایران فاقد بازار و بخش رادیو تلویزیونی به معنای اقتصادی آن است، وضعیتی که بازار را به "نابازار" و بخش را به "نابخش" تبدیل می کند.
اکنون پیوند دو نهاد انحصاری برای عرضه تلویزیون اینترنتی، یک ابر انحصاری را در نابازار مخابرات ایران به ارمغان می‌آورد. از جمله آثار بدیع این ابر انحصار، یکی قیمت مقطوع آن و دیگری بی‌نیازی از استانداردسازی به موقع تجهیزات مورد نیاز آن در سمت کاربر است. بیش از ده سال از گذار از پخش آنالوگ به پخش دیجیتال در کشور می‌گذرد و تازه در پاییز 92، استاندارد "ست تاب باکس" پخش دیجیتالی به در سازمان ملی استاندارد رسید، در حالی که بازار ایران پر است از انواع "ست تاب باکس" منهای استاندارد ملی.
سه سال پیش، روزی که از نگارنده برای شرکت در جلسات استانداردسازی "ست تاب باکس" پخش دیجیتالی دعوت کردند، گفتم بیایید بجای استانداردسازی "ست تاب باکس" تک منظوره پخش دیجیتالی، "ست تاب باکس" چند منظوره‌ای را استاندارد کنید که همه انواع کاربردهای رادیو تلویزیونی و مخابراتی و اینترنتی "ست تاب باکس" را شامل شود.
نماینده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم در آن جلسه حاضر بودند، اما سکوت اختیار کردند.
اکنون باید چند سال سپری و بازار مملو از "ست تاب باکس"های غیراستاندارد شود تا بار دیگر استاندارد مشابهی به سازمان ملی استاندارد برای تصویب دیرهنگام "ست تاب باکسی" دیگر تقدیم شود.itanalyze.com

امضا كاربر

مرا دوست بدار اندکی ، ولی طولانی...

لطفا در استفاده از دکمه سپاس خساست به خرج ندهید!!!

CaiCaiCaiCaiCaiCaiCai
سه شنبه ۸ بهم ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.