به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها v / بوستر پمپ آبرسانی چیست

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بوستر پمپ آبرسانی چیست

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 152
اعتبار: 2
سپاس کرده: 0
سپاس شده: 6 در 6 موضوع

امتياز: 861.00

ارسال: #1
بوستر پمپ آبرسانی چیست
بوستر پمپ آبرسانی برای افزایش فشار در سیستم های انتقال مایع استفاده می شود، یا برای کاربردهای خاص، توسط سیستم هایی که نیاز به فشار بیشتر دارند و برای افزایش فاصله مورد نیاز حمل مایع، با فشار در گردش استفاده می شود.
پمپ های تقویت کننده به طور معمول در سیستم های تصفیه و انتقال آب شهری و استفاده می شوند. پمپ های تقویت کننده نیز برای پمپاژ آب به ارتفاعات بالاتر از قبیل مخزن های بلند، برج های آب و ساختمان های بلند هم استفاده می شوند


بوستر پمپ آبرسانی


بعضی از پمپ ها باید آب را خیلی بالا ببرند به صورتی که به دو مرحله پمپاژ نیاز پیدا می کنند، بوسترپمپ آبرسانی ، گردش آب در سراسر لوله را تامین می کند و فشار آب را نیز ثابت نگه می دارد و لازم نیست از پمپ های خیلی پر قدرت معمولی استفاده کنیم.بوستر پمپ آبرسانی برای افزایش فشار در سیستم های انتقال مایع استفاده می شود


انتقال مایع در فاصله های طولانی


پمپاژ آب در فواصل طولانی نیاز به خرید بوستر پمپ آبرسانی در فواصل مشخص در طول خط لوله دارد. مقاومت طبیعی به جریان، ازاصطحکاک در امتداد دیواره های لوله و تلفات ویسکوزیته همراه با افزایش ارتفاع، باعث کاهش فشار در طول لوله می شود. پمپ های تقویت کننده بهینه شده اند تا فشار کافی را برای حفظ جریان مورد نظر، بدون افزایش فشار زیاد، تامین کنند که آن ها باید با استفاده از شیر کنترل جریان، مورد حفاظت قرار بگیرند.


تغییرات بار


بسیاری از مردم در ابتدای صبح، هنگام آماده شدن برای رفتن به محل کار یا مدرسه، آب و برق مصرف می کنند و بعد از ظهر وقتی مردم به خانه بر می گردند، غذا می پزند، غذا می خورند، سرویس های بهداشتی را می شویند، دوش می گیرند و یا لباس های خود را می شویند، مصرف آب بالا می رود و فشار آب کم می شود و استفاده از تقویت کننده ها در طول ساعت های اوج مصرف بسیار مفید خواهد بود.
برای مقابله با این پدیده (کم شدن فشار آب در زمان اوج مصرف)، پمپ های تقویت کننده در ساعات غیر اوج مصرف با قیمت برق پایین تر برای پمپ کردن آب به منبع های آب بالا تر از زمین یا بر روی پشت بام برای تامین فشار مورد نیاز استفاده می شوند. هنگامی که مصرف آب بالا می رود آب این منبع ها باز می شوند تا کمبود فشار را جبران کنند، و یافشار آب را بصورت یکسان در کل شبکه آبرسانی که متصل به بوستر پمپ آبرسانی هست یکنواخت می کند و در زمانی که مصرف دوباره کم می شود، عمل پر کردن منبع یا شبکه آبرسانی دوباره تکرار می شود.


اصلاح فشار


بسیاری از دستگاه های صنعتی و خانگی برای کارکرد به طور مطلوب، در فشار طراحی شده مشخصی عمل می کنند. با این حال این فشار برای بقیه مصارف ممکن است بالا باشد و اگر بخواهیم فشار را با استفاده از وسایل مخصوص این کار کم کنیم باعث اتلاف انرژی می شود، یک رویکرد اقتصادی این است که فشار را فقط برای طبقات و دستگاه هایی که نیاز به فشار بالا دارند زیاد کنیم و در بقیه قسمت ها و یا طبقات پایین از همان فشار پایین که مناسب برای آن ها می باشد استفاده کنیم.

امضا كاربر
چهار شنبه ۱۰ آبا ۱۳۹۶ ۱۷:۴۴ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.