به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن تفریح و سرگرمی / تالار تفریح و سرگرمی / مطالب جالب و خواندنی v / مشهورترین جادوگران تاریخ

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشهورترین جادوگران تاریخ

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 453
اعتبار: 93
سپاس کرده: 7,608
سپاس شده: 5,831 در 3,205 موضوع

امتياز: 5,466.50

ارسال: #1
مشهورترین جادوگران تاریخ
مشهورترین جادوگران تاریخ
مجله همشهری سرنخ: بیشتر آنها در آتش سوزانده شدند چرا که ادعا می شد آنها قدرت هایی ماورایی دارند. آنها با شگردهای خاص خود کاری کرده بودند که مردم این ادعا را باور کرده بودند، اینکه آنها می توانند دست به هر کاری بزنند و به مردم، با جادوی سیاه خود آسیب برسانند. در میان این جادوگرانه تعدادی از آنها به چنان شهرتی رسیده اند که نامشان در تاریخ ثبت شده است.

روح یک جادوگر

در قرن هفدهم، زنی به نام «مال دایر» در «سنت مری کانتی» مریلند زندگی می کرد. درباره زندگی او داستان های اسرارآمیز بسیاری می گویند. او زن مرموزی بود که در زمینه گیاهان طبی مهارت داشت اما بیشتر به عنوان یک جادوگر شناخته می شد و برای همین در یک شب برفی وی را در خانه اش به آتش کشیدند.مال دایر در سمت چپ تصویر


در آن شب زمستانی دایر هر طور که بود به جنگل فرار کرد. چند روزی از وی خبری نبود تا اینکه یک پسربچه، جسد او را پیدا کرد. وی روی تخته سنگ بزرگی در حالی که زانوهایش تا شده بود یخ زده بود. یک دست دایر به سمت بالا دراز بود و مردم محلی می گفتند که او در حال نفرین کردن مردی که خانه اش را آتش زده بود، جان داده است.

نفرین دایر تا سال ها بر مردم روستا چیره شده و آنهاس ال های زیادی را در سرمای طاقت فرسا و بیماری سپری کردند. به ادعای مردم روستا حتی گاهی اوقات روح دایر در جلد حیوانات مختلف می رفت و روستاییان را اذیت می کرد. گفته می شود روح این جادوگر هنوز هم در منطقه پرسه می زند.
تخته سنگ یادبود مال دایر


آرتمیس جادوگر

«النور ری بون» متولد سال 1911 بود. همه او را به نام «آرتمیس» می شناختند. با شروع جنگ جهانی دوم، النور به شمال انگلیس و کامبریا رفت تا در آنجا کاری پیدا کند و زندگی اش را بگذراند، در همانجا بود که با زوجی آشنا شد و برای زندگی کردن نزد آنها رفت. این زوج جادوگر بودند و به این ترتیب، النور چهار سال تحت تعالیم آنها قرار گرفت.

در پایان جنگ، وقتی النور به لندن بازگشت، یک جادوگر شده بود. او پس از جنگ ازدواج کرد و در خانه اش مراسم جادوگری را برگزار می کرد. النور در زمان خودش جزو مشهورترین جادوگران بود. وی در 21 سپتامبر 2001 از دنیا رفت.
آرتمیس در سال 2001


جادوگر شهر سئلم

«بریجیت بیشاب» سال 1962 به جرم جادوگری گردن زده شد. بیشاب در سخنوری بسیار ماهر بود و همیشه لباس های قرمز رنگ به تن می کرد. بیشاب جزو دسته جادوگران سئلم ماساچوست بود که در فوریه 1692 مورد محاکمه قرار گرفتند و اولین نفری بود که حکم مرگش صادر شد.

مردم سئلم ادعاهای عجیب و غریبی درباره بیشاب می کردند و همین ادعاها، حکم مرگ او را بیشتر تایید کرد. گفته می شد که بیشاب تا زمان دستگیری اش، پنج دختر را جادوکرده، یک خوک را مسموم کرده و به چند مرد هنگامی که در خواب بودند حمله کرده تا آنها را بکشد.

عروسک ها در مراسم جادوگری بیشاب نقش اساسی داشتند. به شهادت «ساموئل شاتاک» یکی از اهالی شهر، بیشاب از او خواسته بود تا پارچه های رنگی برای ساخت عروسک های جادو تهیه کند.

بیشاب ادعا می کرد با استفاده از عروسک های وودو نفرین را بر روی افراد مورد نظرش اعمال می کرده است. پس از مرگ بیشاب، عروسک های بسیاری در خانه اش پیدا کردند.

جادوگر «وودو»

«ماری کاترین لاوو» زن سیاهپوستی بود که در سال 1801 در لوییزیانا متولد شد. در آن زمان لوییزیانا به خاطر عروسک های جادوی وودو بسیار مشهور بود. لاوو نیز به گروه جادوگران وودو پیوست و آنقدر به شهرت رسید که همه او را در نیواورلئان به عنوان ملکه وودو می شناختند.

به گفته افرادی که لاوو را دیده بودند، او زنی با فهم و شعور بود که حرف هایش روی همه تاثیر می گذاشت و حتی پلیس ها نیز مسخ وی می شدند.

لاوو پزشکی هم بلد بود و بسیاری از افراد سرشناس برای مشورت و تصمیم گیری در کارهای مهم نزد وی می رفتند تا لاوو با جادوی وودو آنها را راهنمایی کند.

ادعا می شد که لاوو قادر است ذهن را کنترل کند و با سوزن زدن به عروسک وودو، یک نفر دیگر را از راه دور مورد آزار و اذیت قرار دهد. سال 1881 لاوو در خانه اش از دنیا رفت. دختر لاوو نیز یک جادوگر وودو بود و در هاییتی بسیار مشهور بود.

جادوگر مشهور انگلیسی

مشهورترین جادوگر انگلیس «اگنس واترهاوس» نام داشت. می گویند او مردم را نفرین می کرد و با جادوی سیاه، دشمنان خود را می کشت.

اگنس گربه ای داشت که نام او را «شیطان» گذاشته بود. اعاد می شد که هر وقت شیطان نزد کسی برود، فرد مطمئنا تا ساعاتی بعد می میرد. وقتی اگنس واترهاوس را دستگیر کردند او به جادوگر بودن خود اعتراف کرد، حتی وی در دادگاه گفت که شیطان با او صحبت کرده و گفته که قرار است یا سوزانده شود یا با به دار آویخته شدن بمیرد و چاره ای جز این ندارد.

واترهاوس با تمام شجاعتی که از خود نشان داد تا اعتراف نکند، زمانی که پای چوبه دار برده می شد به قتل یک مرد اعتراف کرد. او در حالی جان سپرد که برای بخشیده شدن از سوی خداوند، دعا می کرد.


جادوگری با ادعای پیشگویی

مادرش وقتی او به دنیا آمد، هنوز 20 سالش نشده بود. «اورسلاساتیل» وقتی متولد شد، ناقص الخلقه بود. پاهایش در هم پیچ خورده بود، سر بزرگی داشت و گونه هایش فرو رفته بود، برای همین اکثر مردم می گفتند که او فرزند شیطان است.

این زن ناقص الخلقه بین سال های 1488 تا 1561 در یورکشایر انگلیس زندگی می کرد و طولی نکشید که مردم منطقه همگی باور کردند که وی یک جادوگر است.

ادعا می شود که وقتی او کودک بوده، حوادث خارق العاده ای در اطراف او رخ می داد. مثلا اشیایی که در اطرافش بودند، به پرواز درمی آمدند و حرکت می کردند. او ادعا می کرد که قادر است آینده را پیشگویی کند و شهرت او تا جایی رسید که با نوستراداموس از جهت شهرت برابری می کرد.


معروفترین نگاره از اورسلا


نکته عجیب اینجاست که بسیاری از پیشگویی های این زن که مربوط به آینده بود، اتفاق افتاده است و همین مسئله جادوگر بودن او را از نظر انگلیسی ها تایید می کند.

جادوگر گاوسوار

در قرن هفدهم، «مارت جانسداتر» سوئدی جادوگری بود که همه از او می ترسیدند. می گویند مارت و خواهرش سوار گاوهای وحشی می شدند و به شهرهای مختلف می رفتند و مردم را قتل عام می کردند.

وقتی بین سال های 1668 تا 1676 دستور دستگیری جادوگران در سوئد داده شد، مارت نیز تحت تعقیب قرار گرفت.

مارت جانسداتر


مارت پس از دستگیری هیچکدام از اتهامات خود را نپذیرفت و برای همین نتوانستند او را محاکمه کنند. مارت آزاد شد و مراسم جادوگری او، افراد زیادی را به خودش جذب کرد.

وقتی تب جادوگری در سوئد بالا گرفت قوانین مجازات را به سرعت عوض کردند و به این ترتیب سال 1672 مارت را دوباره دستگیر کردند و این بار به مرگ محکوم شد.

مادر شیطان

«آنا کالدینگز» را همه به نام «مادر شیطان» می شناختند. او جادوگری اهل دانمارک بود. کالدینگز متهم به راه اندازی توفان در دریا مقابل کشتی «کویین آن» - همسر پادشاه انگلیس «شاه جیمز ششم» - بود. او در مراسم جادوگری که علیه ملکه اجرا می شد نیز شرکت می کرد.

در قرن شانزدهم وزیر دارایی دانمارک وظیفه تامین مخارج مالی کشتی کویین آن را در دریای شمال برعهده داشت. وقتی توفان کشتی را ویران کرد از وزیر خواسته شد تا هر چه زودتر خسارت را تامین کند.

او شروع به جستجو کرد و فردی به نام کارن را که می گفتند با جادوگرها در ارتباط است دستگیر کرد. کارن نام «آنا کالدینگز» را به زبان آورد. خیلی زود کالدینگز دستگیر شده و به زندان انداخته شد. او تحت شکنجه قرار گرفت و نام پنج جادوگر دیگر را نیز لو داد که یکی از جادوگرها همسر شهردار شهر بود. با اعتراف کالدینگز، 21 زن جادوگر دستگیر شدند و همگی آنها در آتش سوزانده شدند.


جادوگر پولدار

«آلیس کیتلر» یک ثروتمند ایرلندی بود. این زن با هر مردی که ازدواج می کرد، آن مرد خیلی زود از دنیا می رفت و به این ترتیب ارثیه زیادی به او رسید. وقتی چهارمین همسر آلیس دچار بیماری ناشناخته ای شد، نه تنها فرزندخوانده ها بلکه فرزندان خود آلیس نیز به او مشکوک شدند.

آلیس متهم به مسموم کردن همسرانش شد، ضمن اینکه شاهدانی ادعا کردند او را بارها در حین قربانی کردن حیوانات برای شیطان دیده اند.

در آنجا بود که همه متوجه شدند آلیس جادوگر شده و در مراسم های جادوگری شرکت می کند. در بازرسی خانه آلیس، پودرهای عجیب و غریبی پیدا کردند که معلوم نبود از چه چیزهایی ساخته شده است.

سال 1334 او به جرم جادوگری تحت محاکمه قرار گرفت. آلیس اولین جادوگری بود که در خاک ایرلند محاکمه می شد. نکته عجیب اینجاست که آلیس در شبی که قرار بود کشته شود به طرز اسرارآمیزی ناپدید شد و از آن موقع به بعد هیچ وقت دیده نشد.

جادوگر کودک ربا

قرن سیزدهم بود که مردم فرانسه از جادوگری صحبت می کردند که از شیطان صاحب فرزند شده است. جادوگری به نام «آنجل دولابارت». محلی ها ادعا می کردند که فرزند این زن نیمی انسان و نیمی هیولایی است به شکل گرگ و مار که از کودکان تغذیه می کند.آنجل دولابارت در جوانی


آنجل دولابارت از اعضای یک خانواده اشرافی بود که بین سال های 1230 تا 1275 در تولوس فرانسه زندگی می کرد. ماجرای زندگی این جادوگر مرموز وقتی ورد زبان ها شد که کودکان بسیاری در تولوس فرانسه ناپدید شدند و طولی نکشید که بارت جادوگر را دستگیر کردند.

او در ابتدا به هیچ عنوان اعتراف نمی کرد اما پس از اینکه به بدترین شکل ممکن مورد شکنجه قرار گرفته به ربودن کودکان و قتل آنها اعتراف کرد. بارت نیز مثل بقیه جادوگرها در آتش سوزانده شد.

کاترین کف خوان

«کاترین مونوازین» همسر یک جواهرفروش فرانسوی بود، کاترین ادعا می کرد از کودکی قادر به دیدن آینده بوده و برای همین مشهور شد. وقتی همسر کاترین ورشکست شد، او تصمیم گرفت با استفاده از روش های خاص و جادوگری، مردم را فریب دهد و از آنها پول بگیرد.

بیشتر مشتریان کاترین افراد ثروتمندی مثل بارون ها، کنت ها و شاهزاده ها بودند و او با ادعای خواندن خطوط کف دست آنها، درباره آینده شان اطلاعاتی می داد و حتی برای این کار مراسم عجیب و غریبی اجرا می کرد تا واقعی تر به نظر برسد.

کاترین همه این کارها را با کمک دخترش انجام می داد تا اینکه بالاخره به اتهام جادوگری دستگیر شد و سال 1680 در نزدیکی پاریس در آتش سوزانده شد.

مادر جادوگری مدرن

«دورین والینت» در قرن بیستم یکی از مشهورترین جادوگران انگلیس بود تا جایی که به او لقب «مادر جادوگری مدرن» را داده اند. او نوشته های زیادی درباره ابزارآلات جادوگری معاصر و فنون جادوگری دارد.

دورین 19 ساله بود که برای نخستین بار ازدواج کرد و سال 1944 پس از جدایی از همسر اولش با مرد دیگری به نام «کازیمورو والیت» که سرباز فراری جنگ داخلی اسپانیا بود ازدواج کرد. آنها 28 سال با یکدیگر زندگی کردند تا اینکه کازیمورو در آوریل 1972 از دنیا رفت. والینت پس از مرگ همسرش، وقت بیشتری را صرف جادوگری و آموزش آن کرد.

قابله جادوگر

«اگنس سامسون» در روستایی در اسکاتلند «قابله» بود. او در قرن شانزدهم زندگی می کرد و در شب هالووین سال 1590، در مراسم جادوگرهایی که قصد داشتند توفانی در دریای شمال بر پا کنند شرکت کرد.

هدف این جادوگران غرق کردن کشتی «کویین آن» - همسر پادشاه انگلیس «شاه جیمز ششم» - بود که به سمت اسکاتلند حرکت می کرد. مراسم جادوگری آنطور که پیش بینی شده بود پیش نرفت اما شاه انگلیس در همان شب دستور داد ملکه از سفر بازگردد و چند روز بعد خود شاه جیمز ششم راهی اسکاتلند شد.

این بار توفان سهمگینی در دریای شمال اتفاق افتاد که همه می گفتند اگنس جادوگر این توفان را به راه انداخته است. با شایعاتی که در این زمینه به راه افتاد نام این جادوگر برای همیشه در تاریخ جاودان شد اما در همان سال اگنس دستگیر شده و با دیگر جادوگران شمال برویک اسکاتلند که تعدادشان به 70 نفر می رسید، در آتش سوزانده شدند.

مسبب مرگ راهبه ها

«کاتارینا هینوت» زنی اهل آلمان بود که در کلن زندگی می کرد. سال 1627 او را به جرم جادوگری دستگیر کردند، اواسط زمستان همین سال بود که یک راهبه محلی ادعا کرد کاتارینا، راهبه ها را جادو کرده و باعث شده تا همه آنها بیمار شوند.

با چنین اتهامی، خیلی زود کاتارینا را دستگیر کرده و او را در زندان بسیار شکنجه دادند اما او به جادوگر بودن خود اعتراف نکرد. برادر کاتارینا برای اثبات بیگناهی خواهرش تلاش فراوانی کرد اما فایده ای نداشت و کاتارینا به مرگ محکوم شد و به این ترتیب اعدام شد.

جالب اینجاست که در 28 ژوئن سال 2012 شورای شهر کلن، نام «کاتارینا هیلوت» را در فهرست افرادی قرار داد که به جرم جادوگری محاکمه شده و به اعدام محکوم شدند اما به نظر شورای شهر، همه این محاکمه ها جنبه سیاسی داشته است.

جادوگر وحشت آفرین

«جورج پیکینگلی» مردی بلند قد و نه چندان دلچسب بود که در قرن نوزدهم زندگی می کرد. به گفته جورج، اجداد وی جادوگر بودند و یک شب، روح یکی از جدادش سراغ وی آمده و او را تبدیل به یک جادوگر کرده است.

او روستاییان را با این حرف هایش می ترساند و از آنها باج می گرفت. گفته می شود او با نیرویی که داشت حال بعضی از بیماران را خوب می کرد و برای همین خیلی ها به جادوگر بودن وی باور داشتند.

جادوگر قاتل

«مرگابن» در قرن هفدهم در آلمان زندگی می کرد، به او ارثیه هنگفتی رسید و وی تبدیل به زن ثروتمندی شد.

وقتی مرگا را دستگیر کردند، در اعترافات خود گفت که دو شوهر خود و فرزندانش را به وسیله جادو کشته است. مرگا تبعید شد اما سال 1602 دوباره به آتلمان بازگشت و مورد محاکمه قرار گرفت.

او جز اولین جادوگرانی بود که در آلمان دستگیر شده و به زندان انداخته شد. وقتی مارگا را دستگیر کردند باردار بود اما این موضوع باعث نشد تا محاکمه نشود. مارگا را آنقدر سخت شکنجه دادند تا اعتراف کرد فرزند او حاصل ازدواجش با شیطان است. مارگا در پاییز سال 1605 همراه فرزندی که در شکم داشت سوزانده شد و در همان سال نزدیک به 250 جادوگر در آتش انداخته شدند. 

امضا كاربر

چهار شنبه ۱۵ بهم ۱۳۹۳ ۰۳:۰۲ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از zahl2a سپاسگزاری کرده است. mahgol
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.