به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن های صوتی و تصویری (فیلم ، سریال ، موزیک ) / انجمن های موسیقی تالار دانلود رایگان / اخبار موسیقی ایران v / علی قمصری: نوازندگان را قربانی عرف‌های رایج موسیقی نکنیم

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

علی قمصری: نوازندگان را قربانی عرف‌های رایج موسیقی نکنیم

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 1,503
اعتبار: 53
سپاس کرده: 942
سپاس شده: 1,501 در 701 موضوع

امتياز: 139,449.00

ارسال: #1
علی قمصری: نوازندگان را قربانی عرف‌های رایج موسیقی نکنیم
همراهان قمصری و معتمدی در کنسرت «عبور» مشخص شدند؛

علی قمصری: نوازندگان را قربانی عرف‌های رایج موسیقی نکنیم

موسیقی ما - آهنگساز و سرپرست گروه «همنوازان حصار» از حضور تعدادی از نوازندگان صاحب سبک موسیقی ایرانی در کنسرت موسیقی « عبور » خبر داد.

به گزارش سایت موسیقی ما به نقل از روابط عمومی کنسرت موسیقایی«عبور»، علی قمصری با اعلام این خبر افزود : پدرام فریوسفی و علی جعفری پویان ویولن، میثم مروستی ویولن آلتو، آتنا اشتیاقی ویولنسل و همایون نصیری سازهای کوبه ای هنرمندانی هستند که در این کنسرت به عنوان نوازنده با ما همراهی می کنند.

وی با اشاره به حضور این نوازندگان صاحب نام در کنسرت عبور خاطر نشان کرد:آنچه یک نوازنده را برازنده عنوان «شایسته» می کند فقط جنبه های مردم پسندانه او نیست. نوازنده شایسته بین کاشت و برداشت اش تعادل ایجاد می کند و با اعتقاد به اصول و اخلاق کاری، وجدان حرفه ای اش را آرام نگاه می‌دارد و در قبال کسانی که از او الگوبرداری می کنند، احساس وظیفه می کند که قدم هایش را به علم روز مجهز کند و گام هایش را با درایت بر دارد.

قمصری ادامه داد:عرف های رایج امروز که باعث قربانی شدن نوازنده ها می شود، هیچ گاه مانع این نشده که افتخار کردنم به همراهی با نوازندگان شایسته را با صدای بلند اعلام نکنم. نوازندگان کنسرت عبور هنرمندان شایسته ای هستند که هر کدام در حوزه کاری خود جریان سازی کرده اند. شاید این جریان سازی ها کمتر از فعالیت های مردمی آنها دیده شده باشد. اما باید بپذیریم بالا رفتن کیفیت اجرایی موسیقی ایران در گروی این جریان سازی هاست.

این نوازنده و آهنگساز در بخش دیگری از صحبتهای خود تصریح کرد : نقش تعیین کننده پدرام فریوسفی در انسجام و ارتقاء کیفی ارکسترهای فیلارمونیک، ملی و مجلسی، علی جعفری پویان به عنوان ایجاد کننده پیوندی محکم و هماهنگ در بین نوازندگان زهی و ارائه آثاری با تمرکز بر ساز تخصصی اش، حضور میثم مروستی در بالا رفتن استانداردهای ضبط سازهای زهی ، فعالیت های آتنا اشتیاقی در اعمال لحن و اجرای فواصل ایرانی و حضور همایون نصیری با شهامت اضافه کردن سازهای کوبه ای تازه به ارکسترهای ایرانی به همراه نگرش نوین اجرایی آنها، شاید ویترین آنها در خیابان پر رفت و آمد مخاطبان نباشد، اما این جریان سازی هاست که هنر را به لباس ماندگاری و پیشرفت و رهایی از تکراراضافی، آراسته می کند.

وی با تقدیر از سید علی میر محمدی مدیر عامل موسسه هامین گستر آریا در برگزاری و مدیریت کنسرت « عبور » گفت: برگزاری مناسب پروژه هایی مانند اپرای «جانی اسکیکی »، «کنسرت سه گانه خلیج فارس» و تئاتر موزیکال «اشکها و لبخندها» نشان داد که این موسسه خلاقیت محوری را جایگزین تکیه کردن بر نام ها کرده و همانطور که پر شدن سالن های بزرگ، لزوما گویای بالابودن بار کیفی اثر هنری نیست، کم بودن مخاطب نیز، لزوما گویای خاص پسند و متعالی بودن آن اثر نیست و کیفیت دیده شدن است که بر کمیت آن ارجحیت دارد.

کنسرت «عبور» با آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی محمد معتمدی، 2 اسفند در دو نوبت در تالار وحدت تهران میزبان مخاطبین موسیقی است. این کنسرت در چارچوب برگزاری بیست ونهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر نیز میزبان علاقه مندان موسیقی است.

براساس این گزارش تماشاگران علاقه‌مند برای تهیه بلیت اینترنتی این کنسرت می تواند از شب چهارشنبه نهم بهمن ماه به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.
امضا كاربر
ﺳﮑﻮﺕ ﮐﻦ !..
ﻫﻨﮕﺎﻣﯿﮑﻪ ﻧﻤﯿﺪﺍﻧﯽ ﭼﻪ ﺑﮕﻮﯾﯽ، ﭼﻪ ﭘﺎﺳﺦ ﺩﻫﯽ ﻭ ﯾﺎ ﭼﻄﻮﺭ ﺑﮕﻮﯾﯽ, ﻓﻘﻂ
ﺳﮑﻮﺕ ﮐﻦ!
ﮔﺎﻫﯽ ﻧﮕﻔﺘﻦ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﺗﺮ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻦِ ﺳﺨﻨﺎﻥِ ﺁﺷﻔﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻟﺤﻈﻪ ﺗﻮ ﺭﺍ
ﺳﺒﮏ ﻣﯿﮑﻨﺪ ... ﺩﺭ ﺁﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﺳﮑﻮﺕ ﮐﻦ .
ﯾﮏ ﻭﻗﺘﻬﺎﯾﯽ ﺳﻌﯽ ﮐﻦ ﭼﺸﻤﺎﻧﺖ ﺭﺍ ﺑﺒﻨﺪﯼ ﺑﺮ ﺣﺮﻓﻬﺎﯼ ﻧﯿﺶ ﺩﺍﺭ، ﺳﮑﻮﺕ ﮐﻨﯽ
ﻭ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻧﺖ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﺩﻫﯽ ﺳﮑﻮﺕ ﺭﺍ ﺗﻤﺮﯾﻦ ﮐﻨﺪ ...
ﺁﻥ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﮐﻪ ﻧﻔﻬﻤﯿﺪﯼ ﭼﻪ ﺷﺪ ﻭ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﺑﺮ ﺳﺮﺕ ﺁﻭﺍﺭِ ﻣﺼﯿﺒﺖ ﺁﻣﺪ، ﮐﺴﯽ ﺭﺍ
ﻣﻘﺼﺮ ﻧﮑﻦ, ﺳﮑﻮﺕ ﮐﻦ ﺗﺎ ﺩﻟﯿﻞِ ﺍﺻﻠﯽ ﺭﺍ، ﺩﺭ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺑﯿﺎﺑﯽ !
ﺩﻗﯿﻘﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺣﺲِ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭ ﺩﺭ ﺳﻠﻮﻟﻬﺎﯾﺖ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻥ ﻣﯿﺨﻮﺭﺩ, ﺳﮑﻮﺕ
ﺭﺍ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﮐﻦ
چهار شنبه ۹ بهم ۱۳۹۲ ۲۰:۲۱ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.