به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / سالمندان v / برنامه های توانبخشی ویژه برای افراد سالمند

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برنامه های توانبخشی ویژه برای افراد سالمند

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 152
اعتبار: 2
سپاس کرده: 0
سپاس شده: 6 در 6 موضوع

امتياز: 861.00

ارسال: #1
برنامه های توانبخشی ویژه برای افراد سالمند
به عنوان مثال توانبخشی سالمند با قطع عضو یکی از این برنامه های ویژه توانبخشی سالمندان به شمار می رود. به علت تاثیرات بیماری های عروقی، احتمال از دست دادن عضو در افراد سالمند بیش از سایر گروه های سنی می باشد. فرآیند توانبخشی برای افراد سالمند با قطع عضوهای خفیف بسیار مشابه سایر بیماری های با ناتوانی جسمی دیگر است.توان حرکتی افراد سالمند در صورت ارتقا توانمندی مفصل زانوی آنها، به شدت افزایش خواهد یافت. مدیریت ورم پارگی ایجاد شده، با پانسمان صحیح، جلوگیری از پوسیدگی و تمرینات تقویتی باید بلافاصله بعد از عمل شروع شود.عملیات قرار دادن پروتزهای موقت در اسرع وقت انجام می شود و بستگی به در دسترس بودن سرویس های مربوط به پروتز در مرکز توانبخشی سالمندان مورد نظر که برای نگهداری سالمندان می باشد, انجام می گیرد که در اکثر آنها که برای افراد سالمند طراحی شده اند این سرویس ها قابل دستیابی می باشند.قیمت اندام های مصنوعی برای افراد سالمند که از حمایت دولت در این زمینه برخوردار هستند بسیار پایین می باشد. اجازه ترخیص از بیمارستان زمانی صادر می شود که فرد بیمار بتواند با کمک صندلی چرخ دار یا پروتز مصنوعی قرار داده شده در بدنش، امور شخصی خود را به طور نیمه مستقل مدیریت کند.مسائل روانشناسی اجتماعی
برنامه های توانبخشی سالمندان همچنین یک تاثیر روانی در جامعه نیز دارد. یکی از پیشرفت های اخیر صورت گرفته در امور توانبخشی سالمندان ، شناخت و ارائه راه حل برای مسائل روانی در جامعه می باشد.
کمک به یک فرد سالمند برای قبول پیامدهای بیماری و ناتوانی جسمی خود یک گام موثر و رو به جلو در برنامه توانبخشی و مشاوره می باشد. برای موفقیت در این فرآیند رعایت سکوت و به دقت گوش فرا دادن به نکات مطرح شده توسط تیم معالج بسیار مهم می باشد.
مسائل پیچیده درون نسلی در اکثر مواقع در خانواده پیش می آید که ناشی از نگرانی اعضای خانواده ازئتاثیر ناتوانی جسمی ایجاد شده بر زندگی سایر اعضای فامیل می باشد. این یک نگرانی صحیح می باشد، از آنجایی بیشترین کمک به فرد دارای ناتوانی جسمی از جانب اعضای خانواده انجام می شود به ویژه دختران و همسران که این کمک ها اغلب پیش از وقوع بیماری و بحران ایجاد شده شروع می شوند، اعضای خانواده احساس خستگی و مسئولیت زیادی در این مورد می کنند.
برای حل این مشکل در کنار استفاده از مراکز توانبخشی سالمندان ، با مشورت و در میان گذاشتن موضوع با سرویس های پشتیبانی کننده و کمکی می توانید راهکاری مناسب برای آن پیدا کنید.


آماده سازی اتاق بیمار برای افراد سالمند جهت برنامه های توانبخشی
توانبخشی باید در مکانی صورت گیرد که پاسخگوی نیازهای فرد سالمند با ارائه امکاناتی کمکی و مناسب باشد. طراحی این اتاق باید به گونه ای باشد که حمام و توالت در نزدیکی تخت بیمار باشد و یک اتاق غذاخوری مجزا نیز در دسترس بیمار باشد.
مبلمان این اتاق باید به گونه ای باشد که حس استقلال را به بیمار منتقل کند با ارتفاع متفاوت نسبت به تخت خواب بیمار، صندلی های دسته دار به منظور کمک به انتقال بیمار (و برخی صندلی ها با ارتفاع های متفاوت)، استفاده از تجهیزات کمکی در حمام برای افراد دارای ناتوانی جسمی (دست گیره های نصب شده در مکان های مناسب، صندلی توالت قابل حرکت، یک صندلی برای نشستن در زمان استحمام، آیینه نصب شده در ارتفاع مناسب). انواع مختلفی از وسایل کمکی برای حرکت بیمار باید فراهم باشد که شامل: واکر و صندلی چرخ دار می باشد. (به ویژه صندلی های چرخ داری که با یک دست قابل حرکت هستند.)
ارتباط برقرار کردن
ارتباط برقرار کردن با اعضای خانواده بیمارسالمند ، پزشک معالج ، متخصصان سلامت خارج از مرکز توانبخشی سالمندان که می تواند به صورت حضوری یا تلفنی باشد به روند پیشرفت این فرآیند کمک می کند.
برگزاری جلسات با اعضای خانواده می تواند یک رکن اساسی برنامه توانبخشی سالمندان و در میان گذاشتن اهداف حاصل شده و برنامه های آتی می باشد. پزشک عمومی نیز باید برای حضور در این جلسات دعوت شود و برنامه زمان بندی مراقبت های اولیه نیز بهتر است به این فرآیند کمک کند.

امضا كاربر
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از mahya68 سپاسگزاری کرده است. فقطhabib
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.